Connect with us

Android

Huawei uvádí na trh nové produkty využívající systém HarmonyOS 2.0

Published

on

Společnost Huawei dnes představila řadu nových produktů pracujících v operačním systému HarmonyOS 2.0, včetně chytrých hodinek HUAWEI WATCH 3 Series a tabletu HUAWEI MatePad Pro.

 

Společnost Huawei dnes také představila HUAWEI FreeBuds 4, nová bezdrátová Bluetooth sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku (ANC), a dva špičkové monitory – HUAWEI MateView a HUAWEI MateView GT. Společnost při této příležitosti oznámila, že zhruba 100 dalších zařízení Huawei – včetně smartphonů i tabletů – bude upgradováno na HarmonyOS 2.0, což uživatelům umožní přístup k bezproblémovému chytrému zážitku napříč zařízeními.

 

I když v našich životech figuruje více chytrých zařízení než kdy jindy, jejich využívání často není chytré. Uzavřené systémy mají tendenci komplikovat vzájemné propojení a operace, což nakonec vede k roztříštěné uživatelské zkušenosti.

 

HarmonyOS byl navržený pro vyřešení tohoto problému. Coby operační systém nové generace pro chytrá zařízení poskytuje HarmonyOS společný jazyk pro připojení a spolupráci různých druhů zařízení a dává uživatelům pohodlnější, plynulejší a bezpečnější prostředí. Využívá distribuovanou technologii k oddělení a flexibilnímu nasazení systémového softwaru a kombinuje dříve nezávislá zařízení do soudržného a celostního Super Device. Volně využívá schopnosti svých komponentních zařízení na základě potřeb uživatele a přináší nový typ propojeného prostředí přes hardwarovou integraci a servisní widgety.

 

HUAWEI WATCH 3: Nezávislý chytrý asistent, který se výkonem vyrovná smartphonu

Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro: Špičkové smartwatch s HarmonyOS

 

Zcela nová vlajková loď mezi smartwatch od Huawei, řada HUAWEI WACH 3, se stane chloubou vašeho zápěstí. Tyto stylové hodinky se zaoblenou skleněnou obrazovkou a pouzdrem z nerezové oceli 316L disponují rovněž zbrusu novou korunkou, která snímá různé úrovně tlaku a poskytuje haptickou zpětnou vazbu v reakci na dotek uživatele, díky čemuž se hodinky pohodlně nosí a snadno se ovládají. Řada HUAWEI WATCH 3 vám také umožní provádět nebo přijímat telefonní hovory a poslouchat hudbu sdílením stejného telefonního čísla a datového tarifu se smartphonem.

 

Jako první chytré hodinky běžící na HarmonyOS se řada HUAWEI WATCH 3 bez problémů integruje se smartphony Huawei a slouží jako multifunkční cestovní asistent. Funkce se přímo ze smartphonu „promítají“ na zápěstí, takže jsou všechny informace o cestě nebo telefonátu k dispozici na první pohled. Při cestě domů veřejnou dopravou vám hodinky i telefon připomenou, že se blížíte ke svému cíli. Už nikdy se nemusíte bát, že zmeškáte zastávku.[1]

 

HUAWEI WATCH 3 Series jsou profesionálním asistentem pro fitness a zdravý životní styl, který podporuje až 100 režimů cvičení. Hodinky jsou vybavené novým vysoce přesným teplotním senzorem, takže vůbec poprvé podporují měření tělesné teploty.[2] Sledují také glukózu v krvi, detekují pád a obsahují funkci SOS, proto můžete smartwatch využít ke sledování svého zdraví v reálném čase. Využít je lze také k připomenutí důležitých drobností, na které se snadno zapomíná, například pitného režimu či braní léků.[3]

 

Řada HUAWEI WATCH 3 disponuje také extrémně dlouhou výdrží baterie, která v případě HUAWEI WATCH 3 Pro vydrží ve smart módu 5 dní a při extrémně dlouhé výdrži 21 dní. HUAWEI WATCH 3 nabízí výdrž baterie 3 dny v chytrém režimu a 14 dní v režimu extrémně dlouhé výdrže baterie.[4]

 

HUAWEI MatePad Pro: Nový posilovač produktivity, který maže kreativní hranice

Huawei MatePad Pro Review: Pro Hardware Without Pro Apps

 

Nový tablet HUAWEI MatePad Pro má nádherný 12,6palcový OLED FullView displej a 90% poměr obrazovky k tělu, což je nejvyšší ze všech tabletů, které jsou v současné době na trhu k dispozici. Každý displej má barevný rozdíl ΔE menší než 0,5 pro neuvěřitelně vysokou přesnost barev a poskytuje ostrý a reálný obraz, který je srovnatelný s profesionálními monitory. HUAWEI MatePad Pro má také ultravysoký kontrastní poměr 1 000 000:1 a podporuje barevný gamut DCI-P3.

 

HUAWEI MatePad Pro, vybavený čipovou sadou Kirin 9000 a podporovaný vlastnostmi HarmonyOS pro správu distribuovaných dat a plánování úkolů, může bezproblémově spolupracovat se smartphony a počítači a zdvojnásobit vaši produktivitu a kreativitu v každé situaci, ať už jste u stolu v kanceláři nebo kreslíte na tabuli.

 

HUAWEI MatePad Pro také podporuje kooperaci mezi více počítači a mezi tabletem a počítači. Na MatePadu Pro lze také přetahovat souborů mezi zařízeními a vytvářet efektivnější výsledky této spolupráce.

 

Druhá generace HUAWEI M-Pencil byla představena společně s HUAWEI MatePad Pro. Nové chytré pero má hrot potažený platinou pro vysoce přesný rukopis a ultra nízkou latenci, přesně rozlišující mezi 4096 úrovněmi síly. Pero HUAWEI M-Pencil podporuje FreeScript, který převádí rukopis v libovolném vstupním poli na digitální text v reálném čase. Chytré funkce, jako je přepnutí dvojitým klepnutím, Instant Shape a Instant Table, učiní ruční psaní plynulejším a přirozenějším.

 

Nový interaktivní zážitek

 

Díky interakci více zařízení s HarmonyOS je jejich ovládání stejně snadné, jako kdybyste pracovali jen s jedním. Nový ovládací panel pro více zařízení podporuje jednoduchá a intuitivní připojení prostřednictvím funkce drag-and-integrate, která umožňuje uživatelům svobodně připojit zařízení na základě konkrétních scénářů.

 

Chcete-li například doma pozdě v noci sledovat film, stačí otevřít ovládací panel a přetáhnout ikonu inteligentní obrazovky na ikonu telefonu a film přeskočí z telefonu přímo na televizi. Pokud na sobě máte sluchátka HUAWEI FreeBuds 4, můžete přetáhnout ikonu sluchátek na ikonu telefonu, načež se film přehraje na vašem displeji a zvuk přesměruje přes vaše FreeBuds. A to je jen jeden příklad výhod Super Device.

 

Nové Centrum úloh pro více zařízení v HarmonyOS 2.0 umožňuje aplikacím „cestovat“ mezi různými zařízeními podle libosti bez jejich instalace na každém z nich, takže jsou všechny funkce a služby k dispozici kdykoli a kdekoli. Na kterémkoliv zařízení, které je součástí systému Super Device, můžete vidět procesy spuštěné na všech ostatních zařízeních.[5] Pokud potřebujete větší displej pro mobilní hraní, můžete jednoduše přejetím prstem nahoru a tím spustit obrazovku Overview, čímž přesunete hru do svého HUAWEI MatePad Pro a můžete pokračovat v zábavě.

 

Přehledné a snadné služby

 

Nová domovská obrazovka HarmonyOS je přehlednější a organizovanější než kdy dříve. Po aplikacích můžete přejet prstem nahoru a zobrazit Service Widgets, které nabízejí snadno přístupné informace nebo služby v reálném čase, aniž byste museli otevírat samotnou aplikaci. Je možné si přizpůsobit velikost widgetů služeb; klepnutím na aplikace a přejetím nahoru zobrazíte jejich widgety a klepnutím na libovolné volné místo na domovské obrazovce je skryjete. Service Widgets lze také použít pro přístup k atomovým službám, které lze snadno vyvolat a sdílet v Centru služeb, aniž byste museli cokoli stahovat nebo instalovat, což usnadňuje přístup k funkcím jako novinky (news).[6]

 

Pokud jde o vzhled a dojem, krása inovativní interakce spočívá v estetických detailech: Speciálně navržené písmo HarmonyOS Sans a působivé animace nabízejí konzistentní uživatelský zážitek napříč všemi zařízeními HarmonyOS.

 

Aplikace HUAWEI HiLink byla upgradována na HarmonyOS Connect, aby šlo chytřejšími funkcemi vybavit více zařízení i jiných značek než Huawei. Chytré domácí zařízení lze připojit k mobilnímu telefonu jediným klepnutím: Klepněte telefonem na troubu Midea založenou na HarmonyOS a vyberte recept, abyste mohli okamžitě začít připravovat jídlo. Uskladňujte zbytky jídla v bezpečí po delší dobu s ledničkami Haier, které automaticky upravují jejich teplotu podle typu skladovaného jídla.

 

Komplexní zvýšení výkonu lépe ochrání soukromí

 

Plynulost HarmonyOS 2.0 se výrazně zlepšuje. Telefon s HarmonyOS 2.0 dokáže po 36 měsících používání udržet rychlost čtení/zápisu podobnou novému telefonu, a to i při velmi malém zbývajícím úložném prostoru.

 

HarmonyOS 2.0 udržuje aplikace spuštěné na pozadí, takže vaše úkoly jsou vždy k dispozici přesně tam, kde jste přestali. Na poslední akci nebo stránku v dané aplikaci se můžete vrátit, i když máte otevřené desítky dalších aplikací. Pokud jste například hledali produkt v nákupní aplikaci, pak jste přepnuli na jinou službu a poslali zprávu a poté otevřeli prohlížeč a hledali mezitím něco jiného, můžete se bez problémů vrátit na poslední stránku, na které jste byli během nakupování. Navíc si můžete užít delší životnost baterie se zařízením upgradovaným na HarmonyOS 2.

 

Společnost Huawei se zavazuje chránit soukromí a bezpečnost uživatelů. HarmonyOS zdědil a dále staví na předních technologiích ochrany soukromí a zabezpečení z EMUI. Základním principem je zajistit, aby k datům mohla přistupovat pouze správná osoba se správným zařízením, což zajistí bezpečnost během každého přístupu. Když je aktivováno společné ověřování identity pro více zařízení, uživatelé mohou odemknout své telefony pouze kombinací rozpoznávání obličeje na smartphonu a speciální kontrolou, která zajišťuje připojení hodinek k telefonu.

 

HarmonyOS navíc spravuje uživatelská data podle kategorií a chrání zařízení podle úrovně a nastavuje specifické prahové hodnoty zabezpečení pro Super Devices. Pouze zařízení, která splňují přísné požadavky na zabezpečení, mohou přistupovat k datům odpovídajícím jejich úrovni zabezpečení. Aplikace HarmonyOS procházejí přísným testováním během vývoje, vydání, instalace a využívání, aby byl zajištěn bezpečný zážitek v čistém ekosystému.

 

„V dnešní době nás obklopuje stále více chytrých zařízení, a my tak žijeme ve světě, kde je všechno propojené,“ říká Richard Yu, výkonný a generální ředitel společnosti Huawei Consumer Business Group. „Každý z nás je součástí tohoto plně propojeného světa, stejně jako každé přítomné zařízení. Těšíme se na spolupráci s dalšími partnery a vývojáři při budování prosperujícího ekosystému HarmonyOS a poskytování ještě lepších zážitků, produktů a služeb našim zákazníkům po celém světě. “

 

Huawei launches HarmonyOS 2.0 in ambitious move to counter US ban,  dominance - Global Times

 

Aby ještě více uživatelů dostalo možnost vyzkoušet si pohodlí a bezpečí HarmonyOS, téměř 100 zařízení Huawei v Číně dostane aktualizaci HarmonyOS 2, včetně HUAWEI Mate 40, Mate 30, P40 Mate X2, série nova 8 a MatePad Pro.

[1] Tyto funkce jsou v současné době k dispozici pouze na čínském trhu. Funkce volání za jízdy byla vyvinuta ve spolupráci s Didi Chuxing. Připomenutí zastávek veřejné dopravy bylo společným úsilím se Shenzhen Tong a Yang Cheng Tong.

[2] Tato funkce vyžaduje upgrade Over the Air (OTA). Výrobek není lékařským zařízením a tato funkce se používá hlavně k měření teploty kůže na zápěstí a změn tělesné teploty během a po cvičení zdravých lidí ve věku od 18 let. Naměřená data nelze použít jako základ pro lékařskou diagnostiku.

[3] Tyto funkce jsou v současné době k dispozici pouze na čínském trhu.

[4] Data vycházejí z výsledků laboratorních testů Huawei. Skutečná délka používání se může lišit v závislosti na rozdílech jednotlivých produktů, uživatelských návycích a proměnných prostředí. Podrobnosti najdete na stránce produktu HUAWEI WATCH 3 Series na oficiálním webu společnosti Huawei.

[5] Centrum úloh pro více zařízení je aktuálně k dispozici na mobilních telefonech a tabletech.

[6] Tyto funkce byly vyvinuty společně se Sina News.

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější články

Android6 dny ago

AppGallery a SofaScore vykopávají fanouškovskou soutěž o chytré hodinky

Fotbalové mistrovství Evropy je za rohem. Společnost Huawei proto společně s oblíbenou výsledkovou aplikací SofaScore představuje fotbalovou soutěž Pick’em, v...

Android1 týdnem ago

Huawei uvádí na trh nové produkty využívající systém HarmonyOS 2.0

Společnost Huawei dnes představila řadu nových produktů pracujících v operačním systému HarmonyOS 2.0, včetně chytrých hodinek HUAWEI WATCH 3 Series...

Android3 týdny ago

Domácí meteostanici dnes připojíte k Androidu i iOS

Od pradávna lidé toužili vědět, jaké bude počasí nejen příští den, ale třeba i za hodinu. Třeba kvůli zemědělským pracím....

Android3 týdny ago

Samsung představuje nové členy portfolia Samsung Galaxy Tab

Galaxy Tab S7 FE 5G s 12,4palcovým displejem nabízí oblíbené funkce za dostupnou cenu; kompaktní Galaxy Tab A7 Lite je...

Android4 týdny ago

Do čela rozvoje 5G: realme představilo nejdostupnější model pro sítě páté generace

– Značka realme už není pouhým popularizátorem 5G, ale chce stanout v čele globálního rozvoje této technologie. I proto představila smartphone...

Android1 měsícem ago

Stylový sportovní asistent. Hodinky Huawei Watch Fit Elegant přidaly k funkčnosti také šmrnc

Je libo elegance a sportovní zážitek v jednom? V tom případě jsou nové hodinky Huawei Watch Fit Elegant jasnou volbou....

Android2 měsíci ago

Blíží se Den matek. Vyberte pro svou maminku inovativní dárek se špičkovou technologií

Den matek je časem na oslavu žen, které nás přivedly na svět a vychovaly. Je to příležitost ukázat naši vděčnost...

Android2 měsíci ago

Samsung představuje model Galaxy M12 a dále rozšiřuje portfolio a ekosystém Galaxy

Společnost Samsung dnes představila chytrý telefon Galaxy M12. Po loňském úspěchu modelů Galaxy M11 a M21 tak přichází další zástupce...

Android2 měsíci ago

Chytré hodinky řady Watch GT 2 varují před počasím a umí nové ciferníky s iPhonem

Společnost Huawei v následujících dnech vydá pro hodinky řady Watch GT 2 nový firmware. Zajímavá vylepšení se tentokrát týkají zejména...

Android2 měsíci ago

Huawei hodlá optimalizovat portfolio a více investovat do softwaru

Společnost Huawei uspořádala v pondělí v Šen-čenu 18. Global Analyst Summit. Akce se na místě zúčastnilo více než 400 hostů, včetně...

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Novinky2 týdny ago

Alienware AW3821DW: Herní monitor 37.5″ pro opravdové nadšence

Říkáte si, že neexistuje dokonalý monitor? Pak vás přesvědčíme o tom, že Alienware dokázal něco, po čem touží snad každý...

Novinky6 měsíci ago

Recenze: SteelSeries Rival 3 Wireless – Povedená myš s jednoduchým designem

Pokud se řadíte mezi herní nadšence, pak vás jistě nepřekvapí dánská značka Steelseries, která nabízí obrovský sortiment periferií. V minulosti...

Android7 měsíci ago

Recenze: Huawei Mate 40 Pro nabízí nekompromisní výkon a parádní fotoaparát

Konečně k nám do redakce dorazila vlajková loď od čínského výrobce Huawei, na kterou jsme dlouho a netrpělivě čekali. Nedávno...

Android7 měsíci ago

Recenze: Huawei Watch GT2 Pro. Elegantní hodinky se slušnou výbavou.

Vzhledem k tomu, že jsme velkými fanoušky nositelné elektroniky od čínského výrobce Huawei, nemohli jsme si odpustit otestovat také nejnovější...

Novinky8 měsíci ago

Recenze: SteelSeries Arctis 1. Herní sluchátka k vaší cestě za vítězstvím

V redakci jsme se již v minulosti setkali s různými periferiemi značky SteelSeries a měli je možnost otestovat. Jednalo se...

Novinky10 měsíci ago

Recenze: SteelSeries Rival 3 jako cenově dostupná myš podle představ.

Přestože je porfolio příslušenství americké značky SteelSeries opravdu široké, najdeme v nabídce výjimečné modely v poměru cena/výkon, které stojí za...

Nezařazené11 měsíci ago

Recenze: Herní myš Steelseries Sensei Ten okouzlí svou jednoduchostí.

Pokud patříte mezi nadšené “pařmeny” herních titulů, pak vás rozhodně bude zajímat výběr kvalitní myši, která nabídne nejlepší parametry. Více...

Nezařazené1 rokem ago

Niceboy ORYX K300X: Kvalitní mechanická klávesnice za solidní cenu!

Možná jste si všimli, že nabídka mechanických klávesnic se na trhu neustále rozšiřuje a nejenom že přibývají noví výrobci, produkty...

Nezařazené1 rokem ago

Foldio3: Mobilní fotostudio pro dokonalé snímky si teď může dovolit opravdu každý.

Ať už jste profesionál na produktové fotografie, majitel internetového obchodu, nebo se ve světě digitálního formátu a správného světla teprve...

Nezařazené1 rokem ago

Recenze: Kingston KC600. Pro upgrade počítače ideální parťák.

Trápí vás pomalé “startování” počítače? Už to není, co bývalo a než se počítač rozhodne načíst všechny programy na ploše,...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.