Connect with us

Android

Přivítejte nový Huawei Mate X2 – vlajkovou loď s ohebným displejem coby výsledek inovací a výzkumu

Published

on

Společnost Huawei pokračuje ve své dlouhodobé strategii založené na neustálých investicích do technologických inovací a výzkumu. Huawei Mate X2, vlajková loď nové generace s ohebným displejem, přináší uživatelům netušené a vzrušující zážitky díky zcela novému designu Falcon Wing, který dokazuje vedoucí postavení společnosti na poli technických průlomů.

 Výsledkem investic jsou inovace

„Huawei chce vždy přinášet zákazníkům co nejlepší produkt i služby,“ řekl během představení zařízení pro čínský trh Richard Yu, ředitel společnosti. Za účelem dosažení těchto cílů Huawei nepřestává investovat do technologických inovací a výzkumu. V roce 2019 společnost investovala 15,3 % svých tržeb – tedy zhruba 132 miliard čínských jüanů – zpět do výzkumu a vývoje (celkem během posledního desetiletí to bylo více než 600 miliard CNY). Společnost Huawei, která se orientuje na inovace, má zároveň více než 96 000 zaměstnanců, 14 výzkumných středisek a 36 společných inovačních center po celém světě zaměřených na výzkum a vývoj.

A společné úsilí přináší výsledky. Jen v roce 2019 se společnost Huawei umístila na prvním místě s 3 524 přihláškami patentů Evropskému patentovému úřadu (EPO). A když je řeč o ohebném smartphonu, Huawei přišel s již dvěma generacemi řady Mate X, původním Mate X a Mate Xs. Již bylo schváleno téměř 90 patentů týkajících se ohebných displejů.

Huawei Mate X2 arrives with a new folding design, 90Hz displays, Leica  cameras, and a high price tag - Gizmochina

Huawei Mate X2: nová éra ohebného příslušenství

Díky zcela novému kompaktnímu designu se záměrně posunutým těžištěm je Huawei Mate X2 výjimečný. Rozložený displej je jedním z největších svého druhu a nabízí konzistentní uživatelské prostředí napříč oběma formami. Mate X2 se dá perfektně složit do kompaktního provedení a zároveň jednoduše rozložit jakožto velký displej. Velmi pevné tělo z oceli a kompozitu z uhlíkových vláken vytváří lehké a zároveň robustní zařízení. Mate X2 kombinuje čtyřnásobný fotoaparát Ultra Vision Leica Quad Camera, výkonný zvukový stereo systém se dvěma reproduktory a neuvěřitelně rychlou čipovou sadu Kirin 9000 5G.

„S některými z nejlepších softwarových a hardwarových inovací ve svém jádru představuje Huawei Mate X2 obrovský skok vpřed, čímž nastavuje vysokou laťku i pro budoucí ohebná zařízení,“ říká Richard Yu, výkonný a generální ředitel společnosti Huawei Consumer BG. „Protože byl Huawei Mate Xs považován za nejlepší skládací zařízení ve své třídě, navázali jsme na něj prosazováním nových způsobů, jak skládací zařízení dál vylepšit. Mate X2 představuje budoucnost technologie smartphonů s průkopnickými inovacemi a fantastickým uživatelským zážitkem.“

Design Falcon Wing: krása, ze které září propracovanost

Huawei Mate X2 nabízí elegantní skládací design, díky kterému se jednoduše složí do kompaktního tvaru s oblými hranami po celém obvodu. V rozloženém stavu má šikmou zadní stranu, která umožňuje, aby bylo zařízení na jednom konci tenké až 4,4 mm. Těžiště je mírně posunuto od středu zařízení, takže je zařízení dokonale vyvážené, ať je rozložené, nebo naopak.

Díky designu se dvěma displeji má flexibilní vnitřní displej Huawei Mate X2 osmipalcovou úhlopříčku, jednu z největších svého druhu. Kromě toho zavádí Mate X2 také magneticky řízenou nano optickou vrstvu, jež minimalizuje odraz a funguje bez problémů s 6,45palcovým OLED displejem na vnější straně. Oba displeje mají nadstandardní rozlišení, vysokou dotykovou vzorkovací frekvenci a obnovovací frekvenci 90 Hz, které nabízejí konzistentní zážitek při přepínání z jednoho režimu do druhého.

Po složení je Huawei Mate X2 skvěle vypadajícím smartphonem. Poměr stran vnějšího displeje 21:9 je kompatibilní s většinou běžných aplikací. V rozloženém stavu se transformuje na rozsáhlé chytré zařízení se zlatým poměrem stran 8:7,1, které nabízí působivé vizuální zážitky ve svislém i vodorovném podání.

Za svým minimalistickým vzhledem skrývá Huawei Mate X2 další novinku svého druhu: složitý vícerozměrný pant (Multi-Dimensional Hinge), na jehož zdokonalování strávil Huawei více než pět let. Prostřednictvím vícerozměrného zajišťovacího mechanismu vytváří závěs dutinu podobnou kapce vody pro uložení displeje, když je zařízení složené. To ho umožňuje dokonale složit s téměř nepostřehnutelnou mezerou a minimalizuje záhyb na vnější obrazovce, když je zařízení rozloženo. Otvory po stranách jsou také skryté, aby se zabránilo vniknutí prachu a nečistot do systému a potenciálnímu poškození obrazovky.

Rozkládání nových zkušeností

Se dvěma displeji nabízí Huawei Mate X2 to nejlepší ze světů smartphonů a tabletů. Větší displej nabízí širší oblast zobrazení, zatímco skládací zařízení maximalizuje přenositelnost. Společnost Huawei využila rozsáhlý výzkum lidských potřeb a od základu navrhla skládací prvek, kterým podpořila jedinečný zážitek. Od prohlížení internetu a práce v kanceláři až po sledování médií, online nakupování a domácí hraní her – Huawei Mate X2 přináší neuvěřitelně pohlcující zážitky, které jinde nenajdete.

Inspirována natáčecí technikou „long-take“, společnost Huawei učinila přechodové efekty uživatelského rozhraní na Mate X2 plynulejší a jemnější. Velký displej je doplněn sadou chytrých funkcí navržených pro více úkolů najednou. Díky inteligentní kombinaci vícera oken, plovoucímu oknu, multiplikátoru aplikace, bublině aplikace a dalším mohou uživatelé efektivně plnit více činností i na jednom displeji zároveň.

Multi-Window umožňuje uživatelům rychle zobrazit náhled obsahu v jiné aplikaci, aniž by minimalizovali tu probíhající. Multiplikátor aplikací umožňuje uživatelům otevřít více instancí jedné aplikace, což může občas přijít vhod. Prostřednictvím MeeTime lze obsah sdílet mezi kontakty rychle a snadno, například přetažením souborů na rozhraní chatu, bez omezení velikosti, množství nebo formátu souborů.

Ať už uživatel potřebuje smartphone pro práci, zábavu, kontakt nebo nakupování, Huawei Mate X2 dokáže všechno.

Nejlepší výkon smartphonu nové generace

Kromě působivé estetiky je Huawei Mate X2 vysoce výkonným zařízením, které kombinuje prvotřídní audiovizuální parametry s neuvěřitelně rychlým a energeticky efektivním čipem, jenž podporuje vysokorychlostní a stabilní připojení.

Stejně jako vlajková loď mezi smartphony společnosti Huawei, Mate 40 Pro, je i Mate X2 vybaven čtyřnásobným objektivem Ultra Vision Leica Quad Camera, která uživatelům umožňuje zachytit život v křišťálově čisté podobě kdykoli během dne. 50MP Super Sensing Wide Camera má jeden z prvních senzorů, které obsahují pole barevných filtrů RYYB (CFA), stejně jako binování pixelů 4 v 1 a funkce Full Pixel Octa PD AutoFocus pro rychlé zaostření a pořizování vysoce kvalitních snímků i ve slabém osvětlení. 10x teleobjektiv je vybaven designem optiky periskopu a podporuje 10x optický zoom, 20x hybridní zoom a 100x digitální zoom pro fotografování na velké vzdálenosti. 16MP ultra širokoúhlý fotoaparát nabízí nejen působivé scénické snímky, ale také podporuje režim makro pro fotografování objektů pouhých 2,5 cm od objektivu.

Unikátní skládací design fotoaparátu Huawei Mate X2 umožňuje využívání výkonného čtyřnásobného objektivu pro autoportréty. Se selfie kamerou podporující snímání ve vysokém rozlišení, ultra širokém a vysokém dynamickém rozsahu nebudou selfie nikdy stejně obyčejné jako dřív.

Pokud jde o zvuk, Huawei Mate X2 se může vou výbavou přirovnat k osobnímu kapesnímu kinu. Stereo zvukový systém se dvěma reproduktory využívá ultratenké měniče s velkou amplitudou a ultralehkými kopulemi z uhlíkových vláken a podporuje zvukové efekty Huawei Histen, které poskytují hluboké basy a čisté výšky.

Poháněn čipem Kirin 9000, nejintegrovanějším a nejuniverzálnějším 5G SoC s dosud největším počtem tranzistorů, nabízí Mate X2 vynikající výkon, energetickou účinnost a vysokorychlostní připojení.

Huawei Mate X2 má také zbrusu nový inteligentní anténní systém, který dynamicky vybírá nejlepší anténu s ohledem na změny v síle signálu a režimu smartphonu. Ať je složený nebo rozložený, držený svisle nebo vodorovně, tento systém zajišťuje stabilně silný příjem signálu pro optimální uživatelský zážitek.

Mate X2 využívá předních odborných znalostí Huawei v oblasti průmyslového designu a má masivní 4 500 mAh baterii s podporou 55W Huawei SuperCharge, nejrychlejšího nabíjení, které je u sklopných zařízení dosud k dispozici. Díky tomu mohou i rychlé přestávky na kávu znamenat nevídaně rychlé nabití přístroje.

Huawei Mate X2, který je k dispozici v bílé, černé, křišťálově modré a křišťálově růžové barvě, dorazí do obchodů od 25. února 2021 za doporučené maloobchodní ceny 17 999 RMB pro modely 256 GB a 18 999 RMB pro modely 512 GB. K dispozici bude jen na čínském trhu.

Bezproblémový život s umělou inteligencí

Neustálé investice do výzkumu a vývoje pomohly společnosti Huawei rychle růst v mnoha oblastech a poskytovat bohaté portfolio produktů a služeb v souladu s Huawei Seamless AI Life Strategy, která si klade za cíl poskytovat uživatelům kompaktní zážitek napříč různými chytrými zařízeními v době, kdy je vše propojené.

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější články

Android1 rokem ago

Uživatelské rozhraní One UI Watch4.5 vylepšuje zážitky s chytrými hodinkami

Majitelé chytrých hodinek řady Galaxy Watch4 budou brzy moct aktualizovat své uživatelské rozhraní na verzi One UI Watch4.5[1], což výrazně...

Android2 roky ago

Samsung si nechal patentovat nejpodivnější telefon na světě

Už na začátku je třeba sdělit, že existence určitých patentů a jejich rezervace neznamená, že se zařízení objeví na trhu....

Android2 roky ago

Samsung Galaxy S22 a S22+ nabízejí převratné fotografické zážitky ve dne i v noci

Společnost Samsung Electronics představuje dvě nové vlajkové lodi řady Galaxy S, modely S22 a S22+. V obou případech se kreativní zájemci...

Android2 roky ago

realme uvede na evropský trh prémiový smartphone s jedinečnou kamerou Sony IMX766 OIS

realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů, dnes oficiálně ohlásila, že 16. února zahájí prodej své dosud nejočekávanější řady realme 9...

Android2 roky ago

Opravdu hloupé věci, které provádíme s našimi smartphony

Smartphone je k nám v dnešní době 21. století tak „přilepený“, že sami nevěnujeme pozornost tomu, co s ním ve...

Android2 roky ago

realme představuje telefon GT NEO 2 a nadstavbu systému realme UI 3.0

realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů na světě, dnes představila model realme GT NEO 2. Jde o nejnovější přírůstek do...

Android2 roky ago

Bezdrátové špunty LAMAX. Láska na první poslech

Chceš pořádný špunty? Máš je mít. A nejen tak ledajaký. Bezdrátové stylovky od značky LAMAX tě nakopnou parádním zvukem kdykoliv...

Android2 roky ago

Mobilní telefony Galaxy M52 5G a Galaxy M22 se začínají prodávat v Česku

Společnost Samsung spouští prodej chytrých telefonů Galaxy M52 5G a Galaxy M22 z řady Galaxy M, které nabízí na střední třídu...

Android2 roky ago

Jak zjistit, které aplikace používají kameru, mikrofon a geolokaci

Navzdory skutečnosti, že se Android nikdy nezdál být lídrem v oblasti zabezpečení, Google neustále rozšiřuje své bezpečnostní funkce. Co je to...

Android2 roky ago

Huawei posiluje na trhu s nositelnou elektronikou.

Nositelná zařízení Huawei mají stále více spokojených uživatelů. V meziročním srovnání Q1 2021 a Q1 2020 vzrostly dodávky wearables od...

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Novinky1 rokem ago

Recenze: Huawei Matebook D16. Elegantní design a slušná porce výkonu

Plnohodnotný laptop s parádním FullView displejem, zabalený do elegantního kabátku a bez kompromisů? Tak bychom mohli ve stručnosti charakterizovat nejnovější...

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei Watch GT Runner. Sportovní hodinky stvořené nejen pro běžce

Čínský výrobce Huawei se kromě smartphonů a dalších produktů spotřební elektroniky (notebooky, tablety aj.) aktivně soustředí také na chytré hodinky....

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei P50 Pro okouzlí svou výbavou a jedinečným designem

Čínská společnost Huawei patří několik posledních let mezi špičku současných technologických gigantů, přičemž se není čemu divit. Inspiruje se nejnovějšími...

Novinky2 roky ago

Recenze: TrueLife SonicBrush Kid G. Sonický zubní kartáček pro děti

Sonické kartáčky se v poslední době stávají velmi oblíbenými produkty zejména u dospělých jedinců a vybírat můžete z nejrůznějších modelů....

Novinky2 roky ago

Recenze: Niceboy ION SmartSonic nabízí ještě efektivnější čištění zubů

Vybíráte nový, zubní kartáček a rádi byste vyzkoušeli některý z těch sonických? Manuální řešení (tedy klasický kartáček) se spoléhá především...

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei MateBook 14s. Dokonalý společník nejen na práci

O tom, že se čínské společnosti Huawei na světovém trhu s elektronikou daří, nemusíme příliš rozebírat. V pravidelném cyklu se...

Novinky2 roky ago

Recenze: Niceboy X-fit Watch 2. Skvělý parťák nejen na sportovní aktivity

Pokud se chystáte začít aktivně sportovat, pak byste rozhodně měli zvážit koupi fitness náramku, který vás především motivuje k lepším...

Novinky2 roky ago

Recenze Huawei nova 9: Zaujme unikátním designem a skvělou výbavou

Po delší přestávce se na nás usmálo štěstí a konečně můžeme přivítat další telefon od čínského giganta Huawei, který má...

Nezařazené2 roky ago

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě.

V rámci zvyšujícího se zájmu o elektromobilitu si své místo postupně budují také elektrokoloběžky. V posledních letech se doslova „roztrhl“...

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei MatePad 11 překvapí parádním výkonem a 120Hz displejem

Jestliže hledáte spolehlivý, elegantní a cenově dostupný tablet s dokonalým 120Hz displejem, pak vás rozhodně bude zajímat tato krátká recenze,...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Všechna práva vyhrazena © 2021 SmartMagazín.cz