Connect with us

Novinky

Alienware AW3821DW: Herní monitor 37.5″ pro opravdové nadšence

Published

on

Říkáte si, že neexistuje dokonalý monitor? Pak vás přesvědčíme o tom, že Alienware dokázal něco, po čem touží snad každý herní nadšenec a freelancer, který do obrazovky kouká stovky hodin týdně. Pojďme se společně zaměřit na exkluzivní, nádherný Dell Alienware AW3821DW s dokonalým zakřivením, který na několik týdnů přistál v naší redakci a velice těžko se nám vracel zpět. Jak se nám “pařilo” na obrovském monitoru a jaký přínos nabízí pro grafické nadšence a všechny lidi z branže, který potřebují co největší prostor pro své oči? Přestože vás může odradit jeho cenovka, jsme přesvědčeni, že klíčové parametry, kterými tento model disponuje vás přesvědčí o tom, že investice je zcela oprávněná a jednoznačně nemá cenu šetřit.

Větší je lepší. Všichni jsme tuto frázi slyšeli o mnoha věcech a pro herní monitory rozhodně platí. Dnešní hry vytvářejí neuvěřitelně realistické světy, které reprodukují vše v nádherných a pečlivých detailech. Neexistuje lepší způsob, jak si tento detail užít, než s velkým monitorem. V redakci jsme otestovali spoustu nejlepších herních monitorů v kategorii 34 a 35 palců ultrawide a nyní se objevuje nová kategorie: 38 palců ultrawide, které přináší ještě větší prostor a rozmanitost úžasných barev. Dokonale ostrý a jedinečný obraz poskytuje IPS displej s 2300R zakřivením, obnovovací frekvencí 144 Hz a rozlišením 3840 x 1600 pixelů. AW3821DW je zabalen do jedinečného designu značky Alienware a je to luxusní balíček, který vypadá stejně dobře, tak jako funguje.

Výše uvedené rozlišení, které nabízí AW3821DW by se dalo nazvat WQHD plus nebo snad WUHD minus, ale ať už je to jakýkoli termín, hustota pixelů je relativně vysoká na úrovni 111 pixelů na palec. Ještě důležitější však je, že hustota pixelů tohoto monitoru je zhruba stejná jako 3440×1440, 34palcový panel. Takže na větší obrazovce získáte stejnou hustotu pixelů. Ke svému prémiovému stavu přidává ještě certifikaci G-Sync Ultimate, která pracuje s grafickými kartami Nvidia od 24 do 144 Hz s HDR. Testovaná varianta má také funkci variabilního podsvícení, která funguje modulací okrajového pole ve vertikálních zónách. Není tak efektivní jako podsvícení celého pole (FALD), ale zlepší kontrast obsahu SDR i HDR.

Obsah balení a první pohled

Pokud se rozhodnete pořídit si tento monitor, dorazí vám v opravdu velké krabici, kterou jen tak někam neuskladníte. Už samotné balení vás přesvědčí o tom, že jste získali prémiové zařízení, které nemůže zklamat. Po otevření krabice na vás čeká podstavec a sloupek, který je spojen pevným šroubem (montování zabere pár vteřin a není potřeba žádného nářadí). Na samotném sloupku si pak můžete všimnout elektrických kontaktů, které poskytují šťávu pro LED osvětlení ve svislé poloze.

Na panelu je 100mm montážní vzor VESA, pro který jsou k dispozici spojovací prvky. Součástí balení jsou kvalitní kabely pro napájení, HDMI, USB a dva kabely DisplayPort. Dostanete také kryt vstupního panelu, který vám skvěle zakryje všechny kabely.

AW3821DW je velmi velký monitor s hlubokou základnou a svislou konstrukcí, která drží panel pevně na místě. Doporučujeme vyhradit velký dostatek prostoru, abyste své pracovní (herní) doupě přizpůsobili šířce téměř 38 palců a hloubce více než 30 centimetrů.. Pohyby jsou plynulé a jisté, s otočením o 20 stupňů na každou stranu, výškou 12,4 centimetrů a nastavením sklonu -5 / 21 stupňů. Další technické informace najdete pod tímto odkazem.

Ovládací prvky na obrazovce (OSD) jsou umístěny vpravo vzadu se čtyřmi fyzickými tlačítky a joystickem pro snadnou a intuitivní navigaci. Tlačítko napájení je také indikátorem napájení a mírně vyčnívá z pravého dolního rohu. Ve středu nahoře je světelný senzor v místnosti, který může měnit jas monitoru podle okolního světla. Samotný styling je zřetelně motivem Alienware s matným bílým povrchem na zádech, vzpřímené poloze a základně. Osvětlení RGB je na svislé poloze s dlouhým prstencem, který se rozkládá po téměř celém sloupku. OSD má mnoho možností přizpůsobení pro změnu barvy a efektu barvy RGB. Mimochodem, grafiku mimozemské hlavy Aienware také zdobí panel RGB. Malá LED lišta na spodní straně vrhá na plochu jemnou záři. Všechny povrchy, které směřují k vám, včetně obrazovky, která má relativně tenký lícující rámeček, jsou matně černé a nereflexní.

Při úplném naklonění panelu se odhalí dva porty USB a 3,5 mm konektor pro sluchátka pod středem vpředu obrazovky osvětlený LED lištou. To je mimořádně výhodné pro periferní zařízení, která můžete připojit jen pro hraní a poté je odložit pro práci. Na vstupním panelu, který je extrémně zastrčený, jsou další dva USB downstream a jeden upstream port.

Funkce OSD

Stisknutím joysticku AW3821DW se zobrazí velká a dobře vybraná nabídka OSD. Existuje osm podnabídek, které ovládají téměř všechno, včetně efektů RGB. Vybrat si můžete celkem ze dvanácti obrazových režimů, přičemž tři herní režimy jsou nastavitelné pro nejvyšší sytost barev a odstín šesti barev s nezávislým nastavením overdrive. Vlastní barva má ovládací prvky RGB pro nastavení stupňů šedi. Standardní je výchozí režim a poskytuje přiměřeně přesné barvy s mírně chladnou, ale přijatelnou stupnicí šedi. U signálů HDR jsou k dispozici všechny režimy a můžete provést kalibraci v režimu Vlastní barva.

Nastavení kalibrace Alienware AW3821DW

AW3821DW je ve svém výchozím standardním režimu poměrně přesný, ale sledování ve stupních šedi by mohlo být lepší. Za tímto účelem jsme přešli do režimu Custom Color, abychom získali přístup k posuvníkům RGB. Zlepšení bylo měřitelné i viditelné s lepší sytostí a úderem po kalibraci. Nastavení RGB funguje také v režimu HDR, proto doporučujeme použít vlastní barvu pro všechny signály. Jediné, co nám zde chybí, je režim sRGB. Veškerý obsah je sledován pomocí plného nativního gamutu monitoru, který pokrývá něco přes 90% DCI-P3.

Jak si monitor vedl během testování?

Náš první dojem z AW3821DW je, že je velmi barevný s pěkně nasyceným obrazem, který je jasný a ostrý. Rovněž vyplňoval periferní vidění ve vzdálenosti sledování jednoho metru bez nutnosti otáčení hlavy. Křivka 2300R a velikost 38 palců jsou ideální pro pohlcující pohled bez ohledu na obsah. Práce ve Windows se nelišila od používání ploché obrazovky. Křivka je jemná, takže nedocházelo k žádnému zkreslení obrazu, které by to rozptylovalo. Bez problému lze otevřít dva až tři dokumenty najednou a to samozřejmě se zobrazením celé stránky. Procházení webu na AW3821DW nevyžaduje tolik rolování jako 34palcová ultraširoká obrazovka. Co se týká herních výstupů, barvy vypadaly opravdu fantasticky. Přestože je barevný gamut monitoru přesycen na obsah SDR, přesnost zabránila hernímu titulu Mafia vypadat až příliš přehnaně, obzvlášť v jasnějších zónách.

Zapnutí HDR v systému Windows udělalo obraz trochu jasnějším, ale ne natolik, že jsme jej nemohli nechat zapnutý pro pracovní využití. V úrovních černé to však příliš nezměnilo. Celkový kontrast vypadal o něco lépe, ale zlepšení je více u zvýraznění než u stínových oblastí.

AW3821DW se automaticky přepne do režimu HDR, jakmile použijete signál HDR10. Všechny předvolby obrazů jsou stále k dispozici a všechny mají viditelný rozdíl v barvě a kontrastu. Standard funguje poměrně dobře, ale nejlepší obraz HDR je výsledkem kalibrace v režimu Custom Color. Naštěstí stejné nastavení RGB funguje pro SDR i HDR. Jak uvádí výrobce, monitor je dimenzován na 600 nitů, ale podařilo se nám dosáhnout maximální hodnoty přes 724 nitů. Abychom toho dosáhli, museli jsme změřit okenní vzor a úroveň se rychle snížila, jakmile jsme zobrazili celý vzor. Variabilní podsvícení je pro signály HDR uzamčeno, ale stále si můžete vybrat ze tří úrovní. Monitor AW3821DW má mimoosový výkon typický pro nejnovější IPS panely. Při 45 stupních do stran je obraz trochu zelený a jas klesá přibližně o 30%. Detaily stínu zůstávají jasně viditelné, ale úrovně černé se mírně zvyšují.

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější články

Android6 dny ago

AppGallery a SofaScore vykopávají fanouškovskou soutěž o chytré hodinky

Fotbalové mistrovství Evropy je za rohem. Společnost Huawei proto společně s oblíbenou výsledkovou aplikací SofaScore představuje fotbalovou soutěž Pick’em, v...

Android1 týdnem ago

Huawei uvádí na trh nové produkty využívající systém HarmonyOS 2.0

Společnost Huawei dnes představila řadu nových produktů pracujících v operačním systému HarmonyOS 2.0, včetně chytrých hodinek HUAWEI WATCH 3 Series...

Android3 týdny ago

Domácí meteostanici dnes připojíte k Androidu i iOS

Od pradávna lidé toužili vědět, jaké bude počasí nejen příští den, ale třeba i za hodinu. Třeba kvůli zemědělským pracím....

Android3 týdny ago

Samsung představuje nové členy portfolia Samsung Galaxy Tab

Galaxy Tab S7 FE 5G s 12,4palcovým displejem nabízí oblíbené funkce za dostupnou cenu; kompaktní Galaxy Tab A7 Lite je...

Android4 týdny ago

Do čela rozvoje 5G: realme představilo nejdostupnější model pro sítě páté generace

– Značka realme už není pouhým popularizátorem 5G, ale chce stanout v čele globálního rozvoje této technologie. I proto představila smartphone...

Android1 měsícem ago

Stylový sportovní asistent. Hodinky Huawei Watch Fit Elegant přidaly k funkčnosti také šmrnc

Je libo elegance a sportovní zážitek v jednom? V tom případě jsou nové hodinky Huawei Watch Fit Elegant jasnou volbou....

Android2 měsíci ago

Blíží se Den matek. Vyberte pro svou maminku inovativní dárek se špičkovou technologií

Den matek je časem na oslavu žen, které nás přivedly na svět a vychovaly. Je to příležitost ukázat naši vděčnost...

Android2 měsíci ago

Samsung představuje model Galaxy M12 a dále rozšiřuje portfolio a ekosystém Galaxy

Společnost Samsung dnes představila chytrý telefon Galaxy M12. Po loňském úspěchu modelů Galaxy M11 a M21 tak přichází další zástupce...

Android2 měsíci ago

Chytré hodinky řady Watch GT 2 varují před počasím a umí nové ciferníky s iPhonem

Společnost Huawei v následujících dnech vydá pro hodinky řady Watch GT 2 nový firmware. Zajímavá vylepšení se tentokrát týkají zejména...

Android2 měsíci ago

Huawei hodlá optimalizovat portfolio a více investovat do softwaru

Společnost Huawei uspořádala v pondělí v Šen-čenu 18. Global Analyst Summit. Akce se na místě zúčastnilo více než 400 hostů, včetně...

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Novinky2 týdny ago

Alienware AW3821DW: Herní monitor 37.5″ pro opravdové nadšence

Říkáte si, že neexistuje dokonalý monitor? Pak vás přesvědčíme o tom, že Alienware dokázal něco, po čem touží snad každý...

Novinky6 měsíci ago

Recenze: SteelSeries Rival 3 Wireless – Povedená myš s jednoduchým designem

Pokud se řadíte mezi herní nadšence, pak vás jistě nepřekvapí dánská značka Steelseries, která nabízí obrovský sortiment periferií. V minulosti...

Android7 měsíci ago

Recenze: Huawei Mate 40 Pro nabízí nekompromisní výkon a parádní fotoaparát

Konečně k nám do redakce dorazila vlajková loď od čínského výrobce Huawei, na kterou jsme dlouho a netrpělivě čekali. Nedávno...

Android7 měsíci ago

Recenze: Huawei Watch GT2 Pro. Elegantní hodinky se slušnou výbavou.

Vzhledem k tomu, že jsme velkými fanoušky nositelné elektroniky od čínského výrobce Huawei, nemohli jsme si odpustit otestovat také nejnovější...

Novinky8 měsíci ago

Recenze: SteelSeries Arctis 1. Herní sluchátka k vaší cestě za vítězstvím

V redakci jsme se již v minulosti setkali s různými periferiemi značky SteelSeries a měli je možnost otestovat. Jednalo se...

Novinky10 měsíci ago

Recenze: SteelSeries Rival 3 jako cenově dostupná myš podle představ.

Přestože je porfolio příslušenství americké značky SteelSeries opravdu široké, najdeme v nabídce výjimečné modely v poměru cena/výkon, které stojí za...

Nezařazené11 měsíci ago

Recenze: Herní myš Steelseries Sensei Ten okouzlí svou jednoduchostí.

Pokud patříte mezi nadšené “pařmeny” herních titulů, pak vás rozhodně bude zajímat výběr kvalitní myši, která nabídne nejlepší parametry. Více...

Nezařazené1 rokem ago

Niceboy ORYX K300X: Kvalitní mechanická klávesnice za solidní cenu!

Možná jste si všimli, že nabídka mechanických klávesnic se na trhu neustále rozšiřuje a nejenom že přibývají noví výrobci, produkty...

Nezařazené1 rokem ago

Foldio3: Mobilní fotostudio pro dokonalé snímky si teď může dovolit opravdu každý.

Ať už jste profesionál na produktové fotografie, majitel internetového obchodu, nebo se ve světě digitálního formátu a správného světla teprve...

Nezařazené1 rokem ago

Recenze: Kingston KC600. Pro upgrade počítače ideální parťák.

Trápí vás pomalé “startování” počítače? Už to není, co bývalo a než se počítač rozhodne načíst všechny programy na ploše,...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.