Plánujete si v nejbližší době pořídit novější přenosný počítač, ale nechcete zbytečně utrácet? Nabízí se ideální možnost pořídit si notebook z druhé ruky, tedy od někoho, kdo zařízení krátkou dobu používal, nebo nebyl podle jeho původních představ. Existuje však možností více, zvolit si můžete i repasovaný notebook či předváděcí model, u kterého jsou pořizovací částky velmi příjemné. V takovém případě můžete využít známé internetové inzerce, aukční portály, nebo zvolit bezpečnější variantu a obrátit se na specialisty ve svém oboru, kteří se prodejem repasovaných počítačů zabývají.

Dnešní internet je plný podvodníků, kteří vyžadují platbu předem, často přikládají do inzerátu stažené a nereálné fotografie, nebo nechtějí předat zboží osobně. Proto doporučujeme řídit se zdravým rozumem a svěřit své přání firmě, která je ověřená a nabízí řadu pozitivních recenzí. V takovém případě totiž máte jistotu, že je nabízené zařízení před samotným prodejem otestované a vyčištěné, díky čemuž se riziko projevení skryté vady minimalizuje. Na repasované zboží je poskytována základní záruka 12 nebo 24 měsíců a u některých produktů je možné ji rozšířit což u jednotlivců vyžadovat nemůžete. Pokud chcete koupit notebook do firmy, pak je pro vás tato služba výhodná, jelikož získáte fakturu s rozepsaným DPH a zařízení si můžete dát do nákladů. V nabídce našeho ověřeného partnera PočítačeZaBabku.cz si můžete vybrat z rozsáhlého sortimentu repasovaných počítačů, repasovaných notebooků, nebo výše uvedených předváděcích modelů, které lze označit jako cenově zvýhodněné, krátkodobě použité zboží ve stavu jako nové.

Lenovo IdeaPad 110s 11IBRJak se liší repasované zařízení od použitého či nového? Už v první řadě se jedná o bezpečnější koupi výpočetní techniky, než v případě klasické inzerce. Na zakoupené zboží máte záruku, je vám k dispozici telefonická konzultace s technicky zdatným prodejcem, který vám může pomoct s výběrem. Pokud nenakupujete na firmu, máte navíc možnost zboží do 14 dní vrátit bez udání důvodu. Pokud budeme srovnávat repasované produkty s novým zbožím, rozdíl je především cenový, naopak nevýhodou je u některých produktů zkrácená záruka z původních 2 let na polovinu a baterie bez garance minimální kapacity.

Většinou bývají akumulátory na 50-80% původní kapacity. Protože se jedná zejména o zařízení ve velmi dobrém stavu, není potřeba mechanicky s notebookem cokoliv provádět, jelikož je plně funkční. Mechanicky poškozené kusy bývají často použité na náhradní díly. Obnovy se pak dočká především operační systém Windows, který má platnou licenci. Součástí balení je vždy nabíjecí adaptér do elektrické sítě. Na podrobnosti se nebojte zeptat.

notebook z druhé ruky

Na co si dát pozor při koupi notebooku z druhé ruky? Rozhodně doporučujeme soustředit se na všechny mechanické části, jako jsou například plasty a klouby displeje, které často praskají. Pokud se jedná o roční notebooky, musí být v perfektním stavu, u starších modelů si zkontrolujte všechna tlačítka klávesnice, jelikož se jedná o nejvíce používanou mechanickou část. Často se setkáte s tím, že jsou notebooky hlučné, což může být způsobeno kvůli ucpání výdechů chlazení. V takovém případě může dojít k přehřívání a poškození některých částí, proto by měl být notebook kompletně vyčištěný.

Jaký je původ zboží z PočítačeZaBabku.cz? Jak uvádí prodejce na svých stránkách, většinou se jedná o notebook z větších firem, které často obměňují za novější, přičemž se každý kus před předáním zákazníkovi otestuje a nainstalujte čistá verze systému Windows. Jestliže se chystáte pořídit si použitý notebook, nic nezkazíte výběrem notebooku značky HP, Lenovo, Toshiba či Asus.

Mají repasované notebooky českou klávesnici? Většinou se jedná o modely s cizojazyčnou klávesnicí a v případě, že je klávesnice s českým potiskem, je to uvedeno v popisu. Jelikož zákazníci české znaky často vyžadují, cizojazyčné klávesnice jsou opatřeny průhlednými přelepkami s českou diakritikou. Mimochodem, počeštění klávesnice přelepkami je možné provést u všech notebooků na přání zákazníka.

About The Author

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.