Věděli jste, že první počítačovou myš sestrojil už v 60. letech Douglas Engelbart? Přičemž od té doby prošla mnohým vylepšením a výrobci je třídí do různých kategorií.  Pokud jste milovníkem herních titulů, pak vás rozhodně zajímají nejvíce herní myši, kterých je na současném trhu opravdu obrovské množství. Opět vám po krátké době přinášíme uživatelský pohled na herní myš od společnosti Trust. Tentokrát se do redakce dostal model GXT 180 KUSAN, který splní všechna vaše očekávání a překvapí i náročnější hráče především pořizovací cenou. Vybrat spolehlivou a kvalitní myš není jednoduchý úkol, přičemž po testování výše uvedeného modelu můžeme s klidem oznámit, že je vhodným kandidátem pro každého z vás. Čtěte dál…

Nizozemský výrobce Trust nabízí svým zákazníkům široké spektru příslušenství pro počítače, ať už se jedná o odvětví doplňků, hudby, nebo chytré domácnosti. Jak uvádí na svých stránkách, tento model herní myši byl vyvíjen ve spolupráci s profesionálním týmem Epsilon, který se soustředil především na ergonomický design, programovatelné tlačítka a kvalitní optický senzor. Už na první pohled si všimnete symetrického tvaru s protiskluzovým povrchem, který oceníte zejména při delším používání. Svým designem příliš neosloví, naopak nabízí jednoduché a účelné provedení. Na povrchu pak objevíme celkem 6 programovatelných tlačítek, které si prostřednictvím aplikace Trust Gaming nastavíte do jednotlivých profilů.

Pokud tedy chcete například pro určitý herní titul odlišné nastavení tlačítek, než u herní střílečky, pak to není žádný problém. Celkem si můžete nastavit 5 variant, přičemž je možné nastavení později změnit, v nabídce je například také rychlost rolování, nebo maximální rychlost pollingu.

Pokud se zaměříme na jednotlivé rozložení, na hřbetu objevíme dvojici klasických tlačítek, rolovací kolečko a pod ním programovací tlačítko s možností přepínat režimy citlivosti. Dostupné je i nastavitelné RGB podsvícení, které vás naladí do správné atmosféry. Pokud vás zajímá, jaký senzor výrobce použil, podle informací se jedná o PixArt 3325 s rozlišením až 5000 DPI a 100 IPS. Je třeba poznamenat, že čím vyšší je rozlišení, tím je myš více citlivá. Většina herních myší má rozlišení přibližně 1600 dpi a vyšší, takže rozlišení 5000 dpi, které získáte u modelu GXT 180 Kusan Pro, je zbytečně vysoké, někteří hráči ho však ocení.

Výsledek obrázku pro GXT 180 KUSAN review

Myš se drží velmi dobře, navíc při hmotnosti 107 gramů (rozměry 125 mm x 66 mm x 40 mm) ani po několika hodinovém hraní nepocítíte bolest zápěstí. Pro dostatečný pohyb po desce stolu vám poslouží 180 centimetrů dlouhý USB kabel 2.0, přičemž i bez podložky reaguje myš Trust GXT 180 Kusan velmi dobře. Nejvíce nás zaujalo RGB logo, které dokáže svítit mnoha barvami. Nastavit si světelné efekty můžete prostřednictvím softwaru, přičemž jsou efekty velmi decentní a nerušivé a rozhodně se k myši hodí.

Při shrnutí našich pocitů z testování, model Trust Kusan Pro nezaujme svým vzhledem ale rozhodně má co nabídnout ve specifikacích, je to profesionální minimalistická myš, která vás potěší protiskluzovým design, vysokou přesností a lehkou konstrukcí. Překvapila nás zejména příjemná pořizovací cena, která se pohybuje na hranici 800 korun. Rozhodně bychom však uvítali vyšší počet tlačítek a možnost fyzického přizpůsobení.

About The Author

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.