Výrobci začínají do svých produktů integrovat moderní konektor USB-C, prostřednictvím kterého můžete napájet celou řadu zařízení včetně notebooku nebo monitoru. Ať už se jedná o samotné počítače, nebo příslušenství v podobě flash disků, v případě potřeby propojení se starším portem USB 3.1 nastává problém. SanDisk Corporation je největší výrobce paměťových karet a záznamových médií na bázi flash pamětí se však rozhodl vytvořit multifunkční řešení v podobě Dual Drive USB, což znamená, že disponuje jak klasickým konektorem, tak moderním Type-C.

Výsledek obrázku pro SanDisk Ultra Dual USB-C flashTakové produkty můžete připojit například k novějším, chytrým telefonům (USB-C) a zároveň kopírovat obsah z počítače standardní cestou z „USBčka“ bez jakéhokoliv omezení. Pojďme se společně podívat na model SanDisk Ultra Dual USB-C s pamětí 64GB, který dorazil do redakce na testování.

Výrobce Sandisk nabízí tento model v několika diskových kapacitách, konkrétně od nejlevnějšího 16 GB modelu (399 Kč) až po 128 GB verzi s cenovkou 1249 korun. K dispozici je také 256 GB varianta, která je pro opravdu náročné uživatele. Díky dvojici konektorů vám SanDisk Ultra Dual umožní uvolnit místo na vašem chytrém telefonu či tabletu nebo přenášet složky mezi více zařízeními, ať už mají USB typ-C nebo tradiční USB typ-A port.

Výsledek obrázku pro SanDisk Ultra Dual USB-C

Pokud si tento produkt objednáte, dorazí vám v ekonomicky šetrném balení, jelikož Sandisk balí své zboží velmi efektivně do úzkého kartonu, aby zabíral co nejméně místa. Na zadní části pak objevíte základní informace týkající se kompatibility a další vysvětlivky, které se vám můžou hodit. Rozměry jsou poměrně miniaturní, konkrétně 38,1×20,07×9,4 mm což nezabere místo v kapse a s hmotností několika gramů ani nepocítíte, že ji máte u sebe. Podle informací na stránkách výrobce je rychlost čtení u USB 3.1 někde kolem hodnoty až 150 MB/s což zní velmi dobře. Jak rychle však zapisuje a čte v praxi? Čísla jsou nižší, přičemž záleží na kopírovaném obsahu a typu propojení. Jednotka je předem formátována na FAT32, takže je kompatibilní se všemi hlavními operačními systémy (Windows, Mac, OS Chrome a Linux).

Výsledek obrázku pro SanDisk Ultra Dual USB-CTestovaný flash disk je tvořen z větší části plastovým materiálem s hliníkovou úpravou, přičemž spodní část je pogumovaná. To však lze očekávat vzhledem k nižší pořizovací ceně. Pomocí plastového posuvníku pak snadno vysunete buď jeden, nebo druhý konektor podle potřeby. Připojení pak probíhá okamžitě a pokud tedy chcete vlastnit paměťové zařízení, které zvládne pokrýt USB 3.1 a USB-C bez ztráty, pak je SanDisk Ultra Dual USB-C jednou z mála alternativ, která za něco stojí. I zde totiž musíte dávat přednost značkovému příslušenství před neznámými produkty za pár korun.

Díky tomuto produktu můžete snadno přenést soubory mezi běžným počítačem vybaveným rozhraním USB a například Apple MacBookem 2015, či chytrým telefonem s Androidem. Je však také třeba připomenout, že do roku 2020 očekáváme až 44 procentní integraci USB-C u všech mobilních telefonů prodávaných po celém světě, což uvedl také Ken Hyers ve svém prohlášení. Pokud si tedy plánujete pořídit přenosný disk, pak rozhodně myslete na to, že USB-C se vám bude určitě hodit. Velmi nás překvapila cena, která startuje už na čtyřech stovkách a menší rozměry, než byste čekali. Občas se nám stalo při přenosu dat, že příliš nedržela v telefonu s konektorem USB-C a tak musíte být více obezřetní. Hodnotíme 8,5/10.

Související obrázek

About The Author

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.