Do redakce dorazila zajímavá sluchátka Achiever od společnosti Audictus, která přinášejí celou řadu skvělých vlastností. Kromě parádních designu, skvělého zpracování nabízí pohodlí nejen při běžném nošení, ale i na cestách. Přestože se jedná o méně známou společnost, která na evropském trhu působí kratší dobu, její produkty rozhodně stojí za to. Prozatím je k dispozici celkem osm různých modelů přičemž Achiever prezentuje nejvyšší model z nabídky. Mezi uživateli získává značka na popularitě zejména kvůli prémiovému přístupu a poměru ceny k nabízené výbavě. Jaké klíčové vlastnosti nabízí testovaný model a jaké jsou naše pocity z několika týdenního testování? Čtěte dál…

V první řadě se dostáváme k obsahu balení. Už na první pohled je vidět, že se jedná o nejlepší model z nabídky a výrobce si dal opravdu záležet. Krabička byla navržena s velkou péčí a pozorností k detailům. Na čelní straně si můžete prohlédnout vizualizaci pořízeného modelu sluchátek, po stranách pak doplňkové informace a technické specifikace. Stylový a elegantní vnitřek je ještě lepší, protože kromě sluchátek máme v balení také odnímatelný 3,5mm audio kabel s délkou 1,2 metru, nylonové pouzdro a praktický saténový vak na uskladnění. Tuto přidanou hodnotu u zboží rozhodně chválíme. I při vyšších cenových relacích u konkurence jsou dva typy případů vzácné. Sluchátka jsou pak uložena v pouzdře, aby nedošlo při transportu k poškození. Všechno barvou dokonale ladí a v podání stříbrně šedé varianty se hodí ke každému outfitu.

Dostáváme se k samotnému produktu. K výrobě sluchátek byly použity prvotřídní materiály, konkrétně se jedná o vysoce kvalitní ABS plast, hliník a ekologickou kůži. Fenomenální design v kombinaci s tmavým příslušenstvím vykouzlí úsměv na tváři snad každému. Velmi nás zaujal skládací design, což zaručí snadnější přenášení bez rizika poškození. Všechny komponenty sluchátek jsou dokonale osazeny, nejsou zde žádné mezery ani vrzání. Ocelová odolná čelenka je zdobena měkkou a pohodlnou ekologickou kůží. Jejich konstrukce je lehká, plastová a tak si  můžete vychutnat oblíbenou muziku při sportování, nebo třeba při usínání v posteli.  Ušní polštářky lze snadno oddělit – jsou namontovány se 4 západkami, přesněji kroužky s miniaturními přírubami, které je překrývají. Tímto způsobem je jejich snadná výměna mnohem snazší, stejně jako možnost výběru náhrad z jiných sluchátek, pokud chceme trochu experimentovat.

Jak jsme psali v odstavci výše, sluchátka působí opravdu prémiovým dojmem a po bližším pohledu na ně náš pozitivní názor zůstává. Po několika hodinovém poslechu oceníte měkké polstrování, což jsme sami vyzkoušeli. To však nejsou všechny výhody se kterými bychom se chtěli podělit. Zajímavostí je, že konstrukce sluchátek umožňuje natáčet jednotlivé mušle nezávisle na sobě. Můžete tak používat pouze jedno sluchátko, podobným způsobem jako DJ při práci. Jejich největší výhodou je především mobilita, zabírající co nejmenší prostor po a před rozložením do praktického pouzdra. Sluchátka Archiever jsou super lehká, těžko je cítíte na hlavě nebo uších. Podle našeho názoru jsou velmi pohodlné, i když někdy délka kabelu chyběla, pokud byste si chtěli Achiever připojit třeba k televizi.

Co se týká technických specifikací u testovaného modelu, frekvenční rozsah sluchátek je standardně mezi 20 – 22000 Hz a impedance 32 Ohm. Překvapí vás dynamika reproduktorů se 102 dB a příjemná hmotnost 137 gramů. Za zmínku stojí také přítomnost ovládacího tlačítka a integrovaného mikrofonu. Dostáváme se k tomu nejdůležitějšímu. Kvalita zvuku. Musíme připustit, že nás pozitivně překvapila a celkově hrají velmi dobře. Výšky a basy jsou silné a živé, zvuk je masitý, přesně tak jak by měl být. Vyzkoušeli jsme různé zdroje, ať se jedná o mobilní telefon, stolní počítač s vlastní zvukovou kartou a Hi-Fi systém od společnosti Sony. Po všech stránkách nebylo nutné jakkoliv zasahovat do úpravy jednotlivých parametrů. Zvuk byl jednoduše famózní a neomrzel ani po několika hodinovém poslechu.

Výsledek obrázku pro Audictus AchieverStručně řečeno, Audictus Achiever jsou sluchátka, která kombinují stylový vzhled, pěknou ergonomii a velmi skvělý zvuk. Tento model je bezpečnou volbou pro každého, kdo nemá rád subbarevné zvuky a nechce se ztotožnit s určitým žánrem. Zde vše, od klasiky, přes rock, blues, jazz nebo rap zní přesvědčivě. Další věc je, že se jedná spíše o hudební sluchátka. Podání basů v kombinaci se scénou zúženou ze strukturálních důvodů neharmonizuje s videohrami nebo filmy. Každopádně v těchto případech existuje další, prozaičtější, ale neméně důležitý problém, jmenovitě krátký propojovací kabel. Ano, lze jej snadno vyměnit, což ale zahrnuje další finanční výdaje. Každopádně mi dovolte říci, že značka Audictus je jednou z nejzajímavějších ve své cenové kategorii a při hledání sluchátek je třeba mít na paměti. Elegantní sluchátka Audictus Achiever jsou dostupná prostřednictvím vybraných prodejců a internetových obchodů. Doporučená koncová cena je 1 290 Kč včetně DPH.

Specifikace:

Komunikace: drátová
Audio systém: stereo
Velikost měničů: 40 mm
Citlivost sluchátek: 102 dB
Frekvenční rozsah: 20 – 22 000 Hz
Impedance sluchátek: 32 Ohm
Mikrofon: Ano (integrovaný na kabelu)

Ovládání hlasitosti: Ne
Konektor: 1 × 3,5mm jack
Délka kabelu: 120 cm
Hmotnost: 137 g

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.