Connect with us

Android

Recenze: Huawei Watch GT2 Pro. Elegantní hodinky se slušnou výbavou.

Published

on

Vzhledem k tomu, že jsme velkými fanoušky nositelné elektroniky od čínského výrobce Huawei, nemohli jsme si odpustit otestovat také nejnovější generaci Huawei Watch GT2 Pro. V minulosti jsme dlouho a aktivně používali první model Watch GT s designem klasických hodinek a přechod na novější variantu nebyl vůbec obtížný, opět se totiž setkáváme s parádním zpracováním, dlouhou výdrží na jedno nabití, skvělou hardwarovou výbavou a široké možnosti využití nejen při sportovních aktivitách. V čem nás tento model zaujal, jaké jsou jeho klíčové vlastnosti a proč oproti konkurenci jednoznačně vítězí? Přečtěte si naší stručnou recenzi na elegantní hodinky z luxusních materiálů, která vás možná přesvědčí o jejich zakoupení. V následujících odstavcích se také dozvíte, jak se liší oproti předchozí dvojici, která je na světovém trhu stále velmi populárním zbožím. Detailní informace můžete také najít na oficiálních stránkách.

Mimochodem, v aktuální nabídce najdete také sportovnější verzi Huawei Watch GT 2e, nebo hodinky Huawei Watch Fit, které lákají na dlouhou výdrž baterie, 96 režimů cvičení, vodotěsnost do 5 ATM, měření okysličení krve, monitoring spánku a mnohem víc. Není se čemu divit, že nositelné produkty v poslední době nabírají na popularitě, tvoří totiž nejen sportovního parťáka při vašich aktivitách, dokáží zapůsobit i ve společnosti a navíc máte kompletní přehled o tom, kdo vám zrovna píše prostřednictvím notifikací. Kdo dneska nemá chytré hodinky, jako by neexistoval…

V první řadě se dostáváme k samotnému obsahu balení. Pokud si tento model objednáte, dorazí vám v kartonové krabičce středních rozměrů. Vedle hodinek na vás pak ještě čeká uživatelský manuál, který vás seznámí se správným zacházením, ale také nabíječka, která se oproti předchozí generaci změnila. Jedná se totiž o Qi bezdrátovou nabíječku ve stylu nabíjecí kolébky, která nemá žádné viditelné porty, ale o spojení se stará pouze cívka a magnety uvnitř, zatímco starší generace měla nabíjení řešeno standardně přes dvojice článků. Mimochodem, nabíječka je pak USB-A/USB-C, díky čemuž se můžete těšit na rychlejší přenos elektrické energie. Dobíjet můžete nejen prostřednictvím počítače, ale také výkonnějšího adaptéru. V balení pak najdeme již nasazený vyměnitelný řemínek (v našem případě kožená varianta). Dokoupit si můžete silikonový, kovový, nylonový, nebo jakýkoliv jiný s šířkou 22mm. Musíme uznat, že i kovový řemínek vypadá hodně dobře a posouvá společníka na daleko vyšší úroveň.

Dostáváme se k samotnému produktu. Oproti předchozím generacím se liší už na první pohled, jinak řešená luneta kolem displeje, odlišné ukončení konstrukce a mnohem víc jako je třeba hmotnost. K dispozici jsou pouze v jedné velikosti, tedy spíše pro pánské zápěstí, jejich rozměry jsou totiž 53,6 × 46,7 × 11,4 mm. Na výběr máte ještě ze dvou barevných provedení, konkrétně Nebula Gray a Night Black – obě vypadají fakt dobře. Jak uvádí výrobce na svých stránkách, jsou relativně těžší, konkrétně váží 53 gramů bez koženého pásku.

Na ruce je pocítíte, ale ani po nepřetržitém nošení s výjimkou dobíjení vám to vadit rozhodně nebude. Chválíme přepracovanou vnitřní stranu, kterou nově tvoří keramická vrstva namísto tvrzeného plastu, která je navíc příjemná i na dotyk. Tam výrobce umístil veškeré senzory, které se postarají o správné sledování vaší fyzické kondice. V aktivním režimu při snímání tepové frekvence pak dioda bliká zeleně. Ze strany si všimnete hlasitého reproduktoru, díky kterému můžete nahlas poslouchat hudbu, cvičící příkazy nebo telefonovat přes připojený telefon. Nic jiného se zde nedozvíte, jelikož se Huawei snaží držet maximální jednoduchosti. Zajímavější je však přední, nebo chcete-li vrchní strana hodinek.

Velmi nás totiž potěšila kombinace safírového sklíčka a titanové tělo, což působí masivním a zároveň luxusním dojmem. Jsme přesvědčeni, že vás nezklamou ani při hrubém zacházení, nebo běžném „bouchnutí“ o dveře. Je však třeba brát toto tvrzení s rezervou. Konkurenční hodinky tak snadno strčí do kapsy, nejenom po stránce výkonu, ale také svým nádherným designem a precizním zpracováním. Na přední straně se pak rozkládá kulatý AMOLED displej o velikosti 1,39″ s rozlišením 454 x 454 pixelů (jemnost 326 bodů na palec).

Povrch hodinek je plochý a displej plynule přechází v nevýraznou lunetu, což je oproti první generaci velká změna, nicméně za nás je to krok kupředu a rozhodně se lépe ovládá, než výrazná luneta a zapuštěný displej. Při testu neměl displej problém zobrazit potřebné informace i na přímém slunci, jelikož disponuje opravdu vysokým jasem. Regulovat jej můžete ručně v nastavení hodinek od hodnoty 1 do 5 nebo můžete zvolit automatickou regulaci, která se přizpůsobí okolnímu světlu.

Použitá technologie pro krytí displeje pak dokáže zajistit, že si po prvním vybalení třeba snadno nepoškrábete lunetu. Osobně, pokud vám to nevadí a chcete mít jistotu, ochranné sklíčko bude ideální volbou – případně zamezíte poškození displeje, což může vyjít draho. Zpracování dvojice tlačítek pak jde ruku v ruce s celým tělem a velmi snadno se používají. Musíme ale poznamenat, že jsou poměrně vystouplá, nicméně k designu těchto hodinek se náramně hodí a slouží k ovládání systému.

V případě, že patříte mezi aktivní sportovce, pak vás potěší vodotěsnost do 5 ATM (tedy 50 metrů), takže je můžete vzít třeba do sprchy, nebo plaveckého bazénu – zde ale bude lepší jiný materiál řemínku, než ten přibalený. U toho se pak díky speciálním osičkám řemínek snadno vymění a zabere to jen pár vteřin. Můžete si tak zvolit pro každou situaci odlišný řemínek. Co se týká hardwarové výbavy, uvnitř najdeme chipset Kirin A1 ve spojení s 32 MB operační paměti a 4 GB interním úložištěm. Na tomto prostoru jsou uloženy interní aplikace a operační systém LiteOS. Kromě toho se na ní ukládají i stažené ciferníky, nebo třeba hudba v přehrávači. Konektivita zahrnuje služby polohy (GPS, Glonass, Galileo) a Bluetooth 5.1. Zapomenout musíme na ANT+ a bezdrátový čip pro Wi-Fi, nebo NFC. Co se týká jednotlivých senzorů,  pak zde najdeme akcelerometr, barometr, magnetometr, gyroskop, snímač srdečního tepu a okysličení krve a světelné čidlo, které reguluje úroveň jasu displeje.

Jak již bylo uvedeno o pár odstavců výše, výrobce vsadil na bezdrátové Qi dobíjení, které je podpořeno také reverzním dobíjením prostřednictvím telefonu. Uvnitř pak najdeme akumulátor s kapacitou 455 mAh, který vydrží opravdu dlouho na jedno nabití (v závislosti na režimu používání). Skrze přiložený bezdrátový puk baterii nabijete z nuly na 100 % zhruba za hodinu, což je velice příjemné. Výrobce udává výdrž hodinek při běžném užívání 14 dní (cvičení 90 minut týdně a kontinuální sledování srdeční frekvence).

Huawei myslel na všechny uživatele a kromě elegance vsadil také na sportovní aktivity, nicméně musíme dodat, že pokud se řadíte mezi profesionální sportovce, pak je lepší vyhledat alternativu více sportovních hodinek. Nicméně i tak mají co nabídnout – k dispozici je totiž celkem 18 výchozích módů sportovních aktivit, avšak není problém si přidat další podle potřeby. V seznamu si můžete vybrat ze stovky různých fitness cvičení. U každé sportovní aktivity nesmí chybět určení cíle, kterého chcete dosáhnout (čas, délka, spálené kalorie nebo žádný). V porovnání s předchozí generací si troufáme říct, že krokoměr je daleko přesnější a kroky zobrazuje v reálném čase. Pojďme se společně podívat na to, jak vypadá konektivita a která aplikace je výrobcem doporučována.

Ať už máte Samsung, Huawei, nebo Apple iPhone, hodinky lze bez problému spárovat se všemi zařízeními, které disponuje operačním systémem Android 4.4 a vyšším, nebo systémem iOS 9.0 a novějším. Spojení probíhá přes Bluetooth. Kompatibilita je tedy příkladná. Výrobce doporučuje stáhnout si do zařízení aplikaci Huawei Health, která je k dispozici zdarma prostřednictvím App Store, či Google Play. Skrze ni je možné Watch GT 2 Pro aktualizovat, aktivovat záznam spánku, povolit nepřetržité sledování tepové frekvence, nastavit budík nebo zapnout oznámené pro jednotlivé aplikace. Prostředí je navíc v češtině a velmi jednoduché, celkem se rozkládá do čtyř základních karet. Jako první je záložka Zdraví, která vás informuje o vaší fyzické kondici.

Zde najdete informace za konkrétní den, případně historii posledního cvičení, skóre spánku, nebo přehled o vaší hmotnosti či kvalitě spánku. Druhá záložka se soustředí na samotné cvičení, zde jsou přednastaveny výchozí varianty, jako venkovní běh, chůze, jízda na kole, přičemž si další můžete snadno přidat a celý trénink přes tlačítko spustit. Nastavit si také můžete fitness cíl a je jenom na vás, zda si vyberete určitou vzdálenost, počet spálených kalorií, nebo časové rozmezí. Třetí záložka prezentuje spárované hodinky a možnost přizpůsobit si vzhled ciferníku, vybrat si můžete také z celé řady dostupných motivů, nichž většina k dispozici zdarma. Poslední záložka obsahuje informace o vašem profilu, získané medaile a jednotlivá nastavení, jako jsou notifikace, jednotky, nebo nastavení soukromí. Zobrazit si můžete i přehled všech vašich úspěchů, týdenní zprávy z aktivity, nebo vaše plány na další cvičení. Doporučujeme prohlédnout si kartu „Moje data“ ve které najdete shrnutí všech hodnot za poslední den – mezi ně patří vyšlá patra, kalorie, nebo třeba celková úšlá vzdálenost.

Dostáváme se k předposlední části naší krátké recenze a to je srovnání s předchozí dvojicí modelů chytrých hodinek od značky Huawei. Jak si můžete všimnout, už na první pohled zaznamenáte designové rozdíly, ale i samotné uchycení řemínku. První generace vsázela na zapuštěný displej pod povrch, což chránilo zobrazovací panel před poškozením a celkově působila nejvěrněji, jako klasické, elegantní hodinky. Druhá generace už vypadá více jako chytré hodinky a to kvůli odlišnému uložení displeje, možná však zbytečně osazená luneta číslicemi. Třetí generace hraje na jednoduchost a eleganci. Chválíme i to, že si zachovaly všechny modely jednotnou velikost a možnost přehazovat řemínky, pokud třeba přecházíte ze starší varianty na novější.

Rozdíly najdeme také na spodní straně – už samotný materiál, modernější způsob dobíjení – použitá keramika totiž posouvá Watch GT 2 Pro na vyšší level a působí dražším dojmem. Výrazné změny jsou vidět i na samotném hardwaru. Použití kvalitnějšího displeje a výkonnějších komponentů, to je jen zlomek toho, kam se Huawei posunul za tři generace. Jen musíte počítat s vyšší pořizovací cenou. První generace se totiž stále prodává okolo 2500 korun, druhá generace pak vychází na čtyři tisíce korun. Nejnovější model se pak pohybuje v rozmezí od 6,5 do 7 tisíc korun v závislosti na prodejci a konkrétním trhu. Každopádně všechny varianty mají co nabídnout a najdou si svého spokojeného uživatele. První generaci jsme používali více než rok a i při aktivním tréninku a neustálém nošení stále fungují na jedničku.

Dostáváme se k závěru. Na první pohled spíše elegantní hodinky, které v sobě však skrývají víc, než očekáváte. Co si budeme povídat, na běžné nošení moderního „geeka“ jsou naprosto dokonalé a díky použitým materiálům se krásně hodí nejen ke společenskému obleku, nicméně po výměně řemínku si dokáže poradit s každou aktivitou. Pokud ale chcete opravdu přesné výsledky a hodláte s nimi spíše sportovat, pak promyslete ještě alternativu v podobě Garminů, nebo Polaru. Druhá věc, oproti konkurenčním hodinkám, jako Apple Watch, nebo Galaxy Watch nabízí méně chytrých funkcí a tak je lze označit spíše jako „polochytré“ – nicméně my osobně funkce typu kalkulačka, zadávání znaků do klávesnice a podobně určitě nehledáme. Na úkor toho vám nabídne opravdu dlouhou výdrž baterie, která je pro nás přednější. Řekněme, že se jedná o dražší a luxusnější fitness náramek, který udělá slušnou parádu, ať ho vezmete kamkoliv. Jsme přesvědčeni o tom, že pokud jste si zamilovali některý z předchozích dvou modelů, pak bude upgrade na poslední Huawei Watch GT 2 Pro opravdu příjemné zpestření vašeho každodenního života.

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější články

Android18 hodinami ago

Mobilní telefony Galaxy M52 5G a Galaxy M22 se začínají prodávat v Česku

Společnost Samsung spouští prodej chytrých telefonů Galaxy M52 5G a Galaxy M22 z řady Galaxy M, které nabízí na střední třídu...

Android2 měsíci ago

Jak zjistit, které aplikace používají kameru, mikrofon a geolokaci

Navzdory skutečnosti, že se Android nikdy nezdál být lídrem v oblasti zabezpečení, Google neustále rozšiřuje své bezpečnostní funkce. Co je to...

Android3 měsíci ago

Huawei posiluje na trhu s nositelnou elektronikou.

Nositelná zařízení Huawei mají stále více spokojených uživatelů. V meziročním srovnání Q1 2021 a Q1 2020 vzrostly dodávky wearables od...

Android4 měsíci ago

Angry Birds 2 přilétají do AppGallery! Nabídka aplikací Huawei se rozšiřuje o další velké jméno

Přední světová technologická společnost Huawei má to potěšení oznámit, že populární hra Angry Birds 2 od vývojářů Rovio je nově...

Android4 měsíci ago

Samsung spouští se streamery soutěž #CatchYourGalaxy

Společnost Samsung spouští dnes společně s oblíbenými streamery Xnapym a Miley soutěž s názvem #CatchYourGalaxy. Fanoušci streamerů můžou na Twitchi sbírat kódy...

Android4 měsíci ago

Poco X3 GT již brzy. Dorazí herní mobil za výhodnou cenu do Česka?

Jak ukazují nejnovější zprávy ze zahraničí, již brzy se dočkáme dalšího telefonu z řady Poco, který dostane označení X3 GT...

Android4 měsíci ago

AppGallery a SofaScore vykopávají fanouškovskou soutěž o chytré hodinky

Fotbalové mistrovství Evropy je za rohem. Společnost Huawei proto společně s oblíbenou výsledkovou aplikací SofaScore představuje fotbalovou soutěž Pick’em, v...

Android5 měsíci ago

Huawei uvádí na trh nové produkty využívající systém HarmonyOS 2.0

Společnost Huawei dnes představila řadu nových produktů pracujících v operačním systému HarmonyOS 2.0, včetně chytrých hodinek HUAWEI WATCH 3 Series...

Android5 měsíci ago

Domácí meteostanici dnes připojíte k Androidu i iOS

Od pradávna lidé toužili vědět, jaké bude počasí nejen příští den, ale třeba i za hodinu. Třeba kvůli zemědělským pracím....

Android5 měsíci ago

Samsung představuje nové členy portfolia Samsung Galaxy Tab

Galaxy Tab S7 FE 5G s 12,4palcovým displejem nabízí oblíbené funkce za dostupnou cenu; kompaktní Galaxy Tab A7 Lite je...

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Novinky6 dny ago

Recenze: Huawei MatePad 11 překvapí parádním výkonem a 120Hz displejem

Jestliže hledáte spolehlivý, elegantní a cenově dostupný tablet s dokonalým 120Hz displejem, pak vás rozhodně bude zajímat tato krátká recenze,...

Novinky2 měsíci ago

Huawei MateBook 14 (2021) – Povedený ultrabook se slušnou výbavou

Čínská společnost Huawei v poslední době bojuje nejen na poli mobilních telefonů. A to podle zahraničních čísel prodejů velmi úspěšně....

Nezařazené3 měsíci ago

Foldio360. Dokonalý parťák na 360° fotografie pomocí telefonu či DSLR

Fotografování produktů na e-shop nemusí být komplikovaná a časově náročná činnost. K dosažení skvělých výsledků vám totiž v dnešní době...

Novinky3 měsíci ago

Recenze: Bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds 4 dokáží zaujmout v každém detailu.

Téměř před dvěma měsíci představila čínská společnost Huawei exkluzivní model bezdrátových sluchátek FreeBuds, která dokáží po hudební stránce a kvalitou...

Novinky4 měsíci ago

niceboy VOICE Handle: Parádní mikrofonový set nejen pro streamování

Pokud rozjíždíte svou kariéru vlogera, streamujete obsah na internetu, nebo jen hledáte kvalitně zpracovaný mikrofon pro komunikaci s vašimi přáteli,...

Novinky5 měsíci ago

Alienware AW3821DW: Herní monitor 37.5″ pro opravdové nadšence

Říkáte si, že neexistuje dokonalý monitor? Pak vás přesvědčíme o tom, že Alienware dokázal něco, po čem touží snad každý...

Novinky10 měsíci ago

Recenze: SteelSeries Rival 3 Wireless – Povedená myš s jednoduchým designem

Pokud se řadíte mezi herní nadšence, pak vás jistě nepřekvapí dánská značka Steelseries, která nabízí obrovský sortiment periferií. V minulosti...

Android11 měsíci ago

Recenze: Huawei Mate 40 Pro nabízí nekompromisní výkon a parádní fotoaparát

Konečně k nám do redakce dorazila vlajková loď od čínského výrobce Huawei, na kterou jsme dlouho a netrpělivě čekali. Nedávno...

Android12 měsíci ago

Recenze: Huawei Watch GT2 Pro. Elegantní hodinky se slušnou výbavou.

Vzhledem k tomu, že jsme velkými fanoušky nositelné elektroniky od čínského výrobce Huawei, nemohli jsme si odpustit otestovat také nejnovější...

Novinky12 měsíci ago

Recenze: SteelSeries Arctis 1. Herní sluchátka k vaší cestě za vítězstvím

V redakci jsme se již v minulosti setkali s různými periferiemi značky SteelSeries a měli je možnost otestovat. Jednalo se...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Všechna práva vyhrazena © 2021 SmartMagazín.cz