Patříte do skupiny herních nadšenců a hledáte skvělého společníka pro ty nejlepší zážitky? V takovém případě potřebujete profesionální headset disponující parádním zvukem a kvalitním mikrofonem. Na současném trhu můžete objevit mnoho zajímavých produktů, avšak ideální a vyzkoušenou variantou jsou sluchátka od nizozemského výrobce Trust, které nesou označení Dion GXT 383 a nabízí opravdu maximální výkon v pěkném provedení. Přestože se jedná o vůbec nejdražší model z nabídky, k dispozici je za velmi slušné peníze a splní všechna vaše očekávání.

Za zmínku určitě stojí, že v balení najdete kvalitní zvukovou kartu, která zajistí virtuální zvuk 7.1. Sluchátka Trust Dion taktéž spolupracují s konzolemi, takže je můžete propojit například s PlayStation 4 Pro, či Xbox One X. V našem případě šlo o testování ve spojení s herní počítačovou sestavou a pocity jsou více než pozitivní. V případě, že se zaměříme na samotné balení, kartonová krabice je poměrně větších rozměrů a nabízí skvělé provedení – nechybí ani popisky a další parametry vystihující klíčové vlastnosti zařízení. Velmi nás překvapilo, kolik komponentů se uvnitř balení nachází. Kromě samotných sluchátek s dlouhým kabelem a dálkovým ovládáním objevíme USB modul, optický kabel s možností prodloužení a další adaptéry, kterým snadno přepojíte zařízení s různými typy jack konektorů, například výše zmíněný Xbox od Microsoftu. Nechybí ani základní dokumentace.

Pokud budeme sluchátka srovnávat s předchozím modelem, rozhodně už na první pohled působí lepším dojmem. Jak již bylo zmíněno, jedná se o nejdražší model z nabídky a tak bylo třeba vsadit na kvalitní materiály, které něco vydrží. Konstrukce GXT 383 je tvořena pružným ocelovým plátem, který prošel mnoha testy a ve spojení s kvalitně zpracovanými plasty kolem kožených náušníků s měkkým polstrováním vypadá celý set velmi povedeně. Výrobce vsadil na tradičně černou barvu v matném provedení, což dokonale ladí ke každé počítačové sestavě. Jediným prvkem, který celý set odlišuje jsou modře podsvícené náušníky, barvu si bohužel není možné přizpůsobit, což je velká škoda. Chválíme především tzv. čelenku, díky které drží sluchátka pohromadě a přizpůsobí se každému uživateli zvlášť bez dlouhého nastavování. Zastavit se musíme u kvality zpracování. Při dlouhodobém používání jsme totiž nezaznamenali jakékoliv vrzání, nebo nedostatky po komfortní stránce. Palec nahoru!

Nyní se budeme soustředit konkrétně na dvojici náušnic, které svojí velikostí působí velmi masivně, jsou kulaté a poměrně velké – pro uživatele je tato kombinace pohodlná a dokonale lícují kolem uší, za nás naprosto ideální. Z jedné strany sluchátek pak vede 1,5 metrů dlouhý neopletený gumový kabel, který mimo jiné obsahuje ovladač pro mikrofon a regulátor hlasitosti. Na konci je pak opatřen standardním 3,5 mm audio konektorem ve spojení s mini-USB portem, který se stará o modré podsvícení. Nechybí ani vysouvací mikrofon s pop filtrem, u kterého jsme měli občas strach,že se jednoduše zlomí. Jak již bylo zmíněno výše, balení sluchátek také disponuje modulem s integrovanou zvukovou kartou, která je spojena klasickým USB portem – nabízí se také možnost připojení přes jack a optický kabel s délkou 50 centimetrů. Co bychom vytknuli, je velikost a tvar modulu, který na stole nevypadá úplně nejlíp, nicméně svojí funkci zvládne hravě.

Jestliže se zaměříme na konkrétní parametry výstupu, měniče sluchátek mají průměr 50mm,  frekvenční rozsah je pouze standardních 20Hz až 20kHz. Impedance je pak 32 ohmů a citlivost 113 decibelů. Díky integrované zvukové kartě pak můžeme sluchátka zařadit do lepší průměrné třídy, pokud budeme brát ohled na pořizovací cenu. Z nabídky výrobce Trust se jedná o nejlepší produkt v této kategorii, v porovnání s konkurenčními výrobci pak zaujme především basovou odezvou a znatelnými basovými vibracemi, které jsou při hraní velmi působivé. Středy jsou pak poněkud nejasné a kolikrát zanikají, výšky by mohly být poněkud pronikavější a pokud si chcete vychutnat vaši oblíbenou hudbu, zřejmě vás sluchátka výrazně nepřekvapí. Naopak doporučujeme aktivovat při hraní funkci 7.1, která si krásně pohraje s prostorovým zvukem.

Když naše pocity z používání sluchátek Trust GXT 383 Divion shrnu do jednoho odstavce, co se týká zpracování a možností využití při hraní, nenašli jsme příliš věcí, které bychom hodnotili negativně. Avšak za cenu blížící se k hranici 3000 korun musíme uznat, že se Trust mohl více snažit a přizpůsobit sluchátka širší škále využití. Jedná o pěkný kousek herního příslušenství, které splní vaše očekávání, ale pokud máte v plánu používat sluchátka například pro hudbu či večery u filmů, pak příliš spokojení nebudete.

About The Author

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.