V dnešní době přechází téměř každá domácnost na bezdrátové řešení přenosu dat, co se týká internetového připojení. Distributoři většinou dodávají speciální modem, který má však podstatné omezení ve vzdálenosti vysílacího pole. Právě k tomu slouží chytré příslušenství od společnosti D-Link. V dnešním článku se společně podíváme na řešení v podobě produktu D-Link Covr Whole Home Wi-Fi, který pokryje každý čtvereční centimetr vašeho domova rychlou, bezvýpadkovou a stabilní Wi-Fi. Jedná se konkrétně o variantu se dvěma jednotkami, které pokryjí cca 300-350 m², přičemž tři jednotky dokážou pokrýt až 450 m². A v případě potřeby můžete přidat další. Přivítejte novou generaci Wi-Fi ve vašem domově. Jaké nabízí tento model výhody? Čtěte dál…

Neznáme lepší pocit, než pokrytí internetu bez jakýchkoliv mezer. Díky takovému produktu se můžete pohybovat po domě a zůstat připojeni bez výpadků. To ale není jediná výhoda, kterou Covr Whole Home WiFi C1202 nabízí svým klientům. Je však třeba tento model nezaměňovat s loňskými modely, které byly ve skutečnosti tradičním směrovačem a systémem prodlužovaly dosah signálu. Právě testovaný model využívá veškeré síťové uzly, aby Wi-Fi přivedla internet do všech koutů vašeho domova.

Poskytuje přenosovou rychlost v 2,4 GHz pásmu 300Mbps a 5 GHz pásmu až 866 Mbps. V našich testech propustnosti funguje obdivuhodně a příjemně nás potěšila snadná instalace, nebo možnost využití rodičovské kontroly. Vytvářet můžete plány, blokovat zařízení, nebo se podívat, kdo je v síti aktivním uživatelem. Za zmínku stojí také funkce Smart Roaming, která zajišťuje bezproblémový automatický přechod mezi jednotkami, takže zůstáváte neustále připojeni k nejbližšímu jednotce ve vašem dosahu. Výrobce tento model vylepšil co to jenom šlo a věříme, že splní všechna vaše očekávání. Pojďme se nyní společně podívat na obsah balení.

Pokud si tento model objednáte, dorazí vám v kartonové krabičce odpovídajících rozměrů, přičemž po stranách objevíte různé technické informace a další klíčové vlastnosti, kterými Covr Whole Home Wi-Fi disponuje. Po rozbalení se v horní části nachází dvojice přístupových bodů. Zbývajícím obsahem balení je pak snadná příručka týkající se nastavení – ta není podle našeho názoru potřebná, jelikož je spárování opravdu jednoduché. Dále pak najdeme konfigurační kartičku, kterou si pečlivě uschovejte, najdete na ní totiž přístupové informace, které se budou v případě resetu do továrního nastavení hodit. Jako poslední se dostáváme k síťovým adaptérům a ethernetového kabelu, který propojíte s vaším současně používaným modemem od poskytovatele internetu. Ke všemu nastavení budete potřebovat ještě bezplatnou aplikaci D-Link Wi-Fi, kterou je možné stáhnout prostřednictvím obchodu iTunes App Store, nebo Google Play.

Nyní se dostáváme k jednotlivým jednotkám Covr, které najdeme v krabici celkem dvě – to však závisí na tom, jaký model si u prodejce pořídíte. Jedná se o poměrně velké zařízení, které disponuje jednoduchým moderním designem ve tvaru kapky. Výrobce vsadil na kombinaci růžové a bílé s bílým podsvícením, které vám ukáže, že jste připojeni, což dokonale zapadne do každé domácnosti. Žádné vyčnívající antény ani žádné blikající světla. Na horní straně pak objevíme pouze branding, zatímco spodní strana nabízí kompletní konektivitu, kterou budete potřebovat. Jednotka nabízí dvojici vstupů ethernet portů a napájecí konektor do sítě. Kabely jsou dostatečně dlouhé a tak můžete Covr umístit kamkoliv po domácnosti. Mimochodem hlavní bod je třeba mít v dosahu vašeho modelu, výrobce doporučuje ve vzdálenosti 1,5 metru. Jako výhodu je třeba vyzdvihnout plný silový signál všude ve vaší domácnosti. Díky zabudované technologii Smart Steering značky Covr se vaše nejrychleji a nejméně přetížené rychlosti pásma vždy automaticky doručují, takže můžete načítat webové stránky během pár sekund a zároveň na jiném zařízení sledovat video ve vysoké kvalitě. Technologie MU-MIMO efektivně zvládne provoz více zařízení pro ještě větší bezdrátovou rychlost.

Užijte si hlasové či video hovory s přáteli bez přerušení. Streamujte 4K videa do každé místnosti v domě bez čekání nebo výpadků signálu. Stahujte soubory zatímco živě streamujete své nejnovější herní dobrodružství a sdílejte nádherné fotky odkudkoliv z vašeho domova. Ať už potřebujete, aby rodina šla ke stolu nebo je právě čas na psaní domácích úkolů, pomocí funkce rodičovské kontroly můžete zajistit, aby se tak stalo. Kontrolujete, kdo je právě připojený k internetu, nastavíte časový plán a můžete dokonce vytvořit zvláštní přístup k internetu pro návštěvu nebo zablokovat zařízení, která neznáte. Řešil jsem především problém s pokrytím signálu na zahradě.

Covr je ideální pro to, abyste internet mohli využívat i na zahradě, v dílně, kůlně nebo na terase při grilování, což splnilo naše očekávání.  Pokud chcete proces instalace dalších produktů zjednodušit a používat Covr jako hlavní základnu, využít můžete funkce WPS, kdy lze jedním stiskem připojit ostatní zařízení ve vaší domácnosti jako jsou prvky chytré domácnosti, kamery nebo Wi-Fi tiskárny. Pokud celé zařízení shrneme do několika vět, jedná se o efektivní, elegantní a cenově dostupné příslušenství, které snadno z pohodlí vašeho domova nastavíte a kompletně pokryje domácnost až do 450 m² bez jakéhokoliv problému. Testovací sada, která disponuje dvěma jednotkami lze pořídit v rozmezí 3000 korun.

Související obrázek

About The Author

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.