Produkty zapadající do koncepce chytré domácnosti doslova nabírají na obrátkách a začínají se stávat běžnou součástí našeho každodenního života. Výrobci se snaží zákazníky zaujmout různými způsoby, jak si zjednodušit standardní chod domácího prostředí a velmi se jim to daří! Jednou ze společností, která dobývá naše obývací pokoje je rozhodně čínský Xiaomi, který nabízí široké portfolio chytrých gadgetů.

Tentokrát dorazila do redakce na testování chytrá žárovka Mi LED Smart Bulb, která hraje všemi barvami a nepřestane vás bavit. V podstatě se jedná o jakýsi základ, ke kterému nepotřebujete univerzální propojovací zařízení a ovládat ji můžete prostřednictvím samotného telefonu. Postačí vám k tomu speciální aplikace, která je zdarma. Pojďme se společně podívat na to, co vlastně tento produkt svým zákazníkům nabízí, jaké jsou jeho klíčové vlastnosti a v čem nás příjemně překvapil. Čtěte dál…

Výsledek obrázku pro Xiaomi Mi LED Smart Bulb

Začneme hezky od začátku. Pokud si tento produkt objednáte, dorazí vám v obyčejné, kartonové krabičce odpovídajících rozměrů, přičemž uvnitř objevíte pouze samotnou žárovku a uživatelský manuál pro snadné spuštění a nastavení. V podstatě co víc byste očekávali. Co se týká prvních dojmů z chytré žárovky, na první dotek působí celkem robustně, čemuž napovídá hmotnost 222 gramů, kterou uvádí výrobce na svých stránkách. Rozměry jsou pak 12 x 5,5 centimetrů. Pokud se budeme soustředit na provedení a design, pak působí mírně futuristicky v porovnání s běžnými domácími žárovkami, na které jsme zvyklí. Horní část obsahuje LED diodu, která je ukryta v plastovém obalu – může tedy působit v porovnání se sklem trošku lacině, naopak se nemusíte bát, že ji rozbijete.

Zastavíme se u kompatibility, což je poměrně důležité téma. Ještě předtím, než se rozhodnete pořídit si tento povedený kousek, pak si zkontrolujte typ závitu na světle, do kterého chcete Xiaomi Mi LED Smart Bulb nainstalovat. Podle uvedených informací podporuje závity E26 a a27, což je v běžné domácnosti standard, nicméně vždy to tak být nemusí. Je třeba zdůraznit,  že výrobce nedoporučuje kvůli možnému poškození její instalaci do stolních lampiček a lamp s nastavitelnou intenzitou světla. K dispozici jsou také další chytré žárovky od Xiaomi, které disponují stejným typem patice.

Všechno se pak ovládá prostřednictvím mobilní aplikace.  Po spárování s mobilem můžete tuto chytrou LED žárovku jednoduše vypínat a zapínat, snižovat a zvyšovat intenzitu svícení. K připojení k domácí síti využijete aplikaci Mi Home a Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n 2.4GHz. Párování je snadné, stačí žárovku zašroubovat do světla a to následně zapnout. Po zapnutí aplikace na vašem mobilu pak probíhá párování automaticky a pokud se nedaří, je třeba dát žárovku do továrního nastavení podle instrukcí na displeji. Co se týká technických specifikací,  tento model nabízí barevné rozpětí 16 milionů barev a světelný tok 600 lumenů. Přímo z aplikace Mi Home, kterou si můžete stáhnout do telefonu se systémem Android či iOS lze snadno nastavit jas a teplotu bílé barvy (od 1700 do 6500 kelvinů). Podle výrobce je životnost stanovena přibližně na 25.000 hodin.

Výsledek obrázku pro Xiaomi Mi Led Smart BulbSvými úžasnými světelnými efekty dodá vašemu domovu příjemnou a útulnou atmosféru. Jaké jsou výhody tohoto produktu? Z pohodlí vaší pohovky totiž můžete na dálku nastavit časovač vypnutí a zapnutí světel, nebo měnit barvy podle nálady. Výhodou je také možnost ovládat vícero žárovek najednou, pokud je přiřadíte do jedné místnosti. Bližší informace o produktu si můžete přečíst pod tímto odkazem.

Příjemně nás také překvapila možnost ovládání hlasem přes Google Assistant. Kromě možnosti ovládání přes Google Home žárovky podporují i integraci do HomeKitu od Applu. Ovládání intenzity a barvy světla je tak zajištěno z chytrého telefonu v celém RGB barevném spektru. V podstatě pokud hledáte chytré osvětlení a další doplněk do vaší domácnosti, pak je Xiaomi Mi LED Smart Bulb naprosto dokonalým parťákem, který vás bude bavit. Na českém trhu se tento model pohybuje v rozmezí 700 korun, za které získáte skvěle fungující chytrou žárovku v ideálním poměru cena/výkon. Díky jednoduché aplikaci probíhá spárování hladce a během testování jsme nezaznamenali problém, který by změnil náš názor na to, že Xiaomi prostě umí vyrobit produkt, který dodá vašemu domovu příjemnou a útulnou atmosféru. Za celou redakci rozhodně doporučujeme a hodnotíme velmi pozitivně.

Výsledek obrázku pro Xiaomi Mi Led Smart Bulb

Leave a Reply

Your email address will not be published.