Android
Opravdu hloupé věci, které provádíme s našimi smartphony

Smartphone je k nám v dnešní době 21. století tak „přilepený“, že sami nevěnujeme pozornost tomu, co s ním ve skutečnosti děláme. Neustále ho máme v rukách bez ohledu na situaci a prostředí a pak si ho přiložíme k obličeji, aniž bychom si uvědomovali, kolik bakterií se na něm nachází. Čas od času se doporučuje otřít ho vlhkým ubrouskem, nebo provést jinou formu desinfekce. Obecně o nás smartphone zná nejen hodně informací, ale mnohdy si rozhodně zaslouží více péče. Netýká se to jen hygienických návyků, ale i způsobů samotného používání a jednotlivých funkcí, které snižují jeho životnost. Obecně, aby se to neopakovalo, jsme pro vás sestavili malý návod na zlozvyky spojené s chytrými telefony.
Maximální jas smartphonu
Setkali jste se s lidmi, kteří nikdy nepoužívají automatický jas nebo vůbec neztmavují displej? Rozumíme tomu, že za slunečného dne je životně důležité, aby byla obrazovka jasnější, jinak toho moc nepřečtete. Ale používat plný jas i za snížených světelných podmínek? Nejen, že škodíte svým očím, kromě toho se daleko rychleji spotřebuje kapacita zbývající baterie a v poslední řadě není ideální (ani pro nejnovější zobrazovací panely), aby jeli neustále na 100% – dost brzy pak hrozí, že pixely přestanou správně zobrazovat, nebo se všeobecně životnost zařízení výrazně zkrátí. Kromě toho iOS a Android nabízí ve výchozím nastavení možnost automatické regulace jasu.
Telefon se na slunci přehřívá
Ideální situace je jízda v autě a telefon v držáku – venku paří slunce a teplota telefonu je doslova nadprůměrná. Mnohdy dojde k automatickému vypnutí telefonu, často se také stává, že zařízení v návalu vysokých teplot vypoví brzy svou službu, nebo začne projevovat určité signály, že něco není v pořádku. Proto se doporučuje telefon používat na jiném místě, případně spustit vnitřní okruh chlazení do ventilátorů. Stejná situace vás může potkat i pokud pouštíte v zimních měsících vnitřní okruh topení a na zařízení v plném proudu fouká teplejší vzduch, než je obvyklé.
Závislost na telefonu
Do obrazovek telefonů koukáme neustále, ať je to cestou na autobus, ve výtahu, nebo kdekoliv jinde. Mnohdy to ale může být nebezpečné. Stačí chvilka nepozornosti (zatímco vás rozptyluje nové video na Instagramu, nebo TikToku) a problém je na světě. Mimochodem, ve Spojených státech je dokonce tato činnost pokutována a věnování se telefonu na cestách je zakázáno na legislativní úrovni. V jedné z asijských zemí dokonce pro větší bezpečí chodců umisťují barevné signalizace přímo do chodníků, aby náhodou některý z chodců nešel na červenou.
Jak položit telefon na stůl
Nikdy nepokládejte telefon na stůl: chytrý telefon není na svém místě ani na obchodní schůzce nebo malém setkání s přáteli. A existuje pro to dokonce vědecké vysvětlení: výzkumy ukazují, že takové gesto může zkazit postoj ostatních k vám. Mají pocit, že se tím chlubíte a nemůžete přístroj odmítnout ani při jídle. Navíc i jeden úkos na rozsvícenou obrazovku může přidat napětí do vašeho rozhovoru – účastník rozhovoru si bude myslet, že vás nezajímá podstata dialogu. A bude obtížnější udržovat konverzaci, protože smartphone ležící na stole snižuje kognitivní schopnosti.
Kolik bakterií je v telefonu?
Zlozvyk, který dělá mnoho z nás. Proč si nevzít na těch pár minut na toaletu telefon? Nicméně jedná se o nejhorší činnost, kam můžete svůj smartphone vzít. Podle průzkumů je i v souvislosti s tím právě telefon špinavější, než například záchodová rukojeť. Přemýšlejte nad tím, bereme si telefon do tělocvičny, pak ho máme sebou u večeře, pokládáme si ho na stůl a přenášíme ho v kapse u kalhot. Váš smartphone je malá biologická zbraň, které byste se po ní neměli dotýkat rty a dotýkat se obličeje. Utírejte ho častěji, aby se vám náhodou nezvedl žaludek: je možné, že otrava nesouvisí s koláčem zakoupeným na nádraží.
Kam odložit telefon, pokud nejsou žádné kapsy?
Bohužel zde není tolik možností: budete muset držet telefon v rukou. Pokud se ale ocitnete v posilovně, pak je třeba telefon položit na parapet, nechat ve skříňce nebo u recepčního na recepci. Totéž platí pro tablety a jakoukoli další elektroniku, kterou položíte vedle gauče, dost často se stává, že vlivem nepozornosti dojde k jeho poškození.
-
Novinky2 roky ago
Huawei zahajuje prodej sluchátek FreeBuds 4
-
Android6 roky ago
Návod: Jak obnovit smazané textové zprávy na telefonu s Androidem?
-
Android5 roky ago
Video: 10 skrytých funkcí na Androidu. Znáte je všechny?
-
Novinky1 rokem ago
Recenze: Huawei P50 Pro okouzlí svou výbavou a jedinečným designem
-
Android4 roky ago
Chytré hodinky KW10 jako módní doplněk pro každou ženu.
-
Mobily3 roky ago
YouTube: Jak šetřit mobilní data při sledování videa?
-
Aplikace2 roky ago
Televize Kuki zaznamenala rekordní rok, hlásí 50 000 diváků
-
Android5 roky ago
Soutěžíme o parádní chytrý telefon Nubia N1 Lite Black Gold.