Connect with us

Novinky

Recenze: Huawei Watch GT Runner. Sportovní hodinky stvořené nejen pro běžce

Published

on

Čínský výrobce Huawei se kromě smartphonů a dalších produktů spotřební elektroniky (notebooky, tablety aj.) aktivně soustředí také na chytré hodinky. Svými jedinečnými kousky oslovil obrovský počet zákazníků po celém světě, přičemž se nyní rozhodl zabrousit do sportovního odvětví a představil jedinečný kousek určený především pro milovníky běhu. Na nedávné konferenci oficiálně odhalil přepracovaný model Watch GT Runner, který dokáže svým zpracováním a funkcemi konkurovat silným hráčům na poli sporttesterů.

Přestože ostatní modely hodinek značky Huawei taktéž disponují funkcemi sledující vaši fyzickou kondici a nabízí širokou nabídku sportovních profilů, GT Runner tomu přidává ještě několik benefitů navíc. Mezi klíčové vlastnosti patří vyladěný operační systém HarmonyOS, odlehčená konstrukce, zvýšená odolnost, přítomnost GPS modulu, nebo třeba 14denní výdrží na jedno nabití. Jaké jsou jeho další klíčové vlastnosti a proč se vyplatí tento kousek pořídit?

Obsah balení a první seznámení

Samotná krabička se od ostatních kousků z nabídky Huawei neliší. Výrobce je dodává v kartonové, elegantní krabičce, přičemž uvnitř najdeme kromě samotných hodinek Huawei Watch GT Runner v černém provedení také náhradní (kratší) řemínek z gumového materiálu. Nechybí samozřejmě také nabíjecí Qi dok s USB-A zakončením a technická brožura včetně základního průvodce nastavením. V případě, že vám nebude sedět délka primárního řemínku, pak jej během okamžiku pomocí jednoduchého mechanismu můžete vyměnit za kratší. Vzhledem k tomu, že se jedná o standardní průměr, lze originální náramky kombinovat a případně obměnit za jinak barevný (dokoupit lze na internetu).

Recenze HUAWEI Watch GT Runner: To nejlepší z obou světů? - Techarena.czPřestože jsou hodinky Huawei Watch GT Runner rozměrově totožné s ostatními modely z nabídky (46 mm), už na první pohled dávají jasně vědět, že jsou určeny především pro aktivní sportovce. Jsou totiž vyrobené z polymerových vláken (matně černá) a navíc přesazené s keramickým povrchem, který doplňuje korunka z titanové slitiny. Celkově se řadí svým designem do třídy nositelné elektroniky „Sport“ čemuž napovídá i nízká hmotnost pouhých 38 gramů (bez řemínku). Na zápěstí je po chvilce tedy takřka neucítíte. Ona i samotná konstrukce působí poměrně bytelně, takže hodinky vydrží i nějaký ten náraz.

Na přední straně hodinek se rozkládá 1,43-palcový OLED displej s parádním rozlišením 466×466 pixelů. Na pravém boku hodinek je jedno fyzické tlačítko, které slouží i jako otočná korunka s příjemnou haptickou odezvou, pod kterou se nachází další programovatelné tlačítko. To je definováno jako rychlý vstup do sportovního režimu. Vespod hodinek pak najdeme všechny potřebné senzory. Nechybí ani samozřejmě hlasitý reproduktor pro telefonní hovory a mikrofon, který se nachází v otvoru protilehlém ke spodnímu tlačítku.

Displej a uživatelské rozhraní

Přestože jsou hodinky standardních rozměrů, disponují velkým a kvalitním OLED displejem, který nabízí opravdu krásné podání barev, což se od této technologie očekává. Parádní jsou i samotné pozorovací úhly a vysoký jas, nebo třeba automatická regulace jasu podle okolního světla. Potěší také možnost aktivovat si funkci Always-On, která nabídne možnost zobrazení času na zhaslém displeji. Jedná se o skvělou funkci, nicméně její aktivace se projeví na výdrži baterie. Zde si můžete vybrat z různých ciferníků, které se mají při zhasnutém displeji ukazovat, což je oproti předchozím modelům skvělá novinka.

Vylepšený snímač TruSeen 5.0+ by měl díky osmi diodám sledovat tep s daleko vyšší přesností. Kromě toho se změnilo také umístění GPS čipu, aby se zrychlila fixace. Huawei se rozhodl použít rovnou všech pět geolokačních systémů (Navstar GPS, Galileo, Beidou, Glonass a QZSS) a potěší také možnost exportu dat do formátů GPX, TCX a KML.

Tento kousek se dočkal aktualizovaného operačního systému Harmony OS 2.1, který nabízí daleko lepší požitek během používání. Celkově je díky použitým hardwarovým komponentům chod systému plynulý, veškeré operace probíhají okamžitě, bez jakékoliv prodlevy. Přestože je ovládání primárně řešeno dotykovými gesty, lze přecházet mezi kartami také posunem fyzického kolečka. V uživatelském prostředí se pohybujete i tahy do stran, tzn. lze vysunout horní lištu, dalšími posuny pak zobrazíte počasí, sportovní aktivitu, nebo třeba přehled posledních notifikací.

Rychlé ovládací centrum (táhnutí směrem dolů) pak zahrnuje možnost nastavení budíku, aktivace režimu nerušit, nebo třeba odčerpání zbylé vody v reproduktoru hodinek. Samozřejmostí je možnost tzv. prozvonění telefonu a řada dalších funkcí. Co se týká nabídky „Domů“ vybrat si můžete ze dvou různých rozhraní, tedy řazení v seznamu, nebo mřížka (ikonky aplikací na ploše), což používají třeba konkurenční Apple Watch, nebo Galaxy Wear.

Jaké funkce najdeme uvnitř systému hodinek?

Sportovní hodinky by měly nabízet přehledné rozhraní a možnost zahájit trénink, nebo cvičení během okamžiku. Přesně to Watch GT Runner splňují. V nabídce najdete na prvních příčkách záložky cvičení, záznamy cvičení, stav cvičení, sledování tepové frekvence, nebo laktátový práh (Výpočet hladiny kyseliny mléčné). V případě, že by vám pořadí jednotlivých ikonek nevyhovovalo, můžete si ho snadno v nastavení hodinek změnit podle vlastních představ.

Záložka cvičení nabízí uživatelům možnost využít předdefinované kurzy a plány, ať se jedná přímo o běžecké kurzy, nebo jiný tréninková plán, který získáte připojením k mobilní aplikaci Zdraví, přičemž se následně automaticky synchronizuje do hodinek. Jednotlivé sportovní aktivity pak zahrnují běh venku či uvnitř, ale také chůzi, cyklistiku, rotoped, plavání v bazénu, švihadlo, horskou túru, přespolní běh, lyžování, nebo veslovací trenažer. Jednotlivých režimů je opravdu hodně a případně lze další přidat. Pro konkrétní aktivitu si můžete nastavit konkrétní cíl, nebo připomenutí po určitých intervalech.

Kromě sportovních režimů najdeme v seznamu také novou kolonku Laktátový práh, což je základním vodítkem k tomu, abyste správně trénovali. Jedná se o jeden ze základních tréninkových ukazatelů a představuje konkrétní míru vynaloženého úsilí či tempa, kdy se začíná zrychlovat únava. Standardně mají hodinky v základu možnost sledovat tepovou frekvenci, přičemž jsou data synchronizována přímo do aplikace ve vašem mobilu.

Sledovat můžete také úroveň stresu prostřednictvím měření tepu nebo okysličení krve. Hodinky svítí do zápěstí a optický snímač sleduje změny v proudění krve. Stres je primárně záležitostí psychiky, která se však promítá i do fyzické stránky. Výrobce převzal funkci Dechové cvičení a setkáváme se s ní také u tohoto sportovního modelu – prostřednictvím této vychytávky můžete zklidnit vaše dýchání, ale především se naučit správně dýchat.

Jaké další funkce obsahují chytré hodinky Huawei Watch GT Runner? V základu nechybí Barometr, Kompas, Počasí, Časovač, nebo Svítilna. Za zmínku stojí měření spánku, kde nechybí rozdělení mezi lehkým a REM spánkem. Z těch základních se pak můžete těšit na Protokol hovorů, který synchronizuje data s vaším telefonem, nebo adresář s jednotlivými kontakty. Kolonka Oznámení pak zobrazuje poslední přijaté notifikace, třeba z Facebooku, nepřijatý hovor, ale také příchozí zprávu.

Poslech hudby? Poměrně velké omezení..

Pokud pravidelně běháte, rozhodně se neobejdete bez poslechu hudby, která vám aktivitu zpříjemní. Nicméně v dnešní době streamovacích služeb, jako je Spotify, Deezer, či YouTube Music jste omezeni v importu hudby. Do hodinek totiž můžete nahrát hudbu pouze ve formátu MP3 a vytvořit si svůj vlastní playlist (offline poslech přímo z úložiště zařízení). Nelze tedy přenášet obsah z aplikací třetích stran, což je rozhodně velká škoda. Abychom nekritizovali čistě Huawei, i další výrobci tuto službu zatím nenabízí. Kdo si dneska chce, nebo vůbec všeobecně stahuje hudbu v MP3ce? Na přenášení souborů není v podstatě ani volný čas. Doufáme, že se v budoucích modelech objeví nějaká konektivita s výše uvedenými službami. Hudbu pak můžete poslouchat z reproduktoru hodinek, ale i skrze Bluetooth lze připojit i bezdrátová sluchátka nebo reproduktor.

Výdrž a nabíjení

Oproti konkurenčním modelům jednoznačně Huawei vítězí ve výdrži baterie. Podle dostupných informací je model Watch GT Runner schopný vydržet na jedno nabití až 14 dní, při intenzivním tréninku až 7 dní, samozřejmě se to odvíjí od toho, jakým způsobem budete zařízení využívat. Pokud často budete pravidelně běhat s GPS, nebo telefonovat, tak spotřeba baterie bude logicky vyšší. Pochvalu si zaslouží určitě způsob dobíjení, které využívá přiloženou Qi podložku, která se na tělo hodinek snadno přichytí.

Aplikace nabízí mnoho užitečných funkcí

Chytré hodinky Huawei Watch GT Runner komunikují skrze technologii Bluetooth a spárovat je můžete s mobily a tablety se systémy Android, HarmonyOS 2 a také iPhonem (iOS). Komunikují tedy spolehlivě se všemi zařízeními, a to je velká výhoda Huawei. Pro úplnou a správnou konektivitu je zapotřebí nainstalovat si bezplatnou aplikaci Huawei Zdraví (Huawei Health), která nahrnuje veškeré dlouhodobé statistiky, ale také možnost nastavit si aktivní notifikace pro konkrétní aplikace. Přes appku si lze také stahovat dostupné ciferníky, nebo kopírovat hudbu na interní úložiště.

Shrnutí a závěr. Jste připravení na trénink?

Na závěr je třeba připomenout, že se jedná o sportovně založené hodinky, které svým vzhledem potěší spíše uživatele, kteří nechtějí od hodinek elegantní řešení, ale spíše funkční a spolehlivý doplněk. Pokud bychom řešili odvětví a směr, na který se Huawei nově soustředí, rozhodně fajn, sportovní hodinky zaujmou určitě spousty aktivních uživatelů, kteří už mají teď vybráno a jsou věrní své značce. Rozhodně chválíme dlouhou výdrž na jedno nabití, příjemné a rychlé prostředí a příjemná pořizovací cena. Za necelých sedm tisíc získáte skvělý sportovní doplněk, který překvapí svým pokročilým systémem a řadou užitečných funkcí.

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější články

Android2 roky ago

Uživatelské rozhraní One UI Watch4.5 vylepšuje zážitky s chytrými hodinkami

Majitelé chytrých hodinek řady Galaxy Watch4 budou brzy moct aktualizovat své uživatelské rozhraní na verzi One UI Watch4.5[1], což výrazně...

Android2 roky ago

Samsung si nechal patentovat nejpodivnější telefon na světě

Už na začátku je třeba sdělit, že existence určitých patentů a jejich rezervace neznamená, že se zařízení objeví na trhu....

Android2 roky ago

Samsung Galaxy S22 a S22+ nabízejí převratné fotografické zážitky ve dne i v noci

Společnost Samsung Electronics představuje dvě nové vlajkové lodi řady Galaxy S, modely S22 a S22+. V obou případech se kreativní zájemci...

Android2 roky ago

realme uvede na evropský trh prémiový smartphone s jedinečnou kamerou Sony IMX766 OIS

realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů, dnes oficiálně ohlásila, že 16. února zahájí prodej své dosud nejočekávanější řady realme 9...

Android3 roky ago

Opravdu hloupé věci, které provádíme s našimi smartphony

Smartphone je k nám v dnešní době 21. století tak „přilepený“, že sami nevěnujeme pozornost tomu, co s ním ve...

Android3 roky ago

realme představuje telefon GT NEO 2 a nadstavbu systému realme UI 3.0

realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů na světě, dnes představila model realme GT NEO 2. Jde o nejnovější přírůstek do...

Android3 roky ago

Bezdrátové špunty LAMAX. Láska na první poslech

Chceš pořádný špunty? Máš je mít. A nejen tak ledajaký. Bezdrátové stylovky od značky LAMAX tě nakopnou parádním zvukem kdykoliv...

Android3 roky ago

Mobilní telefony Galaxy M52 5G a Galaxy M22 se začínají prodávat v Česku

Společnost Samsung spouští prodej chytrých telefonů Galaxy M52 5G a Galaxy M22 z řady Galaxy M, které nabízí na střední třídu...

Android3 roky ago

Jak zjistit, které aplikace používají kameru, mikrofon a geolokaci

Navzdory skutečnosti, že se Android nikdy nezdál být lídrem v oblasti zabezpečení, Google neustále rozšiřuje své bezpečnostní funkce. Co je to...

Android3 roky ago

Huawei posiluje na trhu s nositelnou elektronikou.

Nositelná zařízení Huawei mají stále více spokojených uživatelů. V meziročním srovnání Q1 2021 a Q1 2020 vzrostly dodávky wearables od...

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei Matebook D16. Elegantní design a slušná porce výkonu

Plnohodnotný laptop s parádním FullView displejem, zabalený do elegantního kabátku a bez kompromisů? Tak bychom mohli ve stručnosti charakterizovat nejnovější...

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei Watch GT Runner. Sportovní hodinky stvořené nejen pro běžce

Čínský výrobce Huawei se kromě smartphonů a dalších produktů spotřební elektroniky (notebooky, tablety aj.) aktivně soustředí také na chytré hodinky....

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei P50 Pro okouzlí svou výbavou a jedinečným designem

Čínská společnost Huawei patří několik posledních let mezi špičku současných technologických gigantů, přičemž se není čemu divit. Inspiruje se nejnovějšími...

Novinky3 roky ago

Recenze: TrueLife SonicBrush Kid G. Sonický zubní kartáček pro děti

Sonické kartáčky se v poslední době stávají velmi oblíbenými produkty zejména u dospělých jedinců a vybírat můžete z nejrůznějších modelů....

Novinky3 roky ago

Recenze: Niceboy ION SmartSonic nabízí ještě efektivnější čištění zubů

Vybíráte nový, zubní kartáček a rádi byste vyzkoušeli některý z těch sonických? Manuální řešení (tedy klasický kartáček) se spoléhá především...

Novinky3 roky ago

Recenze: Huawei MateBook 14s. Dokonalý společník nejen na práci

O tom, že se čínské společnosti Huawei na světovém trhu s elektronikou daří, nemusíme příliš rozebírat. V pravidelném cyklu se...

Novinky3 roky ago

Recenze: Niceboy X-fit Watch 2. Skvělý parťák nejen na sportovní aktivity

Pokud se chystáte začít aktivně sportovat, pak byste rozhodně měli zvážit koupi fitness náramku, který vás především motivuje k lepším...

Novinky3 roky ago

Recenze Huawei nova 9: Zaujme unikátním designem a skvělou výbavou

Po delší přestávce se na nás usmálo štěstí a konečně můžeme přivítat další telefon od čínského giganta Huawei, který má...

Nezařazené3 roky ago

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě.

V rámci zvyšujícího se zájmu o elektromobilitu si své místo postupně budují také elektrokoloběžky. V posledních letech se doslova „roztrhl“...

Novinky3 roky ago

Recenze: Huawei MatePad 11 překvapí parádním výkonem a 120Hz displejem

Jestliže hledáte spolehlivý, elegantní a cenově dostupný tablet s dokonalým 120Hz displejem, pak vás rozhodně bude zajímat tato krátká recenze,...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Všechna práva vyhrazena © 2021 SmartMagazín.cz