Connect with us

Novinky

IFA 2022: Společnost Samsung sdílí svou vizi pro chytřejší život a udržitelnou budoucnost

Published

on

Společnost Samsung Electronics představuje vlastní vizi chytřejšího života a udržitelné budoucnosti. Během tiskové konference na veletrhu IFA 2022 se zaměřila na svoji přepracovanou platformu SmartThings, která odemyká nové možnosti konektivity, přizpůsobitelnosti a udržitelnosti napříč kategoriemi produktů Samsung.

V hlavním projevu se představily nejnovější inovace společnosti Samsung v oblasti domácích spotřebičů, televizorů, displejů a mobilních a nositelných technologií tvořících ekosystém inteligentně propojených zařízení, který chrání životní prostředí, podporuje zdravější životní styl a vnáší do každého dne víc pohody a zábavy.

Nová hranice propojeného bydlení s technologií SmartThings

Společnost Samsung integrovala SmartThings napříč kategoriemi svých produktů[1], čímž vytvořila komplexní ekosystém s bezkonkurenčními možnostmi propojení a používání mnoha zařízení. Lidé tak můžou jednoduše ovládat a přetvářet prostředí domácnosti podle svých přání a potřeb. SmartThings umožňuje lidem maximálně využívat zařízení Samsung a podporuje i produkty třetích stran, které už třeba mají.

Díky snadnému propojení zařízení si můžou uživatelé přizpůsobit jejich fungování svému životnímu stylu a hledat nové způsoby jejich využití. Se SmartThings budete moct žít každodenní život co nejefektivněji, nejproduktivněji a nejpohodlněji, což vám dává víc času věnovat se tomu, co je pro vás nejdůležitější.

„Společnost Samsung nabízí prostřednictvím nejnovějších inovací každému zájemci otevřenější, propojenější a chytřejší domácnost,“ říká Benjamin Braun, marketingový ředitel Samsung Europe. „Pokračujeme ve svém úsilí přinášet řešení, která mění pravidla hry, podporují individuální způsob života každého člověka, nabízejí nové způsoby zábavy a zároveň přispívají k péči o planetu.“

Pomáháme lidem žít udržitelněji

Aby vytvořila dokonale funkční prostředí udržitelné domácnosti a získala prestižní pozici jedničky v oblasti energetické účinnosti, zkombinovala společnost Samsung konektivitu založenou na platformě SmartThings s technologiemi vysoké energetické účinnosti vestavěnými přímo do jejích domácích spotřebičů. Lidé mají možnost dělat ekologicky uvědomělá rozhodnutí díky funkci SmartThings Energy, která sleduje vzorce používání spotřebičů a poskytuje údaje v reálném čase, což usnadňuje pochopení, jak líp hospodařit s energií.

Do roku 2023 bude 100 % hlavních domácích spotřebičů Samsung vybaveno Wi-Fi připojením a bude standardně nabízet službu SmartThings Energy, která zákazníkům umožní průběžně a snadno omezovat spotřebu energie. Spotřebiče Samsung navíc překonají současnou nejvyšší energetickou třídu[2] a přinesou dalších 10 %[3] úspory energie.

S využitím udržitelných řešení doporučených prostřednictvím SmartThings Energy a jejich implementací pomocí intuitivních funkcí, jako je režim AI Energy Mode[4], můžou uživatelé podniknout kroky ke snížení spotřeby energie v domácnosti přepnutím kompatibilních chytrých spotřebičů[5] do úsporného režimu.

Pračka Bespoke AI™ nabízí funkci AI Ecobubble™, která mění prací prostředek na bublinky, které se rychle vstřebávají do prádla. To zajišťuje stejnou úroveň čistoty prádla při snížení spotřeby energie až o 70 %[6]. Uživatelé můžou také snížit plýtvání energií pomocí inteligentního pracího cyklu AI Wash Cycle, který zjišťuje optimální množství vody a pracího prostředku, a pak upravuje dobu namáčení, praní, máchání a odstřeďování.

Na digitální invertorový motor v pračkách a sušičkách a také na digitální invertorový kompresor v chladničkách se vztahuje 20letá dosud nejrozsáhlejší záruka[7], jakou kdy společnost Samsung nabídla. Zákazníci tak mají jistotu, že jejich spotřebiče nebude v dohledné době zapotřebí měnit[8].

Pro udržitelnější zábavu představila společnost Samsung dálkový ovladač SolarCell, který se nabíjí působením světla a rádiových vln ze zařízení, jako jsou Wi-Fi routery[9]. Podle odhadů společnosti by to mohlo během sedmi let zabránit tomu, aby lidé na skládky vyhazovali víc než 200 milionů baterií. Samsung letos zpřístupňuje licenci na tuto technologii také ostatním výrobcům, aby i oni mohli nabízet podobné udržitelnější produkty.

Společnost Samsung přispívá k čistšímu životnímu prostředí také tím, že znovu využívá plasty nasbírané u moře. Recykluje vyřazené rybářské sítě a vytváří z nich nový materiál pro použití v mobilních produktech, včetně Galaxy Z Flip4, Z Fold4 a Buds2 Pro. Do konce roku 2022 by tak Samsung mohl ochránit světové oceány víc než před 50 tunami plastů.

Samsung rovněž prostřednictvím různých partnerství usiluje v celé Evropě o vytvoření ekologicky soběstačných domácností Net Zero Home. Se společností Q CELLS zkoumá způsoby využívání solární energie. Se společností SMA, přední značkou rezidenčních střídačů v EU, připojí víc solárních panelů k systému SmartThings Energy. Spolupracuje také se světovými výrobci produktů pro automatizaci budov i domácností a nabíječek pro elektromobily, jako je společnost ABB.

Komplexní podpora vašeho zdraví

Zaměření společnosti Samsung na zdravý životní styl se odráží v široké škále propojených zařízení k podpoře dobrého zdravotního stavu. SmartThings nabízí mnoho způsobů, jak pečovat o kondici všech členů domácnosti – od kontroly kvality vzduchu přes zdravější vaření až po péči o domácí mazlíčky.

SmartThings Home Life soustřeďuje všechny stávající služby SmartThings, včetně funkcí Vaření, Péče o oblečení, Péče o domácí zvířata, Péče o vzduch a Energie, do přístupového centra v chytrých telefonech. Zákazníci se tak můžou starat o svůj domov z mnoha aspektů a libovolného místa. SmartThings však nepodporuje pouze domácí spotřebiče. Zahrnuje také zařízení Galaxy, jako jsou nejnovější hodinky řady Galaxy Watch5.

Nositelná zařízení Galaxy s revolučním senzorem Samsung BioActive monitorují mnoho stavů vašeho těla, abyste měli ucelený přehled o svém zdraví, ať už pracujete nebo si užíváte volna. Uživatelé můžou také sledovat kvalitu svého spánku a získat užitečné rady k jejímu zlepšení. Pomocí SmartThings dokážou automaticky měnit nastavení zařízení v domácnosti, aby ho přizpůsobili aktuální situaci, například před spaním kvůli lepšímu prostředí k spánku nebo během dne pro optimální podmínky k práci nebo zábavě.

Personalizovaná zábava a hry pro všechny

Se SmartThings je každý den zábavnější. Společnost Samsung otevírá možnosti sledování médií a hraní her pro všechny a nabízí i nové způsoby zábavy. Zákazníci mají k dispozici širokou škálu možností sledování mediálního obsahu, včetně TV MICRO LED na celou stěnu, TV Neo QLED 8K s velkou obrazovkou a přenosného projektoru The Freestyle.

Novinkou roku 2022 jsou televizory Samsung The Frame s matným displejem, který zlepšuje sledování obrazu díky snížení odrazů světla a nabízí realistickou obrazovou kvalitu za všech světelných podmínek. Díky službě Samsung TV Plus můžou zákazníci snadno přejít od sledování na velké obrazovce ke sledování na cestách.

Velký výběr mají i hráči. Monitor Odyssey Ark nabízí zážitek jako žádný jiný, a to díky 1000R zakřivení displeje, který obklopuje zorné pole uživatelů, a maximálně je tím vtahuje do hry. Monitor Odyssey Neo G8 je skvělý pro náruživé hráče, zatímco Smart monitory nabízejí flexibilitu těm, kteří chtějí používat stejný displej k práci i hraní.

Nedávno představený skládací smartphone Samsung Galaxy Z Fold4 navíc hráčům nabízí dvojnásobnou velikost displeje na zařízení, které se stále vejde do kapsy – ideální volba pro hraní na cestách. Skládací chytré telefony Samsung jsou nyní v popředí zájmu, přičemž do Evropy společnost dodala ve srovnání s loňským rokem víc než dvojnásobek kusů[10]. Od září přináší Samsung nejnovější inovace ještě většímu počtu uživatelů a rozšíří nový software ze zařízení Z Fold4, Flip4 a Watch5 i na předchozí generace.

Větší zážitky díky otevřené spolupráci

Otevřenost a spolupráce jsou klíčovými prvky filozofie společnosti Samsung. Ta spolupracuje s některými největšími jmény v oblasti technologií a zábavy, aby poskytla svým zákazníkům jedinečné zážitky.

Společnost Samsung uvedla v roce 2022 na trh herní rozhraní Gaming Hub, které nabízí komplexní prostředí k objevování a hraní cloudových her, včetně těch na platformách Xbox Game Pass, NVIDIA GeForce NOW, Google Stadia, Utomik a Amazon Luna (pouze v USA). Tím se hraní her otevírá zcela novým skupinám potenciálních hráčů, kteří nevlastní herní konzoli. Rozšiřuje to herní komunitu a tato zábava se stává dostupnější než kdykoli předtím.

Samsung spolupracuje také s Philips Hue, aby mohl přinášet nevšední hudební zážitky s chytrými telefony a tablety Galaxy. Když uživatelé poslouchají hudbu na těchto zařízeních, jejich světla Philips Hue můžou díky synchronizaci s hudbou ve SmartThings automaticky měnit barvy nebo intenzitu.

Společnost Samsung si uvědomuje, že zábava je nejzajímavější, když se stále vyvíjí, ať už jde o filmy, hry nebo hudbu. Našla si proto nového partnera ve společnosti TikTok, která je domovem momentálně nejdynamičtější komunity tvůrců obsahu. Společnosti Samsung a TikTok budou spolupracovat na vyhledávání současných tvůrců té nejzajímavější hudby a poskytnou jim bezkonkurenční příležitosti k budování kariéry v tomto odvětví.

Samsung se prostřednictvím SmartThings snaží zlepšit nejen konektivitu svých produktů, ale nabízí už teď nové zážitky, zdravější život, lepší zábavu a udržitelnější životní styl. To je však jen začátek: spolu s produkty dalších 300 značek a 230 miliony registrovaných uživatelů SmartThings jsou další možnosti chytřejšího života skutečně neomezené.

[1] SmartThings Energy v současné době spolupracuje asi s 40 domácími spotřebiči Samsung, které podporují technologii SmartThings. Patří mezi ně pračky, sušičky prádla, myčky nádobí, klimatizace, čističky vzduchu, vysavače, trouby, digestoře, varné desky, mikrovlnné trouby, televizory (modely uvedené po červnu 2022) a měřiče spotřeby energie.

[2] Podle evropské energetické normy je nejvyšší stupeň energetické účinnosti domácích spotřebičů třída A pro chladničky a pračky a třída A+++ pro sušičky a klimatizace Eco Heating System (EHS).

[3] Extra 10% úspora energie se vztahuje na pračku Bespoke AI™, chladničku Bespoke s mrazákem v dolní části a klimatizace Eco Heating System.

[4] K dispozici na zařízeních se systémem Android a iOS. Vyžaduje Wi-Fi připojení a účet Samsung.

[5] K dispozici pouze pro chytré spotřebiče, které jsou kompatibilní s režimem AI Energy.

[6] Testováno podle normy IEC 60456-2010 / náplň 4 kg prádla / Super Eco praní za studena (WF80F5E5U4W) oproti praní bavlny na 40 °C bez funkce Ecobubble (WF0702WKU). Jednotlivé výsledky se můžou lišit.

[7] Dvacetiletá záruka se vztahuje pouze na digitální invertorové motory v pračkách a sušičkách a kompresory v chladničkách, které se prodávají od července v EU, a dále na digitální invertorové motory v pračkách prodávaných v USA. Záruka je omezena na produkty vyráběné společností Samsung a jejími subdodavateli a nevztahuje se na žádné outsourcované produkty.

[8] Společnost Samsung podporuje směrnici WEEE (Waste of Electrical and Electronic Equipment) pro ekologicky bezpečný sběr, zpracování, recyklaci a likvidaci zařízení.

[9] Kompatibilní s 2,4GHz Wi-Fi, víc informací najdete na https://solarcellremote.samsung.com/.

[10] Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 dodané do 31. srpna 2022 oproti Z Fold3 a Z Flip3 dodaným do 31. srpna 2021.

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnovější články

Android2 roky ago

Uživatelské rozhraní One UI Watch4.5 vylepšuje zážitky s chytrými hodinkami

Majitelé chytrých hodinek řady Galaxy Watch4 budou brzy moct aktualizovat své uživatelské rozhraní na verzi One UI Watch4.5[1], což výrazně...

Android2 roky ago

Samsung si nechal patentovat nejpodivnější telefon na světě

Už na začátku je třeba sdělit, že existence určitých patentů a jejich rezervace neznamená, že se zařízení objeví na trhu....

Android2 roky ago

Samsung Galaxy S22 a S22+ nabízejí převratné fotografické zážitky ve dne i v noci

Společnost Samsung Electronics představuje dvě nové vlajkové lodi řady Galaxy S, modely S22 a S22+. V obou případech se kreativní zájemci...

Android2 roky ago

realme uvede na evropský trh prémiový smartphone s jedinečnou kamerou Sony IMX766 OIS

realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů, dnes oficiálně ohlásila, že 16. února zahájí prodej své dosud nejočekávanější řady realme 9...

Android3 roky ago

Opravdu hloupé věci, které provádíme s našimi smartphony

Smartphone je k nám v dnešní době 21. století tak „přilepený“, že sami nevěnujeme pozornost tomu, co s ním ve...

Android3 roky ago

realme představuje telefon GT NEO 2 a nadstavbu systému realme UI 3.0

realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů na světě, dnes představila model realme GT NEO 2. Jde o nejnovější přírůstek do...

Android3 roky ago

Bezdrátové špunty LAMAX. Láska na první poslech

Chceš pořádný špunty? Máš je mít. A nejen tak ledajaký. Bezdrátové stylovky od značky LAMAX tě nakopnou parádním zvukem kdykoliv...

Android3 roky ago

Mobilní telefony Galaxy M52 5G a Galaxy M22 se začínají prodávat v Česku

Společnost Samsung spouští prodej chytrých telefonů Galaxy M52 5G a Galaxy M22 z řady Galaxy M, které nabízí na střední třídu...

Android3 roky ago

Jak zjistit, které aplikace používají kameru, mikrofon a geolokaci

Navzdory skutečnosti, že se Android nikdy nezdál být lídrem v oblasti zabezpečení, Google neustále rozšiřuje své bezpečnostní funkce. Co je to...

Android3 roky ago

Huawei posiluje na trhu s nositelnou elektronikou.

Nositelná zařízení Huawei mají stále více spokojených uživatelů. V meziročním srovnání Q1 2021 a Q1 2020 vzrostly dodávky wearables od...

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

Poslední recenze

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei Matebook D16. Elegantní design a slušná porce výkonu

Plnohodnotný laptop s parádním FullView displejem, zabalený do elegantního kabátku a bez kompromisů? Tak bychom mohli ve stručnosti charakterizovat nejnovější...

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei Watch GT Runner. Sportovní hodinky stvořené nejen pro běžce

Čínský výrobce Huawei se kromě smartphonů a dalších produktů spotřební elektroniky (notebooky, tablety aj.) aktivně soustředí také na chytré hodinky....

Novinky2 roky ago

Recenze: Huawei P50 Pro okouzlí svou výbavou a jedinečným designem

Čínská společnost Huawei patří několik posledních let mezi špičku současných technologických gigantů, přičemž se není čemu divit. Inspiruje se nejnovějšími...

Novinky3 roky ago

Recenze: TrueLife SonicBrush Kid G. Sonický zubní kartáček pro děti

Sonické kartáčky se v poslední době stávají velmi oblíbenými produkty zejména u dospělých jedinců a vybírat můžete z nejrůznějších modelů....

Novinky3 roky ago

Recenze: Niceboy ION SmartSonic nabízí ještě efektivnější čištění zubů

Vybíráte nový, zubní kartáček a rádi byste vyzkoušeli některý z těch sonických? Manuální řešení (tedy klasický kartáček) se spoléhá především...

Novinky3 roky ago

Recenze: Huawei MateBook 14s. Dokonalý společník nejen na práci

O tom, že se čínské společnosti Huawei na světovém trhu s elektronikou daří, nemusíme příliš rozebírat. V pravidelném cyklu se...

Novinky3 roky ago

Recenze: Niceboy X-fit Watch 2. Skvělý parťák nejen na sportovní aktivity

Pokud se chystáte začít aktivně sportovat, pak byste rozhodně měli zvážit koupi fitness náramku, který vás především motivuje k lepším...

Novinky3 roky ago

Recenze Huawei nova 9: Zaujme unikátním designem a skvělou výbavou

Po delší přestávce se na nás usmálo štěstí a konečně můžeme přivítat další telefon od čínského giganta Huawei, který má...

Nezařazené3 roky ago

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě.

V rámci zvyšujícího se zájmu o elektromobilitu si své místo postupně budují také elektrokoloběžky. V posledních letech se doslova „roztrhl“...

Novinky3 roky ago

Recenze: Huawei MatePad 11 překvapí parádním výkonem a 120Hz displejem

Jestliže hledáte spolehlivý, elegantní a cenově dostupný tablet s dokonalým 120Hz displejem, pak vás rozhodně bude zajímat tato krátká recenze,...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Všechna práva vyhrazena © 2021 SmartMagazín.cz