Connect with us

Novinky

Alienware AW3821DW: Herní monitor 37.5″ pro opravdové nadšence

Published

on

Říkáte si, že neexistuje dokonalý monitor? Pak vás přesvědčíme o tom, že Alienware dokázal něco, po čem touží snad každý herní nadšenec a freelancer, který do obrazovky kouká stovky hodin týdně. Pojďme se společně zaměřit na exkluzivní, nádherný Dell Alienware AW3821DW s dokonalým zakřivením, který na několik týdnů přistál v naší redakci a velice těžko se nám vracel zpět. Jak se nám „pařilo“ na obrovském monitoru a jaký přínos nabízí pro grafické nadšence a všechny lidi z branže, který potřebují co největší prostor pro své oči? Přestože vás může odradit jeho cenovka, jsme přesvědčeni, že klíčové parametry, kterými tento model disponuje vás přesvědčí o tom, že investice je zcela oprávněná a jednoznačně nemá cenu šetřit.

Větší je lepší. Všichni jsme tuto frázi slyšeli o mnoha věcech a pro herní monitory rozhodně platí. Dnešní hry vytvářejí neuvěřitelně realistické světy, které reprodukují vše v nádherných a pečlivých detailech. Neexistuje lepší způsob, jak si tento detail užít, než s velkým monitorem. V redakci jsme otestovali spoustu nejlepších herních monitorů v kategorii 34 a 35 palců ultrawide a nyní se objevuje nová kategorie: 38 palců ultrawide, které přináší ještě větší prostor a rozmanitost úžasných barev. Dokonale ostrý a jedinečný obraz poskytuje IPS displej s 2300R zakřivením, obnovovací frekvencí 144 Hz a rozlišením 3840 x 1600 pixelů. AW3821DW je zabalen do jedinečného designu značky Alienware a je to luxusní balíček, který vypadá stejně dobře, tak jako funguje.

Výše uvedené rozlišení, které nabízí AW3821DW by se dalo nazvat WQHD plus nebo snad WUHD minus, ale ať už je to jakýkoli termín, hustota pixelů je relativně vysoká na úrovni 111 pixelů na palec. Ještě důležitější však je, že hustota pixelů tohoto monitoru je zhruba stejná jako 3440×1440, 34palcový panel. Takže na větší obrazovce získáte stejnou hustotu pixelů. Ke svému prémiovému stavu přidává ještě certifikaci G-Sync Ultimate, která pracuje s grafickými kartami Nvidia od 24 do 144 Hz s HDR. Testovaná varianta má také funkci variabilního podsvícení, která funguje modulací okrajového pole ve vertikálních zónách. Není tak efektivní jako podsvícení celého pole (FALD), ale zlepší kontrast obsahu SDR i HDR.

Obsah balení a první pohled

Pokud se rozhodnete pořídit si tento monitor, dorazí vám v opravdu velké krabici, kterou jen tak někam neuskladníte. Už samotné balení vás přesvědčí o tom, že jste získali prémiové zařízení, které nemůže zklamat. Po otevření krabice na vás čeká podstavec a sloupek, který je spojen pevným šroubem (montování zabere pár vteřin a není potřeba žádného nářadí). Na samotném sloupku si pak můžete všimnout elektrických kontaktů, které poskytují šťávu pro LED osvětlení ve svislé poloze.

Na panelu je 100mm montážní vzor VESA, pro který jsou k dispozici spojovací prvky. Součástí balení jsou kvalitní kabely pro napájení, HDMI, USB a dva kabely DisplayPort. Dostanete také kryt vstupního panelu, který vám skvěle zakryje všechny kabely.

AW3821DW je velmi velký monitor s hlubokou základnou a svislou konstrukcí, která drží panel pevně na místě. Doporučujeme vyhradit velký dostatek prostoru, abyste své pracovní (herní) doupě přizpůsobili šířce téměř 38 palců a hloubce více než 30 centimetrů.. Pohyby jsou plynulé a jisté, s otočením o 20 stupňů na každou stranu, výškou 12,4 centimetrů a nastavením sklonu -5 / 21 stupňů. Další technické informace najdete pod tímto odkazem.

Ovládací prvky na obrazovce (OSD) jsou umístěny vpravo vzadu se čtyřmi fyzickými tlačítky a joystickem pro snadnou a intuitivní navigaci. Tlačítko napájení je také indikátorem napájení a mírně vyčnívá z pravého dolního rohu. Ve středu nahoře je světelný senzor v místnosti, který může měnit jas monitoru podle okolního světla. Samotný styling je zřetelně motivem Alienware s matným bílým povrchem na zádech, vzpřímené poloze a základně. Osvětlení RGB je na svislé poloze s dlouhým prstencem, který se rozkládá po téměř celém sloupku. OSD má mnoho možností přizpůsobení pro změnu barvy a efektu barvy RGB. Mimochodem, grafiku mimozemské hlavy Aienware také zdobí panel RGB. Malá LED lišta na spodní straně vrhá na plochu jemnou záři. Všechny povrchy, které směřují k vám, včetně obrazovky, která má relativně tenký lícující rámeček, jsou matně černé a nereflexní.

Při úplném naklonění panelu se odhalí dva porty USB a 3,5 mm konektor pro sluchátka pod středem vpředu obrazovky osvětlený LED lištou. To je mimořádně výhodné pro periferní zařízení, která můžete připojit jen pro hraní a poté je odložit pro práci. Na vstupním panelu, který je extrémně zastrčený, jsou další dva USB downstream a jeden upstream port.

Funkce OSD

Stisknutím joysticku AW3821DW se zobrazí velká a dobře vybraná nabídka OSD. Existuje osm podnabídek, které ovládají téměř všechno, včetně efektů RGB. Vybrat si můžete celkem ze dvanácti obrazových režimů, přičemž tři herní režimy jsou nastavitelné pro nejvyšší sytost barev a odstín šesti barev s nezávislým nastavením overdrive. Vlastní barva má ovládací prvky RGB pro nastavení stupňů šedi. Standardní je výchozí režim a poskytuje přiměřeně přesné barvy s mírně chladnou, ale přijatelnou stupnicí šedi. U signálů HDR jsou k dispozici všechny režimy a můžete provést kalibraci v režimu Vlastní barva.

Nastavení kalibrace Alienware AW3821DW

AW3821DW je ve svém výchozím standardním režimu poměrně přesný, ale sledování ve stupních šedi by mohlo být lepší. Za tímto účelem jsme přešli do režimu Custom Color, abychom získali přístup k posuvníkům RGB. Zlepšení bylo měřitelné i viditelné s lepší sytostí a úderem po kalibraci. Nastavení RGB funguje také v režimu HDR, proto doporučujeme použít vlastní barvu pro všechny signály. Jediné, co nám zde chybí, je režim sRGB. Veškerý obsah je sledován pomocí plného nativního gamutu monitoru, který pokrývá něco přes 90% DCI-P3.

Jak si monitor vedl během testování?

Náš první dojem z AW3821DW je, že je velmi barevný s pěkně nasyceným obrazem, který je jasný a ostrý. Rovněž vyplňoval periferní vidění ve vzdálenosti sledování jednoho metru bez nutnosti otáčení hlavy. Křivka 2300R a velikost 38 palců jsou ideální pro pohlcující pohled bez ohledu na obsah. Práce ve Windows se nelišila od používání ploché obrazovky. Křivka je jemná, takže nedocházelo k žádnému zkreslení obrazu, které by to rozptylovalo. Bez problému lze otevřít dva až tři dokumenty najednou a to samozřejmě se zobrazením celé stránky. Procházení webu na AW3821DW nevyžaduje tolik rolování jako 34palcová ultraširoká obrazovka. Co se týká herních výstupů, barvy vypadaly opravdu fantasticky. Přestože je barevný gamut monitoru přesycen na obsah SDR, přesnost zabránila hernímu titulu Mafia vypadat až příliš přehnaně, obzvlášť v jasnějších zónách.

Zapnutí HDR v systému Windows udělalo obraz trochu jasnějším, ale ne natolik, že jsme jej nemohli nechat zapnutý pro pracovní využití. V úrovních černé to však příliš nezměnilo. Celkový kontrast vypadal o něco lépe, ale zlepšení je více u zvýraznění než u stínových oblastí.

AW3821DW se automaticky přepne do režimu HDR, jakmile použijete signál HDR10. Všechny předvolby obrazů jsou stále k dispozici a všechny mají viditelný rozdíl v barvě a kontrastu. Standard funguje poměrně dobře, ale nejlepší obraz HDR je výsledkem kalibrace v režimu Custom Color. Naštěstí stejné nastavení RGB funguje pro SDR i HDR. Jak uvádí výrobce, monitor je dimenzován na 600 nitů, ale podařilo se nám dosáhnout maximální hodnoty přes 724 nitů. Abychom toho dosáhli, museli jsme změřit okenní vzor a úroveň se rychle snížila, jakmile jsme zobrazili celý vzor. Variabilní podsvícení je pro signály HDR uzamčeno, ale stále si můžete vybrat ze tří úrovní. Monitor AW3821DW má mimoosový výkon typický pro nejnovější IPS panely. Při 45 stupních do stran je obraz trochu zelený a jas klesá přibližně o 30%. Detaily stínu zůstávají jasně viditelné, ale úrovně černé se mírně zvyšují.

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Advertisement

Nejnovější články

Android6 dny ago

Opravdu hloupé věci, které provádíme s našimi smartphony

Smartphone je k nám v dnešní době 21. století tak „přilepený“, že sami nevěnujeme pozornost tomu, co s ním ve...

Android3 týdny ago

realme představuje telefon GT NEO 2 a nadstavbu systému realme UI 3.0

realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů na světě, dnes představila model realme GT NEO 2. Jde o nejnovější přírůstek do...

Android1 měsícem ago

Bezdrátové špunty LAMAX. Láska na první poslech

Chceš pořádný špunty? Máš je mít. A nejen tak ledajaký. Bezdrátové stylovky od značky LAMAX tě nakopnou parádním zvukem kdykoliv...

Android2 měsíci ago

Mobilní telefony Galaxy M52 5G a Galaxy M22 se začínají prodávat v Česku

Společnost Samsung spouští prodej chytrých telefonů Galaxy M52 5G a Galaxy M22 z řady Galaxy M, které nabízí na střední třídu...

Android4 měsíci ago

Jak zjistit, které aplikace používají kameru, mikrofon a geolokaci

Navzdory skutečnosti, že se Android nikdy nezdál být lídrem v oblasti zabezpečení, Google neustále rozšiřuje své bezpečnostní funkce. Co je to...

Android5 měsíci ago

Huawei posiluje na trhu s nositelnou elektronikou.

Nositelná zařízení Huawei mají stále více spokojených uživatelů. V meziročním srovnání Q1 2021 a Q1 2020 vzrostly dodávky wearables od...

Android5 měsíci ago

Angry Birds 2 přilétají do AppGallery! Nabídka aplikací Huawei se rozšiřuje o další velké jméno

Přední světová technologická společnost Huawei má to potěšení oznámit, že populární hra Angry Birds 2 od vývojářů Rovio je nově...

Android5 měsíci ago

Samsung spouští se streamery soutěž #CatchYourGalaxy

Společnost Samsung spouští dnes společně s oblíbenými streamery Xnapym a Miley soutěž s názvem #CatchYourGalaxy. Fanoušci streamerů můžou na Twitchi sbírat kódy...

Android6 měsíci ago

Poco X3 GT již brzy. Dorazí herní mobil za výhodnou cenu do Česka?

Jak ukazují nejnovější zprávy ze zahraničí, již brzy se dočkáme dalšího telefonu z řady Poco, který dostane označení X3 GT...

Android6 měsíci ago

AppGallery a SofaScore vykopávají fanouškovskou soutěž o chytré hodinky

Fotbalové mistrovství Evropy je za rohem. Společnost Huawei proto společně s oblíbenou výsledkovou aplikací SofaScore představuje fotbalovou soutěž Pick’em, v...

Zajímavé odkazy

iMore.cz – Eshop s příslušenstvím a náhradními díly pro Apple iPhone, iPad i Watch za výhodné ceny a s opravdu rychlým dodání, do 24h

MacBookarna.cz – Bazar s použitými Apple MacBooky PRO/AIR/WHITE se zárukou

SmartyHodinky.cz – Obchod se zaměřením na chytré hodinky za skvělé ceny!

Vše co potřebujete vědět o mobilních tarifech najdete v našem přehledu.

Poslední recenze

Novinky2 dny ago

Recenze: TrueLife SonicBrush Kid G. Sonický zubní kartáček pro děti

Sonické kartáčky se v poslední době stávají velmi oblíbenými produkty zejména u dospělých jedinců a vybírat můžete z nejrůznějších modelů....

Novinky6 dny ago

Recenze: Niceboy ION SmartSonic nabízí ještě efektivnější čištění zubů

Vybíráte nový, zubní kartáček a rádi byste vyzkoušeli některý z těch sonických? Manuální řešení (tedy klasický kartáček) se spoléhá především...

Novinky2 týdny ago

Recenze: Huawei MateBook 14s. Dokonalý společník nejen na práci

O tom, že se čínské společnosti Huawei na světovém trhu s elektronikou daří, nemusíme příliš rozebírat. V pravidelném cyklu se...

Novinky3 týdny ago

Recenze: Niceboy X-fit Watch 2. Skvělý parťák nejen na sportovní aktivity

Pokud se chystáte začít aktivně sportovat, pak byste rozhodně měli zvážit koupi fitness náramku, který vás především motivuje k lepším...

Novinky3 týdny ago

Recenze Huawei nova 9: Zaujme unikátním designem a skvělou výbavou

Po delší přestávce se na nás usmálo štěstí a konečně můžeme přivítat další telefon od čínského giganta Huawei, který má...

Nezařazené1 měsícem ago

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě.

V rámci zvyšujícího se zájmu o elektromobilitu si své místo postupně budují také elektrokoloběžky. V posledních letech se doslova „roztrhl“...

Novinky2 měsíci ago

Recenze: Huawei MatePad 11 překvapí parádním výkonem a 120Hz displejem

Jestliže hledáte spolehlivý, elegantní a cenově dostupný tablet s dokonalým 120Hz displejem, pak vás rozhodně bude zajímat tato krátká recenze,...

Novinky3 měsíci ago

Huawei MateBook 14 (2021) – Povedený ultrabook se slušnou výbavou

Čínská společnost Huawei v poslední době bojuje nejen na poli mobilních telefonů. A to podle zahraničních čísel prodejů velmi úspěšně....

Nezařazené4 měsíci ago

Foldio360. Dokonalý parťák na 360° fotografie pomocí telefonu či DSLR

Fotografování produktů na e-shop nemusí být komplikovaná a časově náročná činnost. K dosažení skvělých výsledků vám totiž v dnešní době...

Novinky4 měsíci ago

Recenze: Bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds 4 dokáží zaujmout v každém detailu.

Téměř před dvěma měsíci představila čínská společnost Huawei exkluzivní model bezdrátových sluchátek FreeBuds, která dokáží po hudební stránce a kvalitou...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Všechna práva vyhrazena © 2021 SmartMagazín.cz