Na nedávné konferenci představila čínská společnost Huawei vlajkový model Nova 5, který se nemá opravdu za co stydět, jelikož hardwarová specifikace je překvapující a cena více než solidní. Výrobce láká především na nový procesor Kirin 810 s pořádným výkonem, který dokáže pořádně potrápit konkurenční Snapdragony sedmé řady. Čtěte dál…

Celkem byly představeny tři modely, Huawei Nova 5, Nova 5 Pro a Nova 5i – tento model je pouze přejmenovaný P30 Lite, který je určwen pro čínský trh. Pokud budeme chtít srovnat tyto dva modely, pak se liší v podstatě pouze procesorem a paměťovým vybavením – po vzhledové stránce jsou naprosto identické. Základní model bude k mání v zelené, černé a fialové, přičemž Pro model pak přihodí ještě slušivou oranžovou variantu. Pokud se zaměříme na výbavu, na přední straně objevíme 6,39-palcový OLED displej s kapkovitým výřezem, FullHD+ rozlišením, 108 % pokrytím DCI-P3 gamutu, technologií DC dimming a TUV certifikací. Základní model nabídne Kirin 810 a vylepšená verze pak Kirin 980, který doplní 8GB RAM a 128GB či 256GB vnitřní úložiště. Oba telefony pak samozřejmě běží na nadstavbě EMUI9 založené na Androidu 9 Pie.

Nejvíce nás však překvapila přední kamera, která má rozlišení 32 megapixelů, světelnost f/2.0, technologii pixelů 4-v-1 a samozřejmě pokročilé zkrášlovací algoritmy. Výrobce také prezentoval speciální super noční režim. Co se týká hlavního fotoaparátu, těšit se můžeme na 38 Mpix a 16 Mpix fotoaparát, dále pak 2 Mpix makro čočku a 2 Mpix senzor pro hloubkové pole. Základní model vychází v zahraničí na 2799 juanů (v přepočtu asi 407 dolarů), přičemž by se měl dostat také na český trh – nicméně zatím nebylo sděleno bližší datum.

Výsledek obrázku pro huawei nova 5

Leave a Reply

Your email address will not be published.