Přestože se většinou soustředíme na testování produktů známých značek, do redakce zavítala zajímavá optická myš Krypton 700 od společnosti Genesis. Tento model nadchne nejenom svým parádním zpracováním, vlastnostmi, ale především cenovou dostupností. Mezi klíčové prvky musíme zařadit optický senzor s až 7200dpi, OMRON spínače a nastavitelné RGB podsvícení. To je pouhý výčet hlavních výhod, kterými produkt z řady portfolia kvalitních periferií disponuje. Pojďme se společně podívat na to, čím dokáže myška od polského výrobce své uživatele překvapit a proč si ji nejspíš zamilujete.

Výsledek obrázku pro krypton 700Profesionální hráči vědí, že nejdůležitějším základem profesionálních herních myší je dobrý senzor, rychlá odezva, bezpečné uchopení a životnost, to je naprostá základní linie. Myš Krypton 700 spojuje ty nejdůležitější funkce s mnoha dalšími parametry a stává se smrtícím nástrojem v rukou zkušeného hráče. Pojďme se nejdřív společně podívat na samotné balení. Pokud si tento model objednáte, dorazí vám v balení typickém pro Genesis, tedy obal v černo-červené barvě. Čelní strana prezentuje samotný produkt, přičemž na opačné straně můžeme objevit základní specifikace. Co se týká zpracování, výrobce vsadil na černý, matný plast jenž z části doplňuje guma, která zaručí skvělou přilnavost dlaně. Velmi dobře se s ní manipuluje a na dotyk je příjemná, přestože se jedná o plast.

Počítat však musíte s mastnými otisky od prstů, které na povrchu po nějakém čase vyčlení své místo. Obsahem balení je pouze samotná myš, která komunikuje prostřednictvím USB kabelu s délkou 200 centimetrů, dále pak stručná příručka, jak produkt správně zapojit a následně používat a náhradní pojezdy.

Krypton 700 je vybaven prvotřídním optickým senzorem PMW3310 od PixArt, který nabízí velmi široké možnosti i těm nejnáročnějším hráčům. Uživatel si pak může libovolně změnit rozlišení v rozmezí 400 až 7200 DPI. Za zmínku stojí vnitřní paměť, kam se ukládají jednotlivé nastavení a profily hráčů. Pokud se budeme soustředit na samotnou myšku, pak disponuje celkem osmi fyzickými tlačítky. Rozměry jsou 128×69×38 mm, takže pohodlně padne do každé dlaně. Na první pohled už dává jasně najevo, že se jedná o produkt z herního segmentu a splní přání každého hráče. Upřímně musím potvrdit, že po několika denním, aktivním používání se velmi dobře ovládá jak na notebooku, tak u stolního počítače. Chválíme především ideální ergonomii a efektivně řešenou rukojeť. Celou svoji krásu pak podtrhuje RGB podsvícení, které je decentní a za sníženého světla nijak neruší. Díky použití podsvícení RGB získá každý hráč možnost nastavení jedné ze 16 milionů barev a odstínů na každou definovanou úroveň úrovně DPI. Další funkce vícebarevného podsvícení umožňuje nastavení vícebarevného zvýraznění.

O několik řádků výše jsme se zmínili o technologii Omron. Jedná se o odolné přepínače, které se chlubí dlouhověkostí. Právě Krypton 700 zvládne až 20 milionů kliknutí, což zajistí, že bude dlouho sloužit a bude ideálním parťákem při každém hraní. Stejnou technologii používají výrobci světových značek u svých prémiových produktů. Vzhledem k tomu, že je třeba nastavit si jednotlivé funkce podle svých potřeb, součástí je také plnohodnotný software. V aplikaci, kterou si můžete zdarma stáhnout na stránkách výrobce lze přemapovat všechna fyzická tlačítka, měnit efekty, intenzitu podsvícení a další vychytávky. Samozřejmě je možné vytvářet DPI profily, regulovat akceleraci, polling rate a rychlost scrollování. Kromě nepřehlednosti není co vytknout. Pokud tedy hledáte levnější a cenově dostupnou myš s kvalitní výbavou, pak můžete rozhodně sáhnout po testovaném modelu, který se pohybuje v rozmezí 800 korun. Myš disponuje skvělou a pevnou konstrukcí, taktéž ergonomií, která je pro hráče důležitá. Trpělivost musíte mít pouze u aplikace, kterou dle našeho názoru vylepší další aktualizace.

Klady: Zápory:
Design a zpracování Nepřehlednost softwaru
RGB podsvícení Občasné zaseknutí při vysokém ratu
Omron spínače Pouze jedna barevná varianta
Ergonomie Kabel bez kvalitního opletení
Cenová dostupnost

 

About The Author

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.