Connect with us

Android

Samsung Galaxy S21 5G a Galaxy S21+ 5G přinášejí mimořádné zážitky každý den

Published

on

Společnost Samsung Electronics představila chytré telefony Galaxy S21 5G a Galaxy S21+ 5G, nejnovější vlajkové lodě značky. Galaxy S21 5G je přístroj určený k současnému způsobu života – je doslova nadupaný nejnovějšími výdobytky moderní technologie, abyste si s ním mohli užívat každé chvíle. Mezi největší přednosti nových přístrojů patří jedinečný, na první pohled rozpoznatelný design, špičkový fotoaparát profesionálních kvalit pro pokročilé i začátečníky a nejvýkonnější obrazový procesor, jaký byl v řadě Galaxy kdy k vidění. Oba přístroje navíc nabízejí takové možnosti konektivity, výkon a funkce, jaké najdeme jen u Samsungu.

 

„Žijeme ve světě, kde jsou mobilní technologie alfou a omegou. Mnozí z nás dnes navíc pracují na dálku a tráví doma víc času než kdykoli v minulých dobách, takže chceme zájemcům nabídnout chytrý telefon, který bez problémů splňuje dnešní zvýšené multimediální nároky,“ prohlásil TM Roh, prezident a ředitel divize mobilních komunikací společnosti Samsung Electronics. „Kromě toho je nám jasné, jak důležitá je možnost vybrat si – i to má dnes větší význam než dřív. Proto v řadě Galaxy S21 nabízíme modely, z nichž si každý může zvolit to nejlepší pro své potřeby a životní styl.“

Vlajkové lodě v řadě Galaxy S zná svět už déle než deset let. Za tu dobu prolomily mnohé hranice a nabídly jedinečné zážitky uživatelům, pro něž je chytrý telefon cestou k vyjádření, ke spojení se světem a k zábavě. Nová řada Galaxy S21 na tuto tradici samozřejmě navazuje, takže se zájemci opět můžou těšit, že zažijí nevídané a každý den bude jedinečný. V řadě Galaxy S21 nabídne Samsung hned několik modelů, z nichž si každý jistě vybere podle svého osobního stylu a potřeb. Toužíte-li po nejlepším telefonu ve své cenové kategorii, s fotoaparátem profesionálních kvalit a vysokým výkonem, budou se vám Galaxy S21 5G i Galaxy S21+ 5G určitě líbit.

DATART | Samsung představil top modely Galaxy S21 Ultra 5G, S21+ 5G a S21

Odvážný nový styl

Galaxy S21 5G s odvážným novým designem potěší především uživatele, pro něž je chytrý telefon prostředkem k vyjádření vlastního stylu. Štíhlé provedení doplňuje velmi kvalitní displej s úhlopříčkou 6,2 palce (15,7 cm)[1]. Galaxy S21+ 5G je větší, displej má úhlopříčku 6,7“ (17 cm) a také baterie má vyšší kapacitu, takže se telefon hodí pro náruživé hráče a milovníky filmů a seriálů[2].

Oba modely řady Galaxy S21 zaujmou novým designovým řešením fotoaparátu – díky provedení Contour Cut Camera objektivy splývají s kovovým rámem, působí to elegantně a moderně. Galaxy S21 5G i S21+ 5G budou k dispozici v několika atraktivních barevných variantách, včetně fialové novinky Phantom Violet. V obou případech se můžete těšit na luxusní kouřovou povrchovou úpravu zadní strany a celkově velmi sofistikovaný vzhled.

Galaxy S21 se dále pyšní inteligentním displejem Dynamic AMOLED 2X Infinity-O s adaptivní obnovovací frekvencí 120 Hz, který zabírá prakticky celou čelní plochu telefonu a jeho adaptivní podoba umožňuje podstatně plynulejší překreslení pohybu i listování v aplikacích[3]. Při sledování filmů nebo brouzdání po sociálních sítích displej automaticky přizpůsobuje obnovovací frekvenci obsahu. Kromě toho je obraz příjemný pro oči – zásluhu na tom má především technologie Eye Comfort Shield[4], která automaticky nastavuje intenzitu modrého světla podle denní doby, obrazu a času, kdy obvykle chodíte spát.

 

Ať je každý okamžik jedinečný

Galaxy S21 navazuje na předchozí modely a nabízí špičkový fotoaparát s profesionálními parametry a funkcemi pro fotografování i natáčení videozáznamů, který ocení začátečníci i pokročilí. Ať už fotografujete nebo natáčíte první krůčky vašeho štěněte, nejlepší scény z videoher nebo úchvatné záběry z dovolené, Galaxy S21 5G ani Galaxy S21+ 5G vás rozhodně nezklamou. Stačí namířit objektiv na scénu a stisknout spoušť, o zbytek se postará samotný přístroj.

Vylepšená funkce 8K Snap umožňuje ukládat jednotlivá okénka z videozáznamu v rozlišení 8K jako samostatné snímky. Můžete tedy akci natáčet, a ještě z ní mít působivé fotografie. I když natáčený je natáčený děj bleskurychlý nebo točíte z auta jedoucího po hrbolaté silnici, na záznamu bude vše krásně stabilní a plynulé díky stabilizační technologii Super Steady na frekvenci 60 obr/s[5]. Nová funkce Director’s View umožňuje náhled scény a rychlé přepínání mezi záběry. Pomocí nástroje Vlogger View lze pořizovat působivé akční záběry předním i zadním fotoaparátem současně, funkce Live Thumbnails umožňuje snadno měnit úhel záběru a zoomovat. V kombinaci s novými sluchátky Samsung Galaxy Buds Pro[6] lze současně nahrávat okolní zvuky a vlastní hlas. Umožňuje to funkce souběžného záznamu zvuku[7]. Můžete Galaxy S21 přepnout na stativu do režimu Pro Video a využít k nahrávání hlasu mikrofon ve sluchátkách Buds Pro, zatímco mikrofon v telefonu bude nahrávat zvuky z okolí. Vše se ukládá v nejvyšší kvalitě. Samozřejmě je k dispozici i oblíbený režim Single Take[8] s umělou inteligencí, díky němuž lze jediným stiskem spouště zachytit sérii fotografií i krátkých videozáznamů. Do nabídky přibyly profesionálně působící funkce, jako Highlight Video nebo Dynamic Slow-Mo, s nimiž se můžete soustředit na nejzajímavější okamžiky natáčených akcí.

Galaxy S21 5G i Galaxy S21+ 5G jsou vybaveny trojitými fotoaparáty profesionálních kvalit. Nepochybně je ocení kreativní jedinci, pro něž fotografování či natáčení není jen bezmyšlenkovité mačkání spouště. Systém fotoaparátů intuitivně hodnotí scénu v záběru a nastavuje parametry tak, aby snímky i videozáznamy vypadaly co nejlépe v jakémkoli prostředí. V portrétním režimu se opět uplatní umělá inteligence, která pomocí vyspělé 3D analýzy vyhodnotí scénu a precizně oddělí ústřední motiv od rozostřeného pozadí. Kromě toho lze použít virtuální studiové světlo a efekty v pozadí, opět vytvořené pomocí umělé inteligence, takže ústřední motiv vynikne opravdu na první pohled. Režim funguje i při fotografování selfies. A pokud si potřebujete přiblížit vzdálenou scénu, ať už v krajině nebo třeba při koncertu na stadióně, je k dispozici vylepšená funkce Space Zoom. Nový nástroj Zoom Lock funguje u Galaxy S21 5G i Galaxy S21+ 5G jako inteligentní stabilizátor – i při 30násobném přiblížení udrží snímek ostrý, umělá inteligence navíc systému nedovolí vypustit ze záběru ústřední motiv, ani když se vám třesou ruce. A výkonný obrazový procesor umožňuje digitálně prosvětlit i snímky pořízené v šeru, takže se můžete těšit na působivé západy slunce a noční městská panoramata.

 

Vysoký výkon a bohaté možnosti konektivity

Telefony Samsung jsou zárukou, že nikdy nepřijdete o kontakt se světem a vaše data přitom budou vždy v bezpečí, vše pohodlným, na míru šitým způsobem. Galaxy S21 nejenže zvládá náročné úkoly, ale navíc vás bez obtíží spojí s ostatními součástmi ekosystému Galaxy, takže se můžete s důvěrou pustit, do čeho chcete.

Uživatelé modelů Galaxy od svých telefonů očekávají především jedinečný zážitek. Kvůli tomu jsou modely řady Galaxy S21 vybaveny nejnovějším a nejvyspělejším čipsetem, který se v této řadě kdy objevil. Výsledkem je rychlejší provoz, úspora energie[9] a vynikající výpočetní výkon pro 5G připojení i úkoly vyžadující práci umělé inteligence[10]. Telefony řady Galaxy S21 slouží jako dostatečně výkonné nástroje pro zpracování fotografií, natáčení videozáznamů v rozlišení 8K, hraní v cloudu a podobně.

Na chytré telefony v poslední době spoléháme víc než kdykoli v minulosti a tím pádem musíme i úzkostlivěji chránit data, která do nich ukládáme. O bezpečí modelů řady Galaxy S21 se stará Samsung Knox Vault, osvědčená bezpečnostní platforma z dílny Samsungu fungující na úrovni čipsetu.

Samsung Galaxy S21 vs. S21+ vs. S21 Ultra - Pros and Cons - GSMArena.com news

Kromě toho jsme telefony Galaxy S21 vybavili i novým nástrojem ochrany soukromí. Má název Private Share[11] a můžete díky němu například bezpečně odstranit z fotografií všechny lokalizační údaje, než je zveřejníte na internetu. Kromě toho můžete nastavit i pravidla, kdo má vámi sdílený obsah vidět a jak dlouho mají být fotografie nebo videozáznamy sdílené.

Díky funkci SmartThings Find lze libovolný kompatibilní přístroj z řady Galaxy kdykoli najít a lokalizovat, dokonce i v režimu offline. Je jedno, jestli jste ho nechali ve vedlejší místnosti, v autě nebo v jiném městě, systém vás vždycky pošle správným směrem. A díky novému Bluetooth lokalizačnímu zařízení – přívěsku Galaxy SmartTag[12] lze lokalizovat i přístroje, které v systému zapojené nejsou. Stačí připevnit SmartTag na klíče, batoh nebo třeba psí obojek a už nikdy je nebudete marně hledat.

 

Dostupnost modelů

Mobilní telefony Galaxy S21 5G a S21+ 5G se začnou v České republice prodávat 29. ledna 2021.

Galaxy S21 5G bude k dostání v šedé (Phantom Gray), bílé (Phantom White), růžové (Phantom Pink) a fialové (Phantom Violet) barvě. Doporučená maloobchodní cena je 22 499 Kč za verzi s 8 GB RAM/128 GB interní paměti a 23 999 Kč za verzi s 8 GB RAM/256 GB interní paměti.

Galaxy S21+ 5G se bude prodávat v černé (Phantom Black), stříbrné (Phantom Silver) a fialové (Phantom Violet) barvě. Doporučená maloobchodní cena je 27 999 Kč za verzi s 8 GB RAM/ 128 GB interní paměti a 29 499 Kč za verzi s 8 GB RAM/256 GB interní paměti.

Přeodbjednávky

Zákazník, který si v období od 14. 1. 2021 do 28. 1. 2021 (včetně) předobjedná zařízení Galaxy S21 5G nebo Galaxy S21+ 5G z e-shopu www.samsung.cz, ve značkových prodejnách Samsung nebo u vybraných prodejců elektroniky a zároveň splní další podmínky stanovené v podrobných pravidlech kampaně, získává nárok na bonus v podobě bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Live a lokalizačního přívěsku Galaxy SmartTag (Bluetooth verze) v celkové hodnotě 5 398 Kč. S lokalizačním přívěskem Galaxy SmartTag můžou uživatelé sledovat vše, na čem záleží. Připevnit ho lze ke klíčům, tašce, mazlíčkovi nebo čemukoliv, o čem chtějí mít přehled.

Zákazník se kvůli získání bonusu musí zaregistrovat nejpozději do 28. 1. 2021 na stránce www.samsung-bonus.eu, vyplnit své osobní údaje, model smartphonu a informace o prodejci, u kterého jej předobjednal. Po tomto datu už registrace není možná a zaniká nárok na bonus. Po obdržení přístroje musí zákazník dokončit nejpozději do 28. 2. 2021 (včetně) už vytvořenou registraci na stránce www.samsung-bonus.eu doložením fotokopie faktury nebo dokladu o koupi spolu s IMEI nového přístroje. Po schválení kompletní registrace dostane zákazník e‑mailem e-voucher k získání příslušného bonusu. E-voucher na uplatnění bonusu může zákazník po vygenerování využít do 29. 3. 2021 v e-shopu Samsungu na www.samsung.cz. Bonus přijde bezplatně na adresu zákazníka uvedenou při registraci.

Podrobný popis uplatnění bonusu k předobjednávce je k dispozici na stránce www.samsung-bonus.eu.

Volitelná služba Samsung Care+

Chcete-li mít naprostý klid v duši a využít možnosti Galaxy S21 na maximum, doporučujeme službu Samsung Care+. V rámci programu Samsung Care+ získáte nad rámec základní záruky pojištění náhodného poškození až po dobu dvou let[13]. Službu Samsung Care+ si můžete pořídit s novým telefonem Galaxy nebo do 30 dnů od zakoupení. Objednat lze na adrese https://www.samsung.com/cz/offer/samsung-care-plus//[14]

[1] Rozměr displeje udává úhlopříčka obdélníku, skutečná zobrazovací plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru pro objektiv fotoaparátu.

[2] Rozměr displeje udává úhlopříčka obdélníku, skutečná zobrazovací plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru pro objektiv fotoaparátu.

[3] V porovnání s displeji s 60 Hz.

[4] V základním nastavení je tato funkce vypnutá, je nutno ji zapnout v nastavení. Společnost SGS, přední světová certifikační agentura, udělila modelům řady Galaxy S21 certifikát Eye Care Certification díky schopnosti zásadně omezit škodlivé efekty modrého světla. Certifikát je k vidění na stránkách www.sgs.com.

[5] Funkce Super Steady funguje jen při natáčení v rozlišení 1080p.

[6] Prodává se samostatně.

[8] Funkce Single Take umožňuje fotografovat a natáčet videozáznamy v délce max. 15 s.

[9] V porovnání s modelem Galaxy S20.

[10] Vyžaduje optimální připojení přes 5G síť, k dispozici jen na vybraných trzích. Další informace a podrobnosti zjistíte u mobilního operátora. Rychlost stahování a streamingu závisí na lokálním poskytovateli sítě, na rychlosti připojení a dalších faktorech.

[11] Funkce Private Share funguje na telefonech Galaxy s operačním systémem Android P a novějším. Ke zprovoznění funkce je nutno stáhnout aplikaci.

[12] Prodává se samostatně.

[13] Max. 2 pojistné nároky během dvou let. Omezení vyhrazena. Podrobnosti o podmínkách této služby najdete ve všeobecných obchodních podmínkách.

[14] Dostupnost služby Samsung Care+ se může měnit v jednotlivých zemích a u jednotlivých modelů.

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější články

Android2 roky ago

Uživatelské rozhraní One UI Watch4.5 vylepšuje zážitky s chytrými hodinkami

Majitelé chytrých hodinek řady Galaxy Watch4 budou brzy moct aktualizovat své uživatelské rozhraní na verzi One UI Watch4.5[1], což výrazně...

Android2 roky ago

Samsung si nechal patentovat nejpodivnější telefon na světě

Už na začátku je třeba sdělit, že existence určitých patentů a jejich rezervace neznamená, že se zařízení objeví na trhu....

Android2 roky ago

Samsung Galaxy S22 a S22+ nabízejí převratné fotografické zážitky ve dne i v noci

Společnost Samsung Electronics představuje dvě nové vlajkové lodi řady Galaxy S, modely S22 a S22+. V obou případech se kreativní zájemci...

Android2 roky ago

realme uvede na evropský trh prémiový smartphone s jedinečnou kamerou Sony IMX766 OIS

realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů, dnes oficiálně ohlásila, že 16. února zahájí prodej své dosud nejočekávanější řady realme 9...

Android2 roky ago

Opravdu hloupé věci, které provádíme s našimi smartphony

Smartphone je k nám v dnešní době 21. století tak „přilepený“, že sami nevěnujeme pozornost tomu, co s ním ve...

Android3 roky ago

realme představuje telefon GT NEO 2 a nadstavbu systému realme UI 3.0

realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů na světě, dnes představila model realme GT NEO 2. Jde o nejnovější přírůstek do...

Android3 roky ago

Bezdrátové špunty LAMAX. Láska na první poslech

Chceš pořádný špunty? Máš je mít. A nejen tak ledajaký. Bezdrátové stylovky od značky LAMAX tě nakopnou parádním zvukem kdykoliv...

Android3 roky ago

Mobilní telefony Galaxy M52 5G a Galaxy M22 se začínají prodávat v Česku

Společnost Samsung spouští prodej chytrých telefonů Galaxy M52 5G a Galaxy M22 z řady Galaxy M, které nabízí na střední třídu...

Android3 roky ago

Jak zjistit, které aplikace používají kameru, mikrofon a geolokaci

Navzdory skutečnosti, že se Android nikdy nezdál být lídrem v oblasti zabezpečení, Google neustále rozšiřuje své bezpečnostní funkce. Co je to...

Android3 roky ago

Huawei posiluje na trhu s nositelnou elektronikou.

Nositelná zařízení Huawei mají stále více spokojených uživatelů. V meziročním srovnání Q1 2021 a Q1 2020 vzrostly dodávky wearables od...

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei Matebook D16. Elegantní design a slušná porce výkonu

Plnohodnotný laptop s parádním FullView displejem, zabalený do elegantního kabátku a bez kompromisů? Tak bychom mohli ve stručnosti charakterizovat nejnovější...

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei Watch GT Runner. Sportovní hodinky stvořené nejen pro běžce

Čínský výrobce Huawei se kromě smartphonů a dalších produktů spotřební elektroniky (notebooky, tablety aj.) aktivně soustředí také na chytré hodinky....

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei P50 Pro okouzlí svou výbavou a jedinečným designem

Čínská společnost Huawei patří několik posledních let mezi špičku současných technologických gigantů, přičemž se není čemu divit. Inspiruje se nejnovějšími...

Novinky2 roky ago

Recenze: TrueLife SonicBrush Kid G. Sonický zubní kartáček pro děti

Sonické kartáčky se v poslední době stávají velmi oblíbenými produkty zejména u dospělých jedinců a vybírat můžete z nejrůznějších modelů....

Novinky2 roky ago

Recenze: Niceboy ION SmartSonic nabízí ještě efektivnější čištění zubů

Vybíráte nový, zubní kartáček a rádi byste vyzkoušeli některý z těch sonických? Manuální řešení (tedy klasický kartáček) se spoléhá především...

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei MateBook 14s. Dokonalý společník nejen na práci

O tom, že se čínské společnosti Huawei na světovém trhu s elektronikou daří, nemusíme příliš rozebírat. V pravidelném cyklu se...

Novinky3 roky ago

Recenze: Niceboy X-fit Watch 2. Skvělý parťák nejen na sportovní aktivity

Pokud se chystáte začít aktivně sportovat, pak byste rozhodně měli zvážit koupi fitness náramku, který vás především motivuje k lepším...

Novinky3 roky ago

Recenze Huawei nova 9: Zaujme unikátním designem a skvělou výbavou

Po delší přestávce se na nás usmálo štěstí a konečně můžeme přivítat další telefon od čínského giganta Huawei, který má...

Nezařazené3 roky ago

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě.

V rámci zvyšujícího se zájmu o elektromobilitu si své místo postupně budují také elektrokoloběžky. V posledních letech se doslova „roztrhl“...

Novinky3 roky ago

Recenze: Huawei MatePad 11 překvapí parádním výkonem a 120Hz displejem

Jestliže hledáte spolehlivý, elegantní a cenově dostupný tablet s dokonalým 120Hz displejem, pak vás rozhodně bude zajímat tato krátká recenze,...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Všechna práva vyhrazena © 2021 SmartMagazín.cz