Connect with us

Android

Recenze: Huawei Watch GT2 Pro. Elegantní hodinky se slušnou výbavou.

Published

on

Vzhledem k tomu, že jsme velkými fanoušky nositelné elektroniky od čínského výrobce Huawei, nemohli jsme si odpustit otestovat také nejnovější generaci Huawei Watch GT2 Pro. V minulosti jsme dlouho a aktivně používali první model Watch GT s designem klasických hodinek a přechod na novější variantu nebyl vůbec obtížný, opět se totiž setkáváme s parádním zpracováním, dlouhou výdrží na jedno nabití, skvělou hardwarovou výbavou a široké možnosti využití nejen při sportovních aktivitách. V čem nás tento model zaujal, jaké jsou jeho klíčové vlastnosti a proč oproti konkurenci jednoznačně vítězí? Přečtěte si naší stručnou recenzi na elegantní hodinky z luxusních materiálů, která vás možná přesvědčí o jejich zakoupení. V následujících odstavcích se také dozvíte, jak se liší oproti předchozí dvojici, která je na světovém trhu stále velmi populárním zbožím. Detailní informace můžete také najít na oficiálních stránkách.

Mimochodem, v aktuální nabídce najdete také sportovnější verzi Huawei Watch GT 2e, nebo hodinky Huawei Watch Fit, které lákají na dlouhou výdrž baterie, 96 režimů cvičení, vodotěsnost do 5 ATM, měření okysličení krve, monitoring spánku a mnohem víc. Není se čemu divit, že nositelné produkty v poslední době nabírají na popularitě, tvoří totiž nejen sportovního parťáka při vašich aktivitách, dokáží zapůsobit i ve společnosti a navíc máte kompletní přehled o tom, kdo vám zrovna píše prostřednictvím notifikací. Kdo dneska nemá chytré hodinky, jako by neexistoval…

V první řadě se dostáváme k samotnému obsahu balení. Pokud si tento model objednáte, dorazí vám v kartonové krabičce středních rozměrů. Vedle hodinek na vás pak ještě čeká uživatelský manuál, který vás seznámí se správným zacházením, ale také nabíječka, která se oproti předchozí generaci změnila. Jedná se totiž o Qi bezdrátovou nabíječku ve stylu nabíjecí kolébky, která nemá žádné viditelné porty, ale o spojení se stará pouze cívka a magnety uvnitř, zatímco starší generace měla nabíjení řešeno standardně přes dvojice článků. Mimochodem, nabíječka je pak USB-A/USB-C, díky čemuž se můžete těšit na rychlejší přenos elektrické energie. Dobíjet můžete nejen prostřednictvím počítače, ale také výkonnějšího adaptéru. V balení pak najdeme již nasazený vyměnitelný řemínek (v našem případě kožená varianta). Dokoupit si můžete silikonový, kovový, nylonový, nebo jakýkoliv jiný s šířkou 22mm. Musíme uznat, že i kovový řemínek vypadá hodně dobře a posouvá společníka na daleko vyšší úroveň.

Dostáváme se k samotnému produktu. Oproti předchozím generacím se liší už na první pohled, jinak řešená luneta kolem displeje, odlišné ukončení konstrukce a mnohem víc jako je třeba hmotnost. K dispozici jsou pouze v jedné velikosti, tedy spíše pro pánské zápěstí, jejich rozměry jsou totiž 53,6 × 46,7 × 11,4 mm. Na výběr máte ještě ze dvou barevných provedení, konkrétně Nebula Gray a Night Black – obě vypadají fakt dobře. Jak uvádí výrobce na svých stránkách, jsou relativně těžší, konkrétně váží 53 gramů bez koženého pásku.

Na ruce je pocítíte, ale ani po nepřetržitém nošení s výjimkou dobíjení vám to vadit rozhodně nebude. Chválíme přepracovanou vnitřní stranu, kterou nově tvoří keramická vrstva namísto tvrzeného plastu, která je navíc příjemná i na dotyk. Tam výrobce umístil veškeré senzory, které se postarají o správné sledování vaší fyzické kondice. V aktivním režimu při snímání tepové frekvence pak dioda bliká zeleně. Ze strany si všimnete hlasitého reproduktoru, díky kterému můžete nahlas poslouchat hudbu, cvičící příkazy nebo telefonovat přes připojený telefon. Nic jiného se zde nedozvíte, jelikož se Huawei snaží držet maximální jednoduchosti. Zajímavější je však přední, nebo chcete-li vrchní strana hodinek.

Velmi nás totiž potěšila kombinace safírového sklíčka a titanové tělo, což působí masivním a zároveň luxusním dojmem. Jsme přesvědčeni, že vás nezklamou ani při hrubém zacházení, nebo běžném „bouchnutí“ o dveře. Je však třeba brát toto tvrzení s rezervou. Konkurenční hodinky tak snadno strčí do kapsy, nejenom po stránce výkonu, ale také svým nádherným designem a precizním zpracováním. Na přední straně se pak rozkládá kulatý AMOLED displej o velikosti 1,39″ s rozlišením 454 x 454 pixelů (jemnost 326 bodů na palec).

Povrch hodinek je plochý a displej plynule přechází v nevýraznou lunetu, což je oproti první generaci velká změna, nicméně za nás je to krok kupředu a rozhodně se lépe ovládá, než výrazná luneta a zapuštěný displej. Při testu neměl displej problém zobrazit potřebné informace i na přímém slunci, jelikož disponuje opravdu vysokým jasem. Regulovat jej můžete ručně v nastavení hodinek od hodnoty 1 do 5 nebo můžete zvolit automatickou regulaci, která se přizpůsobí okolnímu světlu.

Použitá technologie pro krytí displeje pak dokáže zajistit, že si po prvním vybalení třeba snadno nepoškrábete lunetu. Osobně, pokud vám to nevadí a chcete mít jistotu, ochranné sklíčko bude ideální volbou – případně zamezíte poškození displeje, což může vyjít draho. Zpracování dvojice tlačítek pak jde ruku v ruce s celým tělem a velmi snadno se používají. Musíme ale poznamenat, že jsou poměrně vystouplá, nicméně k designu těchto hodinek se náramně hodí a slouží k ovládání systému.

V případě, že patříte mezi aktivní sportovce, pak vás potěší vodotěsnost do 5 ATM (tedy 50 metrů), takže je můžete vzít třeba do sprchy, nebo plaveckého bazénu – zde ale bude lepší jiný materiál řemínku, než ten přibalený. U toho se pak díky speciálním osičkám řemínek snadno vymění a zabere to jen pár vteřin. Můžete si tak zvolit pro každou situaci odlišný řemínek. Co se týká hardwarové výbavy, uvnitř najdeme chipset Kirin A1 ve spojení s 32 MB operační paměti a 4 GB interním úložištěm. Na tomto prostoru jsou uloženy interní aplikace a operační systém LiteOS. Kromě toho se na ní ukládají i stažené ciferníky, nebo třeba hudba v přehrávači. Konektivita zahrnuje služby polohy (GPS, Glonass, Galileo) a Bluetooth 5.1. Zapomenout musíme na ANT+ a bezdrátový čip pro Wi-Fi, nebo NFC. Co se týká jednotlivých senzorů,  pak zde najdeme akcelerometr, barometr, magnetometr, gyroskop, snímač srdečního tepu a okysličení krve a světelné čidlo, které reguluje úroveň jasu displeje.

Jak již bylo uvedeno o pár odstavců výše, výrobce vsadil na bezdrátové Qi dobíjení, které je podpořeno také reverzním dobíjením prostřednictvím telefonu. Uvnitř pak najdeme akumulátor s kapacitou 455 mAh, který vydrží opravdu dlouho na jedno nabití (v závislosti na režimu používání). Skrze přiložený bezdrátový puk baterii nabijete z nuly na 100 % zhruba za hodinu, což je velice příjemné. Výrobce udává výdrž hodinek při běžném užívání 14 dní (cvičení 90 minut týdně a kontinuální sledování srdeční frekvence).

Huawei myslel na všechny uživatele a kromě elegance vsadil také na sportovní aktivity, nicméně musíme dodat, že pokud se řadíte mezi profesionální sportovce, pak je lepší vyhledat alternativu více sportovních hodinek. Nicméně i tak mají co nabídnout – k dispozici je totiž celkem 18 výchozích módů sportovních aktivit, avšak není problém si přidat další podle potřeby. V seznamu si můžete vybrat ze stovky různých fitness cvičení. U každé sportovní aktivity nesmí chybět určení cíle, kterého chcete dosáhnout (čas, délka, spálené kalorie nebo žádný). V porovnání s předchozí generací si troufáme říct, že krokoměr je daleko přesnější a kroky zobrazuje v reálném čase. Pojďme se společně podívat na to, jak vypadá konektivita a která aplikace je výrobcem doporučována.

Ať už máte Samsung, Huawei, nebo Apple iPhone, hodinky lze bez problému spárovat se všemi zařízeními, které disponuje operačním systémem Android 4.4 a vyšším, nebo systémem iOS 9.0 a novějším. Spojení probíhá přes Bluetooth. Kompatibilita je tedy příkladná. Výrobce doporučuje stáhnout si do zařízení aplikaci Huawei Health, která je k dispozici zdarma prostřednictvím App Store, či Google Play. Skrze ni je možné Watch GT 2 Pro aktualizovat, aktivovat záznam spánku, povolit nepřetržité sledování tepové frekvence, nastavit budík nebo zapnout oznámené pro jednotlivé aplikace. Prostředí je navíc v češtině a velmi jednoduché, celkem se rozkládá do čtyř základních karet. Jako první je záložka Zdraví, která vás informuje o vaší fyzické kondici.

Zde najdete informace za konkrétní den, případně historii posledního cvičení, skóre spánku, nebo přehled o vaší hmotnosti či kvalitě spánku. Druhá záložka se soustředí na samotné cvičení, zde jsou přednastaveny výchozí varianty, jako venkovní běh, chůze, jízda na kole, přičemž si další můžete snadno přidat a celý trénink přes tlačítko spustit. Nastavit si také můžete fitness cíl a je jenom na vás, zda si vyberete určitou vzdálenost, počet spálených kalorií, nebo časové rozmezí. Třetí záložka prezentuje spárované hodinky a možnost přizpůsobit si vzhled ciferníku, vybrat si můžete také z celé řady dostupných motivů, nichž většina k dispozici zdarma. Poslední záložka obsahuje informace o vašem profilu, získané medaile a jednotlivá nastavení, jako jsou notifikace, jednotky, nebo nastavení soukromí. Zobrazit si můžete i přehled všech vašich úspěchů, týdenní zprávy z aktivity, nebo vaše plány na další cvičení. Doporučujeme prohlédnout si kartu „Moje data“ ve které najdete shrnutí všech hodnot za poslední den – mezi ně patří vyšlá patra, kalorie, nebo třeba celková úšlá vzdálenost.

Dostáváme se k předposlední části naší krátké recenze a to je srovnání s předchozí dvojicí modelů chytrých hodinek od značky Huawei. Jak si můžete všimnout, už na první pohled zaznamenáte designové rozdíly, ale i samotné uchycení řemínku. První generace vsázela na zapuštěný displej pod povrch, což chránilo zobrazovací panel před poškozením a celkově působila nejvěrněji, jako klasické, elegantní hodinky. Druhá generace už vypadá více jako chytré hodinky a to kvůli odlišnému uložení displeje, možná však zbytečně osazená luneta číslicemi. Třetí generace hraje na jednoduchost a eleganci. Chválíme i to, že si zachovaly všechny modely jednotnou velikost a možnost přehazovat řemínky, pokud třeba přecházíte ze starší varianty na novější.

Rozdíly najdeme také na spodní straně – už samotný materiál, modernější způsob dobíjení – použitá keramika totiž posouvá Watch GT 2 Pro na vyšší level a působí dražším dojmem. Výrazné změny jsou vidět i na samotném hardwaru. Použití kvalitnějšího displeje a výkonnějších komponentů, to je jen zlomek toho, kam se Huawei posunul za tři generace. Jen musíte počítat s vyšší pořizovací cenou. První generace se totiž stále prodává okolo 2500 korun, druhá generace pak vychází na čtyři tisíce korun. Nejnovější model se pak pohybuje v rozmezí od 6,5 do 7 tisíc korun v závislosti na prodejci a konkrétním trhu. Každopádně všechny varianty mají co nabídnout a najdou si svého spokojeného uživatele. První generaci jsme používali více než rok a i při aktivním tréninku a neustálém nošení stále fungují na jedničku.

Dostáváme se k závěru. Na první pohled spíše elegantní hodinky, které v sobě však skrývají víc, než očekáváte. Co si budeme povídat, na běžné nošení moderního „geeka“ jsou naprosto dokonalé a díky použitým materiálům se krásně hodí nejen ke společenskému obleku, nicméně po výměně řemínku si dokáže poradit s každou aktivitou. Pokud ale chcete opravdu přesné výsledky a hodláte s nimi spíše sportovat, pak promyslete ještě alternativu v podobě Garminů, nebo Polaru. Druhá věc, oproti konkurenčním hodinkám, jako Apple Watch, nebo Galaxy Watch nabízí méně chytrých funkcí a tak je lze označit spíše jako „polochytré“ – nicméně my osobně funkce typu kalkulačka, zadávání znaků do klávesnice a podobně určitě nehledáme. Na úkor toho vám nabídne opravdu dlouhou výdrž baterie, která je pro nás přednější. Řekněme, že se jedná o dražší a luxusnější fitness náramek, který udělá slušnou parádu, ať ho vezmete kamkoliv. Jsme přesvědčeni o tom, že pokud jste si zamilovali některý z předchozích dvou modelů, pak bude upgrade na poslední Huawei Watch GT 2 Pro opravdu příjemné zpestření vašeho každodenního života.

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější články

Android2 roky ago

Uživatelské rozhraní One UI Watch4.5 vylepšuje zážitky s chytrými hodinkami

Majitelé chytrých hodinek řady Galaxy Watch4 budou brzy moct aktualizovat své uživatelské rozhraní na verzi One UI Watch4.5[1], což výrazně...

Android2 roky ago

Samsung si nechal patentovat nejpodivnější telefon na světě

Už na začátku je třeba sdělit, že existence určitých patentů a jejich rezervace neznamená, že se zařízení objeví na trhu....

Android2 roky ago

Samsung Galaxy S22 a S22+ nabízejí převratné fotografické zážitky ve dne i v noci

Společnost Samsung Electronics představuje dvě nové vlajkové lodi řady Galaxy S, modely S22 a S22+. V obou případech se kreativní zájemci...

Android2 roky ago

realme uvede na evropský trh prémiový smartphone s jedinečnou kamerou Sony IMX766 OIS

realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů, dnes oficiálně ohlásila, že 16. února zahájí prodej své dosud nejočekávanější řady realme 9...

Android3 roky ago

Opravdu hloupé věci, které provádíme s našimi smartphony

Smartphone je k nám v dnešní době 21. století tak „přilepený“, že sami nevěnujeme pozornost tomu, co s ním ve...

Android3 roky ago

realme představuje telefon GT NEO 2 a nadstavbu systému realme UI 3.0

realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů na světě, dnes představila model realme GT NEO 2. Jde o nejnovější přírůstek do...

Android3 roky ago

Bezdrátové špunty LAMAX. Láska na první poslech

Chceš pořádný špunty? Máš je mít. A nejen tak ledajaký. Bezdrátové stylovky od značky LAMAX tě nakopnou parádním zvukem kdykoliv...

Android3 roky ago

Mobilní telefony Galaxy M52 5G a Galaxy M22 se začínají prodávat v Česku

Společnost Samsung spouští prodej chytrých telefonů Galaxy M52 5G a Galaxy M22 z řady Galaxy M, které nabízí na střední třídu...

Android3 roky ago

Jak zjistit, které aplikace používají kameru, mikrofon a geolokaci

Navzdory skutečnosti, že se Android nikdy nezdál být lídrem v oblasti zabezpečení, Google neustále rozšiřuje své bezpečnostní funkce. Co je to...

Android3 roky ago

Huawei posiluje na trhu s nositelnou elektronikou.

Nositelná zařízení Huawei mají stále více spokojených uživatelů. V meziročním srovnání Q1 2021 a Q1 2020 vzrostly dodávky wearables od...

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei Matebook D16. Elegantní design a slušná porce výkonu

Plnohodnotný laptop s parádním FullView displejem, zabalený do elegantního kabátku a bez kompromisů? Tak bychom mohli ve stručnosti charakterizovat nejnovější...

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei Watch GT Runner. Sportovní hodinky stvořené nejen pro běžce

Čínský výrobce Huawei se kromě smartphonů a dalších produktů spotřební elektroniky (notebooky, tablety aj.) aktivně soustředí také na chytré hodinky....

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei P50 Pro okouzlí svou výbavou a jedinečným designem

Čínská společnost Huawei patří několik posledních let mezi špičku současných technologických gigantů, přičemž se není čemu divit. Inspiruje se nejnovějšími...

Novinky3 roky ago

Recenze: TrueLife SonicBrush Kid G. Sonický zubní kartáček pro děti

Sonické kartáčky se v poslední době stávají velmi oblíbenými produkty zejména u dospělých jedinců a vybírat můžete z nejrůznějších modelů....

Novinky3 roky ago

Recenze: Niceboy ION SmartSonic nabízí ještě efektivnější čištění zubů

Vybíráte nový, zubní kartáček a rádi byste vyzkoušeli některý z těch sonických? Manuální řešení (tedy klasický kartáček) se spoléhá především...

Novinky3 roky ago

Recenze: Huawei MateBook 14s. Dokonalý společník nejen na práci

O tom, že se čínské společnosti Huawei na světovém trhu s elektronikou daří, nemusíme příliš rozebírat. V pravidelném cyklu se...

Novinky3 roky ago

Recenze: Niceboy X-fit Watch 2. Skvělý parťák nejen na sportovní aktivity

Pokud se chystáte začít aktivně sportovat, pak byste rozhodně měli zvážit koupi fitness náramku, který vás především motivuje k lepším...

Novinky3 roky ago

Recenze Huawei nova 9: Zaujme unikátním designem a skvělou výbavou

Po delší přestávce se na nás usmálo štěstí a konečně můžeme přivítat další telefon od čínského giganta Huawei, který má...

Nezařazené3 roky ago

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě.

V rámci zvyšujícího se zájmu o elektromobilitu si své místo postupně budují také elektrokoloběžky. V posledních letech se doslova „roztrhl“...

Novinky3 roky ago

Recenze: Huawei MatePad 11 překvapí parádním výkonem a 120Hz displejem

Jestliže hledáte spolehlivý, elegantní a cenově dostupný tablet s dokonalým 120Hz displejem, pak vás rozhodně bude zajímat tato krátká recenze,...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Všechna práva vyhrazena © 2021 SmartMagazín.cz