V redakci jsme otestovali spoustu domácích bezpečnostních kamer, přičemž všechny disponují poměrně podobnými funkcemi. Tentokrát jsme se rozhodli vyzkoušet zajímavou IP kameru od společnosti D-Link, která nejenom že skvěle vypadá, nabízí slušnou výbavu včetně HD rozlišení a celkem přijatelnou cenu. Pokud se chystáte v nejbližší době pořídit „domácího hlídače“ pak je D-Link DCS-8515LH ideálním nástrojem, který se postará o zabezpečení a monitoring vaší domácnosti. Pojďme se společně podívat, jaké klíčové vlastnosti nabízí, co je obsahem balení a jaké jsou naše uživatelské pocity z používání. Čtěte dál…

Testovaný model disponuje motorizovaným posouváním a nakláněním, což umožní libovolně pohybovat s kamerou ve vodorovném nebo svislém směru. Můžete tak prostřednictvím vašeho chytrého telefonu kontrolovat domácnost, ať už jste kdekoliv. Kromě toho vás v případě podezřelé aktivity zařízení okamžitě upozorní notifikací na displeji. Kamera nabízí úhel záběru 340° horizontálně a 105° vertikálně, což je pro běžné potřeby poměrně slušný pozorovací úhel. Nechybí ani noční vidění, kdy kamera dokáže zaznamenávat obraz v úplné tmě. Kvalitní čočka pak dokáže pořídit záznam v HD rozlišení 1280 × 720 px.  Jaké komponenty jsou součástí balení?

Výsledek obrázku pro D-Link DCS-8515LHPokud si tento model objednáte, dorazí vám v kartonové krabici odpovídajících rozměrů, přičemž na zadní straně najdete informace o klíčových funkcích, jako je Auto-motion tracking, možnost videozáznamu, nebo vzdálený přístup. Na přední straně nechybí vyobrazený model bezpečnostní kamery a další informace o možnosti propojení například s Alexa, či Google Assistant. Po rozbalení se pak v horní části nachází samotné zařízení, které je poměrně malých rozměrů. Nechybí ani napájecí adaptér se jmenovitým výkonem 1,2A 5V, takže je možné kameru připojit k jakémukoli jinému zdroji napájení USB, než je síťová zásuvka. Součástí je také montážní set s hmoždinkami a šrouby k pevnému ukotvení. Veškeré informace o instalaci pak najdete na speciální kartičce s QR kódem. Mimochodem, aplikaci si můžete stáhnout pro iOS či Android zařízení zdarma v obchodě App Store či Google Play.

Samotná kamera je pak tvořena kombinací bílé a černé barvy, hodí se tedy do každého obývacího pokoje či kanceláře. Její rozměry jsou 88 mm x 128,5 mm x 88 mm (šířka, výška, hloubka), což naznačuje tomu, že se nejedná o žádnou obří kameru. DCS-8515LH je v porovnání se staršími modely (jako DCS-8525LH ) vylepšená zejména po stránce designu s možností naklápění. Má více unibody vzhled a pohyblivé komponenty jsou pěkně kryté lesklým plastem. Na spodní straně pak objevíme vstup pro napájení, PIN kód a QR kód ke stažení potřebné aplikace. Záznam můžete sledovat živě prostřednictvím aplikace, případně můžete využít záznamu na SD kartu.  Micro SD karta je umístěna uvnitř čočkového modulu, který lze odkrýt zatlačením modulu nahoru, aby se odhalil slot pod čočkou. To znamená, že výměna karty micro SD je možná pouze v případě, že zařízení vypnete.  Vložit můžete MicroSD, MicroSDHC, MicroSDXC s maximální velikostí 128 GB.

Na kameře pak můžeme objevit vestavěný mikrofon a reproduktor. Kromě toho disponuje digitálním zoomem, detekcí zvuku, nebo třeba maximálním dosvitem až 5 metrů ve tmě. Veškerý přenos videa pak probíhá prostřednictvím sdílené Wi-Fi sítě ve vaší domácnosti. Z toho důvodu se můžete připojit ke kameře odkudkoliv a to bez větší odezvy. Všechno se taktéž odvíjí od rychlosti připojení k internetu. Při schopnosti automaticky sledovat objekty zůstává zorný úhel široký 120 stupňů, ale stále ještě ne tak široký jako DCS-2802KT, který dosahuje až 135 stupňů. Rozlišení je také jen 720P místo 1080P, avšak v určitých situacích je to dostačující.

D-Link DCS-8515LH je součástí ekosystému D-Link Smart Home. Po nastavení pomocí aplikace Mydlink můžete konfigurovat spouštění automatizace s dalšími zařízeními D-Link, jako jsou senzory nebo smartplugy. Po připojení k Google Nest Hub nebo Amazon Echo můžete také požádat o zobrazení živého videa z příslušných zařízení. Kamera je vybavena režimem soukromí, který můžete aktivovat pomocí aplikace mydlink. V tomto režimu je objektiv kamery zcela zakryt, což vám poskytuje maximální kontrolu nad vaším soukromím, kdykoli jej potřebujete. Stejně jako většina motorizovaných kamer bude i při záznamu videa slyšet zvuk motoru a je určena pouze pro vnitřní použití. To je však pouhý detail, důležitá je ve všech ohledech bezpečnost.

Výsledek obrázku pro D-Link DCS-8515LH

Pokud byste chtěli pořídit venkovní kameru, pak můžeme doporučit pevnou kameru s širokoúhlými objektivy, jako je DCS-8100LH. Pokud bychom měli shrnout všechny naše postřehy z používání, kromě občasných výpadků při sledování aktivity přes mobilní aplikaci slouží D-Link DCS-8515LH opavdu dobře a splnila všechna naše očekávání. Tento model představuje designový skvost u domácích bezpečnostních kamer s možností naklápění. Vypadá o mnohem lépe, než starší modely a díky nižšímu rozlišení je o něco levnější. Tento model můžete u prodejců pořídit již od Kč.

Velmi nás zaujala funkce automatického sledování a podpora integrace inteligentního asistenta, jako je Google Assistant, či Amazon Alexa. Přestože je to v pozadí lehce patrné, i tak je motor tišší ve srovnání s předchozími modely s možností naklápění a naklápění. Drobnou nevýhodou je nižší rozlišení videa 720p a uživatelské rozhraní aplikace MyDlink může být pro některé uživatele lehce zmatené. Jinak se jedná o skvělého parťáka pro vaší domácnost.

About The Author

Jsme mladý a kreativní tým soustředící se na novinky ze světa chytrých telefonů, počítačů a další elektroniky. Na našem webu najdete ty nejčerstvější zprávy z celého světa. Píšeme o všem, co je "cool"

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.