Connect with us

Novinky

Recenze: Niceboy ION SmartSonic nabízí ještě efektivnější čištění zubů

Published

on

Vybíráte nový, zubní kartáček a rádi byste vyzkoušeli některý z těch sonických? Manuální řešení (tedy klasický kartáček) se spoléhá především na vaše schopnosti a správnou techniku čištění, což mnohdy nemusí dosáhnout správných výsledků. Pokud je vaším snem krásný úsměv a zdravé zuby, pak je ideální čas svěřit ústní hygienu do správných rukou. Sonické, nebo-li elektrické modely toho nabízí opravdu hodně. Kromě povedeného designu se pyšní nejrůznějšími funkcemi, výměnnými hlavicemi a ideálními technickými parametry, které vám pomohou dosáhnout lepších výsledků. K otestování dorazila novinka v podání sonického kartáčku Smart Sonic od značky Niceboy, na který se v této krátké recenzi společně podíváme.

Vzhledem k tomu, že se jedná o úplně náš první sonický kartáček, prakticky jsme nevěděli, po kterém sáhnout a co lze od takového zařízení očekávat. Právě Niceboy byl jasnou volbou, jelikož jsme v minulosti otestovali mnoho jejich produktů a pokaždé nás příjemně překvapili. Vybrat si můžete rovnou ze dvou barevných variant, konkrétně ION SmartSonic White a ION SmartSonic Black, přičemž bílá verze nám přišla univerzálnější a designově sladěná snad do každé koupelny. Samotná kartonová krabička pak poukazuje na klíčové vlastnosti produktu, které si detailněji rozebereme v následujících odstavcích a kromě vizualizace sonického kartáčku dále zjistíte, že je možné využít mobilní aplikaci, což dodává této stereotypní záležitosti úplně nový rozměr. Upřímně, jednalo se o jeden z rozhodujících údajů, proč jsme se rozhodli tento kousek otestovat, přece jenom, když je na něco aplikace, člověk má větší motivaci a celkově se čištění zubů stává zajímavější záležitostí.

Dostáváme se do první fáze, kterou je obsah balení. Při každém „unboxingu“ nás baví zkoumat jednotlivé části a zde to platí dvojnásob – v krabičce toho totiž najdete opravdu hodně. Kromě samotného těla kartáčku máme na výběr celkem ze tří různých výměnných hlavic podle tvrdosti čistících vláken – každá má trochu odlišné vlastnosti a hodí se pro jiné typy čištění. Za nás jsme dali přednost variantě Soft s nejměkčími vlákny. Naopak příznivci tvrdých vláken sahají po kartáčcích (výměnné hlavici) Medium a Hard. Kromě toho je v balení také připravena nabíjecí stanice s podporou bezdrátového spojení, která vyřeší nevzhledný a neefektivní způsob dobíjení třeba přes USB konektory. Mnohdy v takových případech docházelo k poškození elektroniky kartáčku a Niceboy to vyřešil daleko rozumnější formou. Nejenom, že se jedná o skvělý designový doplněk do koupelny, je to velmi praktická záležitost. Jako poslední v balení saháme po nabíjecím USB-C kabelu a uživatelským manuálu v českém jazyce.

Po prvním seznámení s přístrojem a nasazení vhodné hlavice přichází myšlenka, není kartáček až moc dlouhý? To už k tomu ale patří – většina sonických kartáčků je vyráběna ve stejných, mnohdy i větších rozměrech. Přece jenom oproti klasickému obsahuje řadu elektroniky, mechanismů, integrovanou baterii a mnoho dalšího. Po chvíli používání ale nad tímto vůbec nebudete přemýšlet. Samotné tělo nabízí skvělou ergonomii a jednoduché ovládání, takže si ho během chvíle oblíbíte a nebudete se chtít vrátit ke klasickému formátu. Zubní kartáček ION SmartSonic je tvořen ze dvou hlavních částí, tedy vrchní hlavice zabírající orientačně asi 1/3 celého produktu, která se lehkým nasunutím spojí k ovládací části (rukojeti). Obzvlášť, pokud jsou hlavice úplně nové, instalace může jít trošku ztěžka, nemusíte se bát mírně zabrat, jednotlivé komponenty jsou totiž kvalitně zpracované. Jednotlivé hlavice pro komplexní péči jsou pak ještě ukryty v plastovém krytu z hygienických důvodů.

K dispozici je celkem pět různých režimů čištění a přepínat mezi nimi můžete pouhým stisknutím fyzického tlačítka. Sensitive a Clean jsou standardní programy pro obecné, každodenní čištění. Mód White se zaměřuje na odstraňování povrchových nečistot. Režim ExtraCare je jemnější režim pro ochranu a masáž dásní. A režim Smart je váš individuální režim, který si nastavíte v mobilní aplikaci. Každý zvlášť je pak označen LED diodou pro lepší přehled. Na přední části se ještě rozkládá decentní logo niceboy ion, proti kterému nemáme žádné výhrady. Spodní část kartáčku je pak vybavena potřebnými senzory a indukcí, které rozpoznají, že SmartSonic vkládáte do nabíjecího docku. Po uživatelské stránce působí v dlani tento „chytrý kartáček“ naprosto skvělým dojmem, jeho hmotnost není nijak výrazná, o rozměrech jsme se zmínili v odstavci výše, ale jinak za nás kvalitně zpracované, elegantní, jednoduché – po všech stránkách maximální spokojenost.

Co se týká technických parametrů, uvnitř najdeme integrovaný akumulátor o velikosti 800 mAh, který zajistí provozní výdrž až 20 dní (vypočteno podle provozního stavu 2 minuty/čas a 2krát/den). Pro úplné dobití kartáčku je třeba počítat s delší dobou procesu v rozmezí 8-10 hodin. Pro rychlejší nabíjení akumulátoru můžete využít síťový adaptér s výstupním napětím 5V, který je třeba dodatečně dokoupit. Kromě toho se můžete spolehnout na krytí IPX7 (chráněno proti ponoření do vody. Ponoření na 30 minut do hloubky 1 metr a mechanismu využívající až 43 000 kmitů za minutu. Dostáváme se k praktickému využití a jednotlivým funkcím, kterých je opravdu hodně.

Je důležité poznamenat, že sonická technologie je velmi šetrná a bezpečná. Proto její použití vhodné pro použití s rovnátky, můstky, korunkami atd. Navíc vám k dokonalému vyčištění zubů budou SmartSonicu stačit 2 minuty, tedy 30 vteřin na každý oblouk. Na změnu oblouku vás vždy upozorní vibracemi, takže není potřeba nic hlídat a sledovat – kartáček to udělá za vás. Jak uvádí Niceboy na svých stránkách, použití sonických kartáčků navíc předchází tvorbě zubního kazu a přispívá ke zdravějším dásním. Velmi jsme si oblíbili funkci chytrého časovače. QuadPacer se totiž postará o to, aby jste při každém čistění úst dodrželi správnou dobu – opravdu skvělá funkce.

A jak probíhá čištění? Ústní dutina je rozdělena na čtyři oblasti, po dokončení třicetisekundového čištění každé oblasti vám kartáček připomene, že můžete přejít na další oblast. A kartáček ION SmartSonic také ohlídá, abyste své zuby čistili po obecně doporučovanou dobu 2 minut. Jak bylo zmíněno výše, nejvíce nás láká využití mobilní aplikace Niceboy ION, která zvyšuje efektivitu čištění zubů na zcela novou úroveň.

Aplikace Niceboy ION vám dodá kompletní přehled o vaší zubní hygieně. Nejenže zobrazuje kalendářní statistiky vašich čištění, ale každé čištění ihned analyzuje a vyhodnocuje jeho kvalitu. Vy tak hned víte, jak důkladně se vám podařilo zuby vyčistit. Mimo to si můžete nastavit vlastní režim čištění a aplikace vám i řekne, kdy je načase vyměnit hlavici kartáčku. Instalaci můžete provést na jakékoliv zařízení podporující systém Android či iOS. Mobilní aplikaci si pak stáhnete zdarma přímo na App Store či Google Play.

Pokud bychom měli shrnout tento model zubního kartáčku v jednom odstavci, pak nás rozhodně překvapil a doporučujeme jeho pořízení. Za rozumnou cenu totiž dostanete kvalitně zpracovaný sonický kartáček pro váš dokonalý úsměv a zdravé zuby, který nabízí slušnou výdrž, parádní ergonomii a snadné používání. Kromě toho chválíme přítomnost tří různých hlavicí. Celkově je i samotné zpracování velmi kvalitní a jedinou výtku nemáme ani k párování s mobilním telefonem, vše se totiž nastavilo téměř samo a okamžitě. V případě, že se rozhodnete si sonický kartáček pořídit, můžete mrknout přímo na stránky Niceboy, kde ho lze objednat za příjemných 1499 Kč s dopravou zdarma až k vám domů.

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější články

Android2 měsíci ago

Opravdu hloupé věci, které provádíme s našimi smartphony

Smartphone je k nám v dnešní době 21. století tak „přilepený“, že sami nevěnujeme pozornost tomu, co s ním ve...

Android2 měsíci ago

realme představuje telefon GT NEO 2 a nadstavbu systému realme UI 3.0

realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů na světě, dnes představila model realme GT NEO 2. Jde o nejnovější přírůstek do...

Android3 měsíci ago

Bezdrátové špunty LAMAX. Láska na první poslech

Chceš pořádný špunty? Máš je mít. A nejen tak ledajaký. Bezdrátové stylovky od značky LAMAX tě nakopnou parádním zvukem kdykoliv...

Android3 měsíci ago

Mobilní telefony Galaxy M52 5G a Galaxy M22 se začínají prodávat v Česku

Společnost Samsung spouští prodej chytrých telefonů Galaxy M52 5G a Galaxy M22 z řady Galaxy M, které nabízí na střední třídu...

Android6 měsíci ago

Jak zjistit, které aplikace používají kameru, mikrofon a geolokaci

Navzdory skutečnosti, že se Android nikdy nezdál být lídrem v oblasti zabezpečení, Google neustále rozšiřuje své bezpečnostní funkce. Co je to...

Android6 měsíci ago

Huawei posiluje na trhu s nositelnou elektronikou.

Nositelná zařízení Huawei mají stále více spokojených uživatelů. V meziročním srovnání Q1 2021 a Q1 2020 vzrostly dodávky wearables od...

Android7 měsíci ago

Angry Birds 2 přilétají do AppGallery! Nabídka aplikací Huawei se rozšiřuje o další velké jméno

Přední světová technologická společnost Huawei má to potěšení oznámit, že populární hra Angry Birds 2 od vývojářů Rovio je nově...

Android7 měsíci ago

Samsung spouští se streamery soutěž #CatchYourGalaxy

Společnost Samsung spouští dnes společně s oblíbenými streamery Xnapym a Miley soutěž s názvem #CatchYourGalaxy. Fanoušci streamerů můžou na Twitchi sbírat kódy...

Android7 měsíci ago

Poco X3 GT již brzy. Dorazí herní mobil za výhodnou cenu do Česka?

Jak ukazují nejnovější zprávy ze zahraničí, již brzy se dočkáme dalšího telefonu z řady Poco, který dostane označení X3 GT...

Android8 měsíci ago

AppGallery a SofaScore vykopávají fanouškovskou soutěž o chytré hodinky

Fotbalové mistrovství Evropy je za rohem. Společnost Huawei proto společně s oblíbenou výsledkovou aplikací SofaScore představuje fotbalovou soutěž Pick’em, v...

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Novinky2 měsíci ago

Recenze: TrueLife SonicBrush Kid G. Sonický zubní kartáček pro děti

Sonické kartáčky se v poslední době stávají velmi oblíbenými produkty zejména u dospělých jedinců a vybírat můžete z nejrůznějších modelů....

Novinky2 měsíci ago

Recenze: Niceboy ION SmartSonic nabízí ještě efektivnější čištění zubů

Vybíráte nový, zubní kartáček a rádi byste vyzkoušeli některý z těch sonických? Manuální řešení (tedy klasický kartáček) se spoléhá především...

Novinky2 měsíci ago

Recenze: Huawei MateBook 14s. Dokonalý společník nejen na práci

O tom, že se čínské společnosti Huawei na světovém trhu s elektronikou daří, nemusíme příliš rozebírat. V pravidelném cyklu se...

Novinky2 měsíci ago

Recenze: Niceboy X-fit Watch 2. Skvělý parťák nejen na sportovní aktivity

Pokud se chystáte začít aktivně sportovat, pak byste rozhodně měli zvážit koupi fitness náramku, který vás především motivuje k lepším...

Novinky2 měsíci ago

Recenze Huawei nova 9: Zaujme unikátním designem a skvělou výbavou

Po delší přestávce se na nás usmálo štěstí a konečně můžeme přivítat další telefon od čínského giganta Huawei, který má...

Nezařazené3 měsíci ago

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě.

V rámci zvyšujícího se zájmu o elektromobilitu si své místo postupně budují také elektrokoloběžky. V posledních letech se doslova „roztrhl“...

Novinky3 měsíci ago

Recenze: Huawei MatePad 11 překvapí parádním výkonem a 120Hz displejem

Jestliže hledáte spolehlivý, elegantní a cenově dostupný tablet s dokonalým 120Hz displejem, pak vás rozhodně bude zajímat tato krátká recenze,...

Novinky5 měsíci ago

Huawei MateBook 14 (2021) – Povedený ultrabook se slušnou výbavou

Čínská společnost Huawei v poslední době bojuje nejen na poli mobilních telefonů. A to podle zahraničních čísel prodejů velmi úspěšně....

Nezařazené6 měsíci ago

Foldio360. Dokonalý parťák na 360° fotografie pomocí telefonu či DSLR

Fotografování produktů na e-shop nemusí být komplikovaná a časově náročná činnost. K dosažení skvělých výsledků vám totiž v dnešní době...

Novinky6 měsíci ago

Recenze: Bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds 4 dokáží zaujmout v každém detailu.

Téměř před dvěma měsíci představila čínská společnost Huawei exkluzivní model bezdrátových sluchátek FreeBuds, která dokáží po hudební stránce a kvalitou...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Všechna práva vyhrazena © 2021 SmartMagazín.cz