Nástupce magnetických pevných disků, tedy ve zkratce tzv. SSD disk získal své místo na trhu již před deseti lety, avšak teprve až nedávno se díky neustálému snižování pořizovacích cen dostává k běžným uživatelům. Každým rokem představují technologické společnosti nové modely, které lákají na vysoké přenosové rychlosti, energeticky nenáročné komponenty a nízkou pořizovací cenu. Nedávno jsme vás informovali o novém modelu A1000, který představila soukromá americká společnost Kingston a rozhodně má co nabídnout. V čem je tento model výjimečný?  Do redakce nám jeden kousek dorazil.

Výsledek obrázku pro Kingston A1000 SSD 480GB

Jedná se o první disk Kingstonu s rozhraním M.2, který je určený pro běžné uživatele jako vstupní produkt k PCIe NVMediskům s využitím technologie 3D NAND. A1000 se honosí dvojnásobnou rychlostí jako klasické SATA SSDza cenu blízkou SATA diskům. V této recenzi se společně podíváme na to, jaké přednosti nabízí, v čem je oproti konkurenci lepší a proč byste si ho měli pořídit do vašeho počítače. První informace se objevily již na letošním veletrhu CES 2018, kde byl představen. Jak uvádí výrobce, tento model nabízí až 3x vyšší čtení a dvojnásobnou rychlost zápisu v porovnání s typickým SATA 3 zařízením. Kromě toho využívá 3D NAND TLC paměťových čipů, připojených na paměťový řadič Phison E8. Prodává se v kapacitách od 240 GB do 960 GB. Přenosové rychlosti jsou 1 500 MB/s pro čtení a 900 MB pro zápis. Jak uvádí výrobce, životnost disku je 300 TB, tedy o 100 TB více než například model UV500. Pojďme se společně podívat na detaily. Stránky výrobce najdete zde.

Pokud si tento disk objednáte, dorazí vám v obyčejné, plastové krabičce s průhledným panelem, přičemž je připraven pro okamžitou integraci do základní desky, případně slotu do přenosného počítače. Ještě před samotným zakoupením doporučujeme ověřit, zda vaše deska tento typ disků podporuje, více informací si můžete ověřit přímo u výrobce, případně u některého z prodejců. Pokud vlastníte počítač, který má možnost uživatelské výměny, pak se jedná o skvělé řešení, jak zrychlit a zároveň rozšířit úložiště. Jak bylo uvedeno výše, společnost Kingston se také snaží pozoruhodně informovat o spotřebě, která je udávána s hodnotou 0,075623 W,  počítejte však s odběrem 0,01 W a v zátěži při zápisu až 0,9 W. Pro testování rychlosti jsme použili aplikaci CrystalDiskMark, přičemž jsme Kingston A1000 srovnali s několika konkurenčními modely. Pokud chcete mít přehled nad vašim diskem, stáhnout si můžete skvělou utilitu Kingston SSD Manager, která vypíše některé důležité informace.

V prvním testu jsme provedli měření Seq Q31T1 benchmark. Nejlépe si z uvedené čtveřice vedl model ADATA, který dokázal zapisovat rychlostí 1847 MB/s, přičemž na druhé příčce se umístil testovaný Kingston A1000 s výsledkem 1025 MB/s. Druhým vestavěným testem v uvedené aplikaci měří rychlost v 4K Q31T1 a zde se situace opakovala, tedy na první příčce konkurenční ADATA s výsledkem 771 MB/s při zápisu a ihned za ním Kingston s výsledkem 742 MB/s.

 

Americká společnost, vyrábějící počítačové periférie se neustále snaží své produkty zlepšovat a příkladem je právě model A1000 i když v porovnání s konkurencí trošku ztrácí ve výkonu. Jedinou zajímavostí oproti ostatním modelům je HW šifrování AES 256-bit v základu. Nicméně jedná se o cenově dostupný disk, který výrazně zrychlí vaší pracovní stanici a zvětší úložiště pro ukládání dat. Pokud se chcete přesvědčit o tom, že v této cenové relaci vychází v poměru výkon-cena nejlépe, přečíst si můžete naší recenzi „Zrychlete svůj MacBook pomocí SSD WD Blue 3D Nand m.2„.

Výsledek obrázku pro Kingston A1000 SSD 480GB

About The Author

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.