Connect with us

Nezařazené

Recenze: Niceboy PILOT X překvapí svými kompaktními rozměry a parádním obrazem.

Published

on

Možná jste si všimli, že jsou palubní kamery v poslední době mezi řidiči automobilů velmi populární. Není se čemu divit, jelikož takové zařízení může pomoci při nehodě a zvýší bezpečnost. Dokonce i řada odborníků zastává názoru, že se jedná o jakousi černou skřínku, která může vyřešit mnoho nepříjemných problémů za volantem. Nejčastěji se jedná o případy, kdy je třeba dosvědčit nevinu u dopravní nehody – poškozený pak může s čistým svědomím předat nahrané záznamy vyšetřovatelům, kterým tímto krokem výrazně ušetříte práci. O nic se nemusíte starat, takové zařízení totiž (pokud je zapnuté) neustále pořizuje záběry a případně staré nahrávky automaticky z paměťové karty odstraní.

Výrobci jsou si vědomi toho, že se jedná o praktický a trendy doplněk, který by neměl chybět žádnému z řidičů a tak představují nejrůznější modely se zajímavými funkcemi. Na současném trhu objevíte širokou nabídku autokamer s různými parametry ze kterých si zaručeně vyberete. Příkladem jsou značkové produkty Niceboy v několika různých variantách již od 1.190 Kč. Kompletní nabídku si můžete prohlédnout pod tímto odkazem. Do redakce se k otestování dostala nejnovější generace s označením Niceboy ® PILOT X, který se může pyšnit nejenom krásným vzhledem, kompaktními rozměry, ale především bohatou výbavou, kterou si zaručeně zamilujete. Kromě toho disponuje výborným záznamem jízdy o čemž jsme se během našeho testování přesvědčili. Existují varianty, se kterými se špatně manipuluje, nicméně žhavá novinka PILOT X nabízí maximálně snadnou instalaci díky magnetickému držáku. K tomu se však dostaneme později. Pojďme se nyní podívat na tento produkt podrobněji.

Vzhledem k tomu, že testujeme již několikátý produkt od stejného výrobce, balení je opět povedené. Veškeré příslušenství včetně zařízení je uloženo v kartonové krabičce odpovídajících rozměrů, přičemž na samotných stranách objevíme klíčové vlastnosti, recyklační informace a grafickou prezentaci výrobku v poměru 1:1 pro lepší orientaci. Po sejmutí vrchní části krabice objevíme v pěnové výstelce uloženou palubní kameru, držák na čelní sklo s magnetickým uchycením a GPS modul s magnetickým uchycením o kterém si povíme v následujících řádcích. Ve spodním patře pak nechybí nabíjecí USB kabel k počítači, duální nabíječka do zapalování a návod k obsluze v několika různých jazycích. V podstatě se jedná o běžné příslušenství, na které jsme u podobné elektroniky zvyklí. Příjemně nás překvapila duální nabíječka, která umožní připojit do zdířky například telefon, nebo jiné zařízení. Proč nás tento model kamery zaujal? Už první důvod jsou kompaktní rozměry.

Zařízení žádným způsobem nepřekrývá zorné pole řidiče, napovídají tomu totiž parádní rozměry 37 x 52 x 52 mm. Možná si říkáte, jakým způsobem je řešeno uchycení na čelní sklo vozidla. Oproti běžné konkurenční kameře s gumovou podložkou disponuje PILOT X nalepovací ploškou, která je spojena napevno 3M lepící páskou – to zaručí nejenom menší otřesy záběrů při jízdě, ale především ideální stabilitu bez případných pádů. Celkově je tedy zpracování držáků vyřešeno bravurně. Co ale použitý materiál a jednotlivé komponenty? Na vrchní straně objevíme jeden z dvojice reproduktorů, dále pak otvor pro vložení microSD karty, na kterou se ukládá nahrávaný záznam. Použít můžete kartu s kapacitou až 64GB, která není součástí balení. Tyto prvky pak rozšiřuje ještě magnetický mechanismus k uchycení držáku na čelní sklo.


Samotná kamera působí na první pohled elegantním dojmem. Kombinace šedé a černé barvy padne do každého interiéru vozidla a všechno, včetně fyzických tlačítek k sobě dokonale ladí. Na přední straně objevíme poměrně velkou celoskleněnou čočku s úhlem záběru 150 stupňů, která dokáže pořídit záznam v maximálním rozlišení FullHD 1920 x 1080p 30fps. K dispozici jsou mimochodem také formáty 1920 x 1080p 30fps, 1280 x 720p 30fps. Formát nahrávaného videa je MP4 a formát fotografií je JPEG. Z našeho testování musíme uznat, že jsou výsledné záběry velmi kvalitní a to také zejména kvůli technologii WDR, která umožňuje vidět detaily hodně stinných i hodně světlých míst. Díky tomu si můžete být jisti, že za jakýchkoli podmínek budou veškeré SPZ čitelné a stejně tak bez problémů identifikujete dopravní značky i obličeje řidičů. Na spodní straně najdeme otvor k resetování do továrního nastavení a integrovaný mikrofon. Boky pak vyplňují fyzická tlačítka, konkrétně se jedná o zapínací, regulační a potvrzovací knoflíky. Na poslední straně se pak rozkládá barevný 1,54″ displej informující o veškerém dění a nastavení. Ikony jsou optimálně rozložené a tak je systém, který kameru pohání poměrně přehledný. Jako velké plus hodnotíme podporu českého jazyka, což potěší mnoho uživatelů.

Jak již bylo uvedeno několik odstavců výše, v podstatě se jedná o  jednu z nejmenších autokamer na trhu, a tedy neomezuje zorné pole řidiče. Držák s napájecím kabelem zůstává ve voze a manipulovat můžete tak jen s kamerou a GPS modulem. Samotné připojení je přitom velmi rychlé a snadné. GPS modul je tedy pevně přichycen společně s nosičem k čelnímu sklu a v případě potřeby vyjmete pouze kameru. Dlouhý napájecí kabel o délce 3 metry pak snadno schováte za konstrukci výplně interiéru. Jaké jsou naše pocity z testování? Jedná se o produkt, který jsme přesně hledali. Dáváme přednost miniaturním produktům, které splní svůj účel a ničím neovlivní naši aktuální činnost. To znamená, že vám PILOT X vůbec nebude překážet. Ovládání je velmi jednoduché, vypadá velmi dobře a navíc jsou výsledné záběry podle našeho názoru kvalitní. Pokud byste hledali kompromis a v několika faktorech snížili své nároky, pak můžeme doporučit také model PILOT Q8, který dokáže pořídit záznam v super HD rozlišení 2304x1296p a nabízí také parádní výbavu.

Na níže přiložených snímcích si můžete prohlédnout, jak dokáže autokamera zaznamenat obraz za běžných světelných podmínek. Ve spodní části displeje se pak ukazují aktuální GPS souřadnice, které jsou přenášeny z přijímače. GPS modul zachycuje po celou dobu jízdy aktuální rychlost i projížděnou trasu na paměťovou kartu. Díky GPS modulu si můžete pak trasu zpětně prohlédnout v přehrávači s detailními informacemi na Google maps. Informace doplní aktuální rychlost, jméno řidiče, nebo datum a čas, který si snadno nastavíte v systému zařízení.

Pojďme se společně ve stručnosti podívat na systém, který běží na autokameře od Niceboy. Veškeré prvky jsou sladěné do příjemně modré barvy. V horní části displeje se pak zobrazuje režim snímání, tedy zda nahráváte video, nebo pořizujete fotografie. Mimochodem, maximální rozlišení fotografie je 12-megapixelů, což je na produkt střední třídy odpovídající a v mnoha situacích dostačující. Pravá část displeje zobrazuje formát, čas doby nahrávání, aktivní mikrofon, nebo třeba stav baterie. V nastavení objevíme možnost výběru rozlišení, změna expozice, ruční nastavení datumu, deaktivaci zvuků a mnohem více. To však není úplně podstatné – všechny základní parametry si snadno nastavíte podle vlastní potřeby a případně můžete využít uživatelský manuál, kde je všechno vysvětleno. Důležité je nyní shrnout pocity z našeho testování, které nám umožnil partner RTB Media v rámci spolupráce.

Musím uznat, že se tento kousek opravdu povedl. Co se týká použitého materiálu, rozložení jednotlivých prvků a výsledných záběrů, působí na mě model Niceboy ® PILOT X pozitivním dojmem. Osobně jsem hledal řešení, kdy nebudu muset pracně sundavat kameru při každém opuštění vozidla na parkovišti. Nastavení je velmi jednoduché, zvolit si můžete různé formáty záběru, vybírat si vlastní expozici a zaznamenávat trasu prostřednictvím GPS do map. Pokud tedy hledáte kvalitní produkt v elegantním provedení za příjemnou cenu, pak můžeme testovaný model od Niceboy rozhodně doporučit pro každého řidiče, který chce mít na silnici jistotu. Pořídit si můžete tento kousek přímo na stránkách výrobce za parádních 2.990 Kč pod tímto odkazem.

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější články

Android2 roky ago

Uživatelské rozhraní One UI Watch4.5 vylepšuje zážitky s chytrými hodinkami

Majitelé chytrých hodinek řady Galaxy Watch4 budou brzy moct aktualizovat své uživatelské rozhraní na verzi One UI Watch4.5[1], což výrazně...

Android2 roky ago

Samsung si nechal patentovat nejpodivnější telefon na světě

Už na začátku je třeba sdělit, že existence určitých patentů a jejich rezervace neznamená, že se zařízení objeví na trhu....

Android2 roky ago

Samsung Galaxy S22 a S22+ nabízejí převratné fotografické zážitky ve dne i v noci

Společnost Samsung Electronics představuje dvě nové vlajkové lodi řady Galaxy S, modely S22 a S22+. V obou případech se kreativní zájemci...

Android2 roky ago

realme uvede na evropský trh prémiový smartphone s jedinečnou kamerou Sony IMX766 OIS

realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů, dnes oficiálně ohlásila, že 16. února zahájí prodej své dosud nejočekávanější řady realme 9...

Android3 roky ago

Opravdu hloupé věci, které provádíme s našimi smartphony

Smartphone je k nám v dnešní době 21. století tak „přilepený“, že sami nevěnujeme pozornost tomu, co s ním ve...

Android3 roky ago

realme představuje telefon GT NEO 2 a nadstavbu systému realme UI 3.0

realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů na světě, dnes představila model realme GT NEO 2. Jde o nejnovější přírůstek do...

Android3 roky ago

Bezdrátové špunty LAMAX. Láska na první poslech

Chceš pořádný špunty? Máš je mít. A nejen tak ledajaký. Bezdrátové stylovky od značky LAMAX tě nakopnou parádním zvukem kdykoliv...

Android3 roky ago

Mobilní telefony Galaxy M52 5G a Galaxy M22 se začínají prodávat v Česku

Společnost Samsung spouští prodej chytrých telefonů Galaxy M52 5G a Galaxy M22 z řady Galaxy M, které nabízí na střední třídu...

Android3 roky ago

Jak zjistit, které aplikace používají kameru, mikrofon a geolokaci

Navzdory skutečnosti, že se Android nikdy nezdál být lídrem v oblasti zabezpečení, Google neustále rozšiřuje své bezpečnostní funkce. Co je to...

Android3 roky ago

Huawei posiluje na trhu s nositelnou elektronikou.

Nositelná zařízení Huawei mají stále více spokojených uživatelů. V meziročním srovnání Q1 2021 a Q1 2020 vzrostly dodávky wearables od...

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei Matebook D16. Elegantní design a slušná porce výkonu

Plnohodnotný laptop s parádním FullView displejem, zabalený do elegantního kabátku a bez kompromisů? Tak bychom mohli ve stručnosti charakterizovat nejnovější...

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei Watch GT Runner. Sportovní hodinky stvořené nejen pro běžce

Čínský výrobce Huawei se kromě smartphonů a dalších produktů spotřební elektroniky (notebooky, tablety aj.) aktivně soustředí také na chytré hodinky....

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei P50 Pro okouzlí svou výbavou a jedinečným designem

Čínská společnost Huawei patří několik posledních let mezi špičku současných technologických gigantů, přičemž se není čemu divit. Inspiruje se nejnovějšími...

Novinky3 roky ago

Recenze: TrueLife SonicBrush Kid G. Sonický zubní kartáček pro děti

Sonické kartáčky se v poslední době stávají velmi oblíbenými produkty zejména u dospělých jedinců a vybírat můžete z nejrůznějších modelů....

Novinky3 roky ago

Recenze: Niceboy ION SmartSonic nabízí ještě efektivnější čištění zubů

Vybíráte nový, zubní kartáček a rádi byste vyzkoušeli některý z těch sonických? Manuální řešení (tedy klasický kartáček) se spoléhá především...

Novinky3 roky ago

Recenze: Huawei MateBook 14s. Dokonalý společník nejen na práci

O tom, že se čínské společnosti Huawei na světovém trhu s elektronikou daří, nemusíme příliš rozebírat. V pravidelném cyklu se...

Novinky3 roky ago

Recenze: Niceboy X-fit Watch 2. Skvělý parťák nejen na sportovní aktivity

Pokud se chystáte začít aktivně sportovat, pak byste rozhodně měli zvážit koupi fitness náramku, který vás především motivuje k lepším...

Novinky3 roky ago

Recenze Huawei nova 9: Zaujme unikátním designem a skvělou výbavou

Po delší přestávce se na nás usmálo štěstí a konečně můžeme přivítat další telefon od čínského giganta Huawei, který má...

Nezařazené3 roky ago

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě.

V rámci zvyšujícího se zájmu o elektromobilitu si své místo postupně budují také elektrokoloběžky. V posledních letech se doslova „roztrhl“...

Novinky3 roky ago

Recenze: Huawei MatePad 11 překvapí parádním výkonem a 120Hz displejem

Jestliže hledáte spolehlivý, elegantní a cenově dostupný tablet s dokonalým 120Hz displejem, pak vás rozhodně bude zajímat tato krátká recenze,...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Všechna práva vyhrazena © 2021 SmartMagazín.cz