Společnost Huawei označila nepodložená obvinění o důvěryhodnosti společnosti, která dne 29. října 2019 vyjádřil zástupce amerického ministerstva zahraničních věcí na 5. evropském fóru kybernetické bezpečnosti v Katowicích, za nesmysl.

„Vnímám průběžnou snahu vlády Spojených států šířit nepravdivé fámy o společnosti Huawei. Evropa se však o rozvoji sítí páté generace rozhodne sama. Společnost Huawei vítá přístup Evropské unie k bezpečnosti sítí 5G, který je založený na faktech. Huawei je skutečně klíčovým partnerem pro technologickou suverenitu Evropy,” uvedl Abraham Liu, hlavní zástupce Huawei při evropských institucích, v reakci na příspěvek zástupce státního tajemníka Spojených států pro kybernetickou a informační politiku Roberta L. Strayera v panelové diskusi nazvané „Bezpečná infrastruktura 5G jako páteř digitální transformace.“

Výsledek obrázku pro huawei

Zástupce státního tajemníka učinil několik poznámek o Huawei, které jsou zcela nepravdivé a je třeba je kategoricky odmítnout:

  1. prohlášení pana Strayera, že není možné společnosti Huawei věřit: Za poslední tři desetiletí společnost Huawei poskytovala služby třem miliardám lidí na celém světě bez jakéhokoli většího bezpečnostního incidentu a neexistuje žádný důkaz o tom, že nám není možné věřit, že zajistíme bezpečné telekomunikační výrobky. Máme špičkový robustní systém pro zajištění kybernetické bezpečnosti. Letos společnost Huawei otevřela Centrum transparentní kybernetické bezpečnosti v Bruselu, kde nás mohou vlády, standardizační agentury a partneři navštívit a zjistit více o našich aktivitách a technologických procesech, které používáme.
  2. že bychom navrhli systém, který by kradl data občanů, a tato předávali čínské vládě: „To je více než směšné,” říká Abraham Liu. „Jakákoliv společnost, která by něco takového udělala, by byla na trhu znemožněna. Náš závazek je zajišťovat nejbezpečnější a nejvýkonnější výrobky 5G na světě. Nikdy jsme nezavedli – a nikdy bychom ani nepomysleli na to zabudovat – tak zvaná zadní vrátka (backdoor) do našich zařízení,” dodává Liu.
  3. že společnost Huawei je kontrolována čínskou vládou: Společnost Huawei je soukromá firma, kterou plně vlastní její zaměstnanci. Máme jasně definovanou vlastnickou strukturu a strukturu řízení. Žádná vládní organizace ani jiná externí organizace nemá ve společnosti Huawei žádný podíl, ani společnost v žádném ohledu nekontroluje.
  4. že jsme financováni čínskou vládou nebo od ní pobíráme dotace: Zcela nepravdivé. Nezískáváme ani levné půjčky či úvěry od čínských bank. Ve skutečnosti 80 % z každého eura našeho financování pochází z bank mimo Čínu.
  5. že podle čínského zákona o zpravodajské službě musí společnost Huawei spolupracovat na špionážních aktivitách: Zákon v první řadě neplatí mimo území Číny. Jsme navíc velmi důslední v dodržování zákonů každé země, ve které působíme.

Abychom se vrátili k aktuálnímu tématu 5. evropského fóra kybernetické bezpečnosti – „zabezpečení sítí 5G za účelem úspěšné digitální transformace” – společnost Huawei věří, že výzvy související s bezpečností sítí 5G mohou být překonány jedině prostřednictvím úzké spolupráce mezi dodavateli, operátory, vládami a poskytovateli služeb. Klíčovou roli v tom, aby tento proces byl správně nastaven od samého začátku, hraje standardizace. Úspěšné a včasné zavedení sítí 5G v Evropě bude záviset na využití odbornosti a nejmodernějších technologií z celého světa. Součástí toho jsou nejnovější technologie kybernetické bezpečnosti, které vyvíjí společnost Huawei se svými partnery po celém světě.

Leave a Reply

Your email address will not be published.